Колко беше хемоглобина на вашето дете на 1 годинка ?

  • 3 455
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Моля споделете ,колко беше хемоглобина на детенцето ви на една годинка ?Нашия е 116 водили се за нисък и колко е границата за тази възраст?

# 1
  • Мнения: 69
117. мисля 4е е "добре но давайте телешко, спанак, дроб.."- цитирам педи. ина4е се порових и казват 4е под 100 не трябва да е  , но за граници не мога да ти кажа .

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Моля споделете ,колко беше хемоглобина на детенцето ви на една годинка ?Нашия е 116 водили се за нисък и колко е границата за тази възраст?

130 беше на Калоян на 1 година.
116 не е нисък.

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
116 е отличен хемоглобин. На дъщеря ми беше 120 май. Попитай и д-р Слънчева, от Нивея бейби, но нямаш място за притеснение.

# 4
  • Мнения: 46 518
119

... Нашия е 116 водили се за нисък и колко е границата за тази възраст?

Перфектен е.
Ето границите: 1 - 3 години 108 - 128  Simple Smile тук са и останалите Peace

# 5
  • Мнения: 4 555
Нашата докторка така и не ми каза.
Питах я, каза "в норма е".  Rolling Eyes Ама колко е бил...

# 6
  • Мнения: 96
Нашият беше 110.Изписаха ни някакви капки които отказах да давам.Споделих с други мами и се оказа ,че едва ли не всяко 3 дете е с по-нисък хем.В началото на юни сме на консултация ,но този път ще направя изследване в 2 различни лаборатории.

# 7
  • Мнения: 110
А нашия беше 141.... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 27 524
Не знам.  Simple Smile По принцип не се мери. Досега кръвни изследвания на сина ми не са правени. Ниският хемоглобин е много, много рядко състояние и е болестно.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля, че беше 119

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нашата докторка така и не ми каза.
и на нас не ни казаха Thinking явно е бил в нормите.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Мисля, че беше 106 или 109. Съвсем нормален, въпреки че педиатърката разправяше, че бил нисък. ooooh!

# 12
  • Мнения: 46 518
... едва ли не всяко 3 дете е с по-нисък хем ...

Вашият не е бил нисък, в норма си е, виж линка по-горе ...

# 13
  • София
  • Мнения: 39 764
Скоро правих изследвания на Алекс, имаше съмнения дали каката не му е метнала вирус. Неоснователни съмнения.
Хемоглобинът му беше 124.
Сега ще видя дали пак ще боцкат.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
122 за протокола, на година и един месец.

# 15
  • Мнения: 2 587
126 на годинка,

# 16
# 17
  • Мнения: 219
112, в нормите е

# 18
  • Мнения: 534
Благодаря на всички за отговорите  Hug Hug Hug

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
не помня точно цифрата...но беше нисък... под 110 и пи малтофер тогава...после го дигна до 116 и спряхме препарата.било добре....

# 21
  • Мнения: 4 335
111 беше хемоглобина му на годинка,доки каза,че е в норма.

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
135.
По-висок от моя! Laughing

# 23
# 24
  • Мнения: 5 183
Никой никога не го е мерил
Тук на здраво дете не правят такива изследвания

# 25
# 26
  • Разград
  • Мнения: 3 110
131.

# 27
  • Мнения: 260
Аз като гледам, нашият е най-нисък от всички, които са писали дотук - 104. Доки каза, че е на долна граница, но не изписа нищо / и да беше, аз нямаше да и давам/. За мен бебка си е повече от добре.

# 28
  • София
  • Мнения: 932
Моля споделете ,колко беше хемоглобина на детенцето ви на една годинка ?Нашия е 116 водили се за нисък и колко е границата за тази възраст?

130 беше на Калоян на 1 година.
116 не е нисък.
И този на дъщеря ми беше 130, като се има напредвид , че тя е късно захранено бебе и изключително кърмена до 6-тия месец, но това не повлия на хемоглобина й, т.е. не стана анемична,  както предвиждаха повечето .
И аз мисля, че 116 е нормален хемоглобин. Май, когато е под 100 , тогава има известен повод за притеснение и то след консултация със специалист и изследвания.

# 29
  • Мнения: 2 447
В интерес на истината не помня..но беше в нормата..

# 30
# 31
  • Мнения: 534
Благодаря за отговорите  Hug Hug Hug значи нямам място за притеснение

# 32
# 33
# 34
# 35
# 36
  • Плевен
  • Мнения: 239
114

# 37
  • Мнения: 252
116 беше и на Крис, добре си му е на детето не се притеснявай.

# 38
# 39
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Вдигам темата, защото имам въпрос.
Днес разбрах, че хемоглобинът на дъщеря ми е 91. Педиатърката ми иска да давам Малтофер на капки по 2 пъти на ден, в продължение на месец.
Та, въпросът ми е може ли да се вдигне хемоглобинът чрез храната само, без да давам Малтофер? Или смятате, че е по-добре да давам капките?  newsm78 
Питам, щото госпожицата, както и повечето деца предполагам,пищи на умряло като трябва да пие лекарства и ми е много трудно да й давам.  Crazy

# 40
  • Мнения: 3 804
Аз и слагах капките в лъжичка със сок или мляко ,опитай така  Peace
Сега се сетих ,че навремето ми казвах да варя червено цвекло и да давам водата в която е било сварено,но давай капките  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 39 764
Давай капките щом са изписани.
Дияна ми беше с нисък хемоглобин на 6м. Но не се наложи да давам лекарства тогава. Мина само със "зелена" диета. Можеш да комбинираш една "зелена" диета + капките.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 011
Под 100 беше. Като цяло обаче общото му състояние не беше добро - детето беше вяло, сънливо, със сенки под очите.
Изписаха му Малтофер, не помня колко време го пи, върти ми се из главата, че беше 2-3 месеца и видимо живна детето.

# 43
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Благодаря на всички за отговорите!   bouquet
Значи ще й давам капките все пак.

# 44
  • Мнения: 1 131
Първо да кажа,че ниския хемоглобин не е рядкост,както една съфорумка писа.
И второ 116 е доста добре.Моят син е на 11 и HG му е 117.

# 45
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моля споделете ,колко беше хемоглобина на детенцето ви на една годинка ?Нашия е 116 водили се за нисък и колко е границата за тази възраст?

На сина ми беше 127 за моя изненада, очаквах да е под 120. Според мен 116 си е екстра. За нисък се води хемоглобин под 100, което не значи непременно, че има проблем.  Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 441
95, изписаха му малтофер. Но не е отпуснат, вял, дори напротив  Rolling Eyes.

# 47
  • Мнения: 1 045
Вдигам темата, защото имам въпрос.
Днес разбрах, че хемоглобинът на дъщеря ми е 91. Педиатърката ми иска да давам Малтофер на капки по 2 пъти на ден, в продължение на месец.
Та, въпросът ми е може ли да се вдигне хемоглобинът чрез храната само, без да давам Малтофер? Или смятате, че е по-добре да давам капките?  newsm78 
Питам, щото госпожицата, както и повечето деца предполагам,пищи на умряло като трябва да пие лекарства и ми е много трудно да й давам.  Crazy
как с храна?Мислиш ли че може да яде по една ливада коприва накуп?Това е нисък хемоглобин,така че давай капките.А относно храната гледай да има разнообразие.Не наблягай само на един продукт защото има желязо,нали се сещаш че ще го лишиш пък от нещо друго така.

# 48
  • Мнения: 2 312
На една година беше 85.Предписаха ни сироп "Малтофер".За 2 месеца и половина хемоглобина й стана 100.
Сега ,на 3 г и половина й е 105.

# 49
  • Мнения: 29
97. Предложиха ни да пробваме един месец да го вдигнем чрез храна - черен дроб, мнооого месо и т.н. и да го проверим пак. И аз ще следя темата.

# 50
# 51
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
С храна хемоглобина може да се вдигне точно толкова бързо, колкото и с лекарства, дори в някои случаи - по-бързо. Но имайте предвид, че това, че дадена храна има високо съдържание на желязо, не значи непременно, че това желязо, ще бъде усвоено. Желязото в различните храни се усвоява в различна степен.
Не смятам, че месото и черния дроб са най-добрите храни за вдигане на хемоглобина, особено черния дроб, който е меко казано вреден. Адаптираните млека и кърмата съдържат добри количества желязо, които се усвояват доста по-лесно от желязато в останалите храни.

А освен да се направи кръвно изследване на хемоглобина правено ли е изследване за съдържанието на желязо в кръвта? Защото ниския хемоглобин не значи непременно ниско желязо.  Peace

# 52
  • Мнения: 647
Моля споделете ,колко беше хемоглобина на детенцето ви на една годинка ?Нашия е 116 водили се за нисък и колко е границата за тази възраст?

116 въобще не е нисък! На сина ми беше 100 и не са ми казвали, че е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт