Кажете ми евтина манджа

  • 17 768
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 166
250 г.кайма + 1 яйце +1 ч.ч.брашно + 1 ч.ч.вода + сол, чубрица, лук и други подправки според вкуса (
към това аз добавям настъргани на ренде един по-голям картоф и глава лук. Стават прекрасни шницели.  Peace Поне два пъти в месеца ги хапваме у дома.

И нещо подобно - смесвам отцедена настъргана тиквичка, настъргани два картофа и пакетче кайма от 250гр. , едно яйце, а с 2 още по-добре, мъничко брашънце да спои,подправки  и пържа кюфтенца. Стават зеленчуково-месни вкусотии, но минават за месни. Значително по-евтинки обаче.


Още: доматена супичка, задушени картофки с колбасче в тях, и нещо, но което баба казваше топиница - запържвам в масълце парченца хляб - за една порция примерно парченца от 2 -3 филийки, след това заливам с разбито с 1лъжица прясно мляко яйце. Поръсвам с малко сирене. Става страхотно. Но пък иска масълце, та не знам дали минава в графата евтини.

# 61
  • София
  • Мнения: 5
Идеята с настърганото картофче за шницелите ми хареса, както и с биричката, вместо вода!   thumbsup
Също така:
- гъби-каша (300 г.гъби+2 с.л.брашно+1 ч.вода)
- пилешки дробчета на фурна с лук (поне две глави), черен пипер, босилек и кетчуп;
- домашна пица (2 ч.ч.брашно+1 ч.ч.кис.мляко+1ч.л.сода+3 с.л.олио+щипка сол) отгоре само с дом.сос,малко сирене,лук и риган.

# 62
  • Мнения: 968
С месота на едно сварено бутче и 7-8 глави кромид лук, правя яхния, може и с 1пакетче кайма и малко ориз да се направят кюфтета,вместо месото.

# 63
  • Мнения: 3 166
Идеята с настърганото картофче за шницелите ми хареса,

тя е на свеки  Mr. Green

Днес се сетих и за още нещо по-евтинко. Кратофени тиганици. Рецпетата съм я вземала от форума, ама пусто като не помня на кого беше...  Embarassed

Настъргават се 3-4 по-едри картофа, глава лук, 2-3 яйца и отново брашно, колкото да спои сместта, подправки според вкуса ви - аз слагам зеленучков бульон. В намазнен тиган се слага с лъжица от сместа и се приплесква да стане на тънък пласт. Като се изпържи добре се обръща с помощта на чиния. От посочената смес стават поне 4-5 тиганици - зависи си и от тигана все пак. Добяваш и някое доматче и вечерята е готова. Peace

# 64
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114


Настъргават се 3-4 по-едри картофа, глава лук, 2-3 яйца и отново брашно, колкото да спои сместта, подправки според вкуса ви - аз слагам зеленучков бульон. В намазнен тиган се слага с лъжица от сместа и се приплесква да стане на тънък пласт. Като се изпържи добре се обръща с помощта на чиния. От посочената смес стават поне 4-5 тиганици - зависи си и от тигана все пак. Добяваш и някое доматче и вечерята е готова. Peace
оформяш като кюфте или трябва да го разнесеш по големината на целия тиган? колко горе-долу става дебело?

Общи условия

Активация на акаунт