Не иска на градина

  • 2 167
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 177
Браво на сладурчето  Hug

# 31
  • Мнения: 10
здравейте и от мен и ние имаме същият проблем. Пуснахме дъщеря ни на градина като до сега не се е делила никога от мен ,първите два дни беше добре от там на татък  зле ,всеки ден отиваме уж за малко и така остава за по- цял ден,но тук от два три дни започна много да плаче след като се приберем в нас.Аз и баща и и обесняваме че сме си в нас и няма страшно но тя плаче и казва не искам да говорите за градина неискам да ходя..Сутрин ми се къса сърцето като знам че я лъжем и че нее за малко но дано бързо свикне.Лек ден от мен

# 32
  • Мнения: 1 167
rosi 75 правилно ли те разбирам - обяснявате на дъщеря ви, че докато тя е на градина вие сте си във вас или?

# 33
  • Мнения: 10
Ninia,здравей  става въпрос за това че, когато я вземем от градина и се приберем всички в къщи   с нея тя започва да плаче и аз я успокоявам  и и казвам че вече сме се прибрали  и тя е  с нас

# 34
  • Мнения: 1 167
rosi 75 Детето на една колежка беше така. Една година всеки ден е плакало сутрин, защото отива на градина и след това вечер, защото е било на градина  Confused Но втората година вече свикнало и си ходило без проблем. И от разговорите с други майки разбирам, че втората година- втора група - има коренна промяна в децата и те вече ходят на градина без проблем. Успех!

# 35
  • Мнения: 10
Ninia,благодаря ти ,че ме успокои да ти кажа честно тази сутрин плака много малко и даже ме заведе до мивчиците там където и стоят хавлийките хвана ме за ръка и каза мамо тук стоят взеси столчето и подаде ръка на госпожата. Дано .......... Praynig и за мен и за нея ще е добре.

# 36
  • Мнения: 4 116
Не прочетох цялата тема, но и ние имахме преди време подобен проблем. Баткото не искаше да ходи на градина, като знае, че с малкия сме си вкъщи. Та започнах да послъгвам, че малкия също ходи на градина, но друга, бебешка, а аз съм по цял ден на работа и той ако иска да стои вкъщи, трябва да е сам.
Това доста помогна, а и малкия тогава много не разбираше, но потвърждаваше, че ходи на градина и там е хубаво и не плаче  Laughing
Отделно му оставях скришно в гардеробчето малки подаръчета (от феята на градината) и сутрин с нетърпение тръгвахме, за да видим изненадата от феята. С времето изненадите се появяваха по- рядко, но той си свикна и нямаше проблеми.
Говори много с детето, обясни колко е хубаво да се ходи на градина, да играе с децата.
Аз правих и  разни картончета с картинки, които той да раздава в края на деня на послушните според него деца. Получих и съдействие от госпожите, които го направиха свой помощник и от това се чустваше много горд.
И други неща може да се измислят....  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт