кафеникаво течение?

  • 6 697
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 435
Ти уж не си в Бг, затова не ходиш на лекар. В следващият момент бюджета ти е с майка ти и баща ти, на 21 си, а се чудиш дали баща ти се съмнява че спиш с приятеля си. Shocked Crazy Тотално се омотах.
И повярвай ми, при раничка не трябва да седиш така спокойно, заради някакви пари, знаеш ли колко е опасно. Ако приятелят ти не може да ти помогне финансово, кажи на родителите си, защото някой ден може горчиво да съжаляваш.
Верно ли си на 21години??? Shocked

# 31
  • Мнения: 55
Мила пиши ми на лични с каквото мога като инфо, ще ти помогна, наистина не е шега работа и си твърде млада за да не помислиш сериозно по въпроса с раничката. Вече се доказа, че причинителя е папилома вирус и наистина възрастовата граница доста спадна на този проблем.

# 32
  • Мнения: 179
Ти уж не си в Бг, затова не ходиш на лекар. В следващият момент бюджета ти е с майка ти и баща ти, на 21 си, а се чудиш дали баща ти се съмнява че спиш с приятеля си. Shocked Crazy Тотално се омотах.
И повярвай ми, при раничка не трябва да седиш така спокойно, заради някакви пари, знаеш ли колко е опасно. Ако приятелят ти не може да ти помогне финансово, кажи на родителите си, защото някой ден може горчиво да съжаляваш.
Верно ли си на 21години??? Shocked

Totally*Av4e, не съм в България от началото до края на тази академична година по една програма за обмен на студенти, но на няколко месеца си идвам за по няколко дни. Това цялото нещо приключва точно след една седмица, та окончателно се завръщам да си продължа образованието тук. Просто се чудех дали е толкова по-добре с лазер (ако е по-добре, ще отида), без да искам от нашите цялата сума. Затова и се чудех с лазер колко е. Тук информацията варира от 100 до над 200 и то за преди няколко години и затова вече не знам какво да мисля  Rolling Eyes

Иначе целият проблем е, че така и така ходя на прегледи на частно повече от веднъж годишно заради поликистозата, та 60 лева плюс минус за горенето с ток са както и да е. А и докторът ме убеждава, че горенето с ток вече не било както едно време. Та ако и двете все пак не се различават по отношение на ефекта, дето ще трябва да сменям лекари, да губя сума ти време, обикаляйки, бих си я изгорила с ток.

А докторът ми е винаги категоричен, че трябва да се горят. Ако се появява всяка година, тогава какво правим  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 179
Мила пиши ми на лични с каквото мога като инфо, ще ти помогна, наистина не е шега работа и си твърде млада за да не помислиш сериозно по въпроса с раничката. Вече се доказа, че причинителя е папилома вирус и наистина възрастовата граница доста спадна на този проблем.

Много мерси kutinski3, непременно ще се свържа, ако реша да е с лазер.

ПП: Знам колко гадно звучи на тази възраст да съм имала два пъти, просто и аз съм в чудо вече. Изобщо не си падам по безразборния секс, но знаете - един скъсан презерватив и всичко отива подяволите...  Sad За какво ли не изследвах, дори за ХИВ, защото постоянно имам херпеси по устата при стрес, гъбички, които не мога да излекувам, но слава богу, не е това, просто съм по-притеснителна слабо казано, не спортувам и имам ужасен хранителен режим, та затова явно организмът ми е слаб, Сега пия имуностимуланти за 80 лева на месец, за да може вирусите да "заспят". Откакто ги пия, херпесите изчезнаха, вагиналното течение почти изчезна и се чувствам много по-добре.

И отново ви казвам - най-големият ми страх е да не се появява всяка година  Cry

# 34
  • Мнения: 55
Мила горенето с ток е много по болезнено и неефикасно, минава се цялата шиика и след това не чувстваш нищо. Лазера унищожава  клетките и слид това слепва кръвоносните съдове. Кървенето е минимално, по скоро след това изтича нещо като сажди от пърлено.И в 90% от случайте не се налага повторно обгаряне. Моята раничка беше миниатурна, прочетох че предната ти е била колкото монета от 1 лев  Shocked.това се е доста сериозно и хич не се чуди от какво са ти болките и течението.

# 35
  • Мнения: 179
Мила горенето с ток е много по болезнено и неефикасно, минава се цялата шиика и след това не чувстваш нищо. Лазера унищожава  клетките и слид това слепва кръвоносните съдове. Кървенето е минимално, по скоро след това изтича нещо като сажди от пърлено.И в 90% от случайте не се налага повторно обгаряне. Моята раничка беше миниатурна, прочетох че предната ти е била колкото монета от 1 лев  Shocked.това се е доста сериозно и хич не се чуди от какво са ти болките и течението.

Уххх, мен не ме боля с ток и цялата беше изгорена наведнъж, но все пак ме убеди...Много си мила, благодаря ти   bouquet Надявам се сегашният ми лекар, да не се разсърди, че съм ходила другаде за горене, но какво да се прави... А за да се свържа с този лекар, в Майчин дом ли трябва да отида?

# 36
  • Мнения: 55
Да там, може да се обадиш на информация и да питаш кога приема Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 266
Здравей suppression,

искам да те успокоя малко, и аз имах раничка, и преди да се реша на горене се поинтересувах доста по въпроса, ходих на 4 гинеколози, една случайна, една в Тина Киркова, една в Шейново и в една частна клиника, като лекаря който ме преглеждаше и ми направи манипулацията е главен лекар в Майчин дом.  Има една много хубава статия по въпроса с раничките тук, но не във форума, а в сайта на бг-мамма, писана е от лекар и от моите знания по въпроса смея да твърдя, че е най-достоверното нещо, синтезирано на едно място по въпроса с раничките. Много се преувеличава за някои неща, и аз самата бях ужасно уплашена от всичко, което прочетох. Но след като попрочетох доста по въпроса, говорих с последния си лекар и той потвърди моята информация се успокоих значително. Резюмирано: Раничка може да не се лекува, и това го преценява лекаря. Ако те притеснява може да си я обгориш, и да, токът не е такъв какъвто е бил преди години. В частната клиника, където бях, даже ми препоръча ток, а не лазер. Каза, че новата технология е много добра, и изчиства перфектно мястото. Също съм нераждала, на 23 години. Лазерът е просто алтернатива на горене, новите технологии са доста напред, така че и да е с ток не се притеснявай. Важно е задапаратното устройство (демек лекарят Wink ) да е добър. Пействам директно статията:

ТЕОРЕТИЧНА ПОСТАНОВКА

Т.н. раничка на маточната шийка представлява видимо изменение на нормалния слой клетки която я покрива. По-точното название на този феномен е ектопия от лат. Ex topus = извън място или с други думи наличие на клетки извън нормалното им място.

Ектопията бива:

1. Вродена
2. Придобита
  - травматична /ектропион/ - получава се след раждане, аборт, други манипулации
  - хормонално обусловена
  - възпалително обусловена

Нормално маточната шийка е покрита с многослоен плосък невроговяващ епител. Каналът на маточната шийка (CC) /който свързва влагалището с маточната кухина/ е покрит с цилиндричен епител. Мястото, където се срещат двата епитела, се нарича Граница между многослойния плосък и цилиндричния епител- /ГПЦЕ/.

 ГПЦЕ динамично се мести през различните периоди от живота на жената

1. В последните месеци на вътреутробното развитие ГПЦЕ се намира или на OECC /oriffitium externum canalis cervicalis = външния отвор на СС/ или навътре в канала

2.В неонаталния период, при 36-90% от момичетата, ГПЦЕ се намира върху маточната шийка т.е. те имат физиологична раничка

3.В ранното детство ГПЦЕ се отдръпва нагоре в СС

4. В пуберитета ГПЦЕ се премества отново надолу към ОЕСС

5. В половата зрелост, при 85% от жените ГПЦЕ се намира повече или по-малко навън от ОЕСС. Това е особенно подчертано по време на бременност.

6. В менопаузата и сениума ГПЦЕ се отдръпва високо в СС

Върху маточната шийка могат да се различат настоящата ГПЦЕ и предишната ГПЦЕ. Между двете граници се намира т.н. зона на трансформация /ZT/, от където стартират предраковите и ранните ракови изменения.


ЗА ПРАКТИКАТА


Днес е доказано,че между нормалния зрял многослоен плосък невроговяващ епител и плоскоклетъчния рак стои верига от структурни промени, които представляват отделни стадии в трансформацията на нормалния епител в ракова тъкан.

Прекъсването на тази верига чрез лечението на т.н.раничка на маточната шийка води до неразвитието на рак.

Цел на лечението:
Да се унищожи определен болестно променен участък от клетки /да се прекъсне веригата на канцерогенезата/ разчитайки, че на това място ще разрастнат клетки от съседния нормален епител.

Методи:

1. Електрокоагулация /разрушаване с електрически ток/
Най-разпространеният и най-ефикасен начин. Процедурата трае 2-3 минути и е безболезнена.

Задължителни условия:

- Трябва да се направи задължително през първите 2-3 дена СЛЕД приключване на мензиса. Ако обгарянето се направи в следващите дни на цикъла има вероятност от ятрогенна ендометриоза на шийката.

- До следващия мензис нищо не трябва да влиза във влагалището.
 
2. Разрушаване на клетките с лазер или замразяване
Тези методи нямат доказано предимство пред електрокоагулацията. Със сигурност обаче ще ви поискат повече пари за процедурата.

 3. Химични методи
Маточната шийка се маже с препарат, който разрушава клетките по химичен начин. Няма доказано предимство пред електрокоагулацията, въпреки че много колеги неоснователно го предпочитат при нераждали жени.

Недостатъци:

1. Препаратите са сравнително скъпи 15-30 лв.
2. Трябва за се маже /и да се плаща за мазането/ поне 4-5 пъти.

4. Други методи
Към тях спадат мазането с мед, оцет, олио, сода бикарбонат, усиленото приемане на хранителни добавки, чудотворни витамини, диета, йога, черна и бяла магия и т.н.
За по-подробна информация потърсете агент Скъли. Wink


Често задавани въпроси

1. Може ли раничката да е причина за незабременяване?
Да
Освен всичко друго, тя представлява огнище на инфекция, което трябва да се санира.

2. Може ли раничката да е причина за засилено течение?
Да
Поради гореописаната причина.

3. Може ли раничката да се лекува преди раждане на първото дете?
Да
Опасностите, описани Ви от някои колеги са силно преувеличени.

4. Може ли раничката въобще да не се лекува?
Да
Това го преценява Вашият лекар

5. Може ли раничката да се появи отново след лечение?
Да
Причината не винаги е в неправилно проведено лечение.

6. Може ли да ми лекуват раничката без да са ми направили предварително цитонамазка?
Да
Но диагнозата трябва да е поставена от опитен колпоскопист.

7. Може ли раничката да изчезне от самосебе си?
Да
Ако е видяна от агент Молдър и лекувана с методите на агент Скъли.

Д-р Иван Трифонов д.м.
МБАЛ-АД Стара Загора,родилно отделение

http://bg-mamma.com/?action=article;id=1058

Не се плаши, а поговори с лекаря си за всичко, което те притеснява. Ако не те удовлетвори отговорът потърси друго мнение. Не се притеснявай излишно. Стресът е много важен фактор, който влияе на цикъла, да не говорим дори смяната на климата. Просто иди на лекар и си поговори открито с него. Статията, която пействам е хубаво написана, на разбираем език, и се припокрива с всички професионални мнения, които съм проучвала. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт