Колко беше хемоглобина на вашето дете на 1 годинка ?

  • 3 452
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моля споделете ,колко беше хемоглобина на детенцето ви на една годинка ?Нашия е 116 водили се за нисък и колко е границата за тази възраст?

На сина ми беше 127 за моя изненада, очаквах да е под 120. Според мен 116 си е екстра. За нисък се води хемоглобин под 100, което не значи непременно, че има проблем.  Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 441
95, изписаха му малтофер. Но не е отпуснат, вял, дори напротив  Rolling Eyes.

# 47
  • Мнения: 1 045
Вдигам темата, защото имам въпрос.
Днес разбрах, че хемоглобинът на дъщеря ми е 91. Педиатърката ми иска да давам Малтофер на капки по 2 пъти на ден, в продължение на месец.
Та, въпросът ми е може ли да се вдигне хемоглобинът чрез храната само, без да давам Малтофер? Или смятате, че е по-добре да давам капките?  newsm78 
Питам, щото госпожицата, както и повечето деца предполагам,пищи на умряло като трябва да пие лекарства и ми е много трудно да й давам.  Crazy
как с храна?Мислиш ли че може да яде по една ливада коприва накуп?Това е нисък хемоглобин,така че давай капките.А относно храната гледай да има разнообразие.Не наблягай само на един продукт защото има желязо,нали се сещаш че ще го лишиш пък от нещо друго така.

# 48
  • Мнения: 2 312
На една година беше 85.Предписаха ни сироп "Малтофер".За 2 месеца и половина хемоглобина й стана 100.
Сега ,на 3 г и половина й е 105.

# 49
  • Мнения: 29
97. Предложиха ни да пробваме един месец да го вдигнем чрез храна - черен дроб, мнооого месо и т.н. и да го проверим пак. И аз ще следя темата.

# 50
# 51
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
С храна хемоглобина може да се вдигне точно толкова бързо, колкото и с лекарства, дори в някои случаи - по-бързо. Но имайте предвид, че това, че дадена храна има високо съдържание на желязо, не значи непременно, че това желязо, ще бъде усвоено. Желязото в различните храни се усвоява в различна степен.
Не смятам, че месото и черния дроб са най-добрите храни за вдигане на хемоглобина, особено черния дроб, който е меко казано вреден. Адаптираните млека и кърмата съдържат добри количества желязо, които се усвояват доста по-лесно от желязато в останалите храни.

А освен да се направи кръвно изследване на хемоглобина правено ли е изследване за съдържанието на желязо в кръвта? Защото ниския хемоглобин не значи непременно ниско желязо.  Peace

# 52
  • Мнения: 647
Моля споделете ,колко беше хемоглобина на детенцето ви на една годинка ?Нашия е 116 водили се за нисък и колко е границата за тази възраст?

116 въобще не е нисък! На сина ми беше 100 и не са ми казвали, че е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт