Масивен паркет - предварително лакиран или не

  • 6 658
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 337
Дойде времето да поръчвам паркета. Решила съм, че в дневната ще има масивен паркет и това е. Питането ми е, кое е по-добре да взема: предварително лакиран паркет, за който плащам малко пари за нареждане или необработен паркет, който на място се цикли, лакира и т.н.

апартаментът е нов и предполагам, че влага има в изобилие все още.
Препоръчайте и фирма за паркет в София Hug

# 1
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Необработен е по-добре. Peace

# 2
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Току-що писах в една друга тема за естествения паркет, но ще се повторя - ние си поръчахме миналата година паркет (все не мога да запомня дъбов или буков е, знам че е по-добрият) от Паркетена фабрика в Божурище. Тъй като жилището ни също беше ново и все още влажно, човекът от фабриката дойде да прецени влажността, достави паркета и го оставихма да постои в помещенията за да поеме влагата. После го наредиха, пак чакаха някакво време да постои и се климатизира и едва след това го лакираха. А первазите ги поставиха месец след лакирането, отново за да има време да се свие или раздуе. Доволна съм, защото изминаха 10-тина месеца оттогава и паркетът не е мръднал.

# 3
  • Мнения: 1 919
на нас ни поставиха паркета, казаха че трябва да се чака 10 дена от влагата се разувал леко и да се "наместел", след 10 дена дойдоха изциклиха и лакираха 2 пъти Thinking

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Моето мнение пък е следното- така както е лакирано във фабрични условия никой не можа да го постигне на ръка!
Именно затова се спрях на този вариант. Платих повече, но си заслужава!
Също държахме паркета около месец в апартамента и до момента- близо 10 месеца, нямаме никакви проблеми!  Peace
 

# 5
  • Мнения: 463
 LaDiDa, напълно те подкрепям, нашите майстори на места са си оставили ръцете в лакирането.Не се вижда от други, но ние нали си знаем дефектите и винаги като го забърсвам и ме хваща яд, защото знам и колко е скъп.
Така, че и аз съм за това да бъде предварително лакиран Peace

# 6
  • Мнения: 1 085
За предварително лакиран ти трябва идеално равна замазка, той е и  по - добрият паркет.

# 7
  • Мнения: 8 999
Ако някога пак мина на варинат естествен паркет /в което силно се съмнявам, след като усетих сладостта на ламината/, то в никакъв случай не бих го лакирала. Само ще го омасля с вакса за дърво.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 426
Имам преки лични наблюдения върху 4 варианта на естествен паркет.

1. Естествен дъбов, български. Реден след като е стоял дълго в помещенията да се "аклиматизира" и лакиран след това. Размести се, отвори фуги на 2рата година.

2. Естествен, Као, Индонезийски. Реден след като е стоял дълго в помещенията да се "аклиматизира" и избелен и лакиран след това. Размести се, отвори страхотни фуги на 1-вата година, извадихме го, пренаредихме го и го избелихме наново, лакираха го пак, заковаха го и го залепиха. Оттогава не е мръднал.

3. Естествен дъбов, български. Реден след като е стоял дълго в помещенията да се "аклиматизира", потъмнен  и лакиран след това. Няма размествания или фуги, тече 3та година. Същият производител и същия майстор, който реди този от точка 1, но 2 гозини по-късно в друго жилище.

4. Естествен, дъбов, готово лакиран. Аклиматизирал. Реден от същия майстор, по същото време и в съседна стая на точка 3 - няма и косъм фуга, перфектен.

Въобще - и на двете места майсторът е чакал да спадне влажността, да се "аклиматизира" паркета, спазил си е всички технологии - и накрая са получени разнообразни резултати.

По принцип бях настроена против готово лакирания, но след като с очите си виждам как не мърда толкова време... Скоро ходих пак на същото място - пак си е като нов.


 

# 9
  • Мнения: 1 085
Ако паркетът не е качествено сушен във фабриката и има повече чепове, после както и да се климатизира, ще се свие и отвори фуги. Този готовият лакиран е хубаво изсушен.

# 10
  • Мнения: 1 919
 newsm78 а може би зависи и от качеството на паркета.

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Влажно дърво така или иначе не може да се лакира като хората, та определено фабрично лакиран ми се струва по-добре. Особено като знам какви "майстори" има  ooooh!
Така или иначе, аз съм от феновете на ламината. Е няма такъв кеф, не му слугуваш, почиства се само с прахосмукачка, не се драска, не се измята, не се цикли и лакира през 5г, фугата е минимална и има гаранция 15г.

# 12
  • Мнения: 463
Аз пък не съм привърженичка много на ламината, първо  държи студено и за 4 години фугите са се надигнали на места, докато естествения, за тези години не е мръднал и е топло, като стъпиш на него бос. Единствен недостатък признавам е лошото лакиране от майстора, но само ние си го знаем.

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз се колебая дали да не взема фабрично лакиран паркет,харесах един цвят ясен за около 50 лв,убеждават ме,че е доста скъпо newsm78,но ако има предимства да не се отвори фуга,бих ги дала парите.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
radost24 , а на мен тази цена ми се вижда повече от добра. Нашия беше среден клас и след големи отстъпки, зарадо количеството го взехме на 85 лв. квадрата. Отделно плащахме за реденето и лепилата!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт