Менструален цикъл при 11 годишно девойче

  • 16 715
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте!
Първият ми цикъл дойде на 11 години. Точно една вечер беше зацапването. След това дойде след месец някъде и оттогава два пъти месечно. По 10 дни караше. Правиха ми хормонални изследвания - от 8 хормона само 1 беше в норма. Пих противозачатъчни. Регулира се. Получих кръвоизлив на 14. Не питайте колко съм била уплашена тогава...Инжекции по три пъти на ден 10 дни. Ужас направо. Спрях хапчетата - 6 месеца без цикъл. Отново на хапчета - пак редовен, втори кръвоизлив след точно 1 година. Пак ги спрях - пак без цикъл. Уж лекувах поликистоза. От 4 години пия Регулон, но през паузите не съм имала цикъл. Установиха ми Хиперинсулимия. Но още не съм намерила правилното лекарство и дозировка. На 21 съм, вече 10 години съм на хапчета, казаха ми, че щом имам поликистоза на яйчника е препоръчително до 25 да съм родила поне едно дете...Само че как ще стане това без да пия противозачатъчни, че да ми идва - не знам...Майка ми също е била така. Нередовен цикъл. До ден днешен докторите се чудят как е родила две деца. Била е бременна във втория месец с брат ми, когато е разбрала, че чака бебе и то съвсем случайно  newsm78
Един съвет от мен - още с първия цикъл на момичетата ви поговорете с тях, опитайте се да ги предразположите заедно да следите продължителността и количеството на кървенето, за да им спестите тези отравяния с противозачатъчни и никаква диагноза. Ако забележите, че нещо не е наред, за нейно и ваше успокоение отидете на лекар. Желая на всички късмет и нека "онези дни" бъдат по-леки  Hug

# 31
  • Мнения: 148
Ти не се притеснявай... Мен дъщеря ми ме изненада, още като беше на десет в четвърти клас! Все още цикъла й продължасва по 12 дена! Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт