Тънка лигавица на матката и нисък прогестерон

  • 32 375
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41
Здражейте момичета.Аз при втоият си трасфер имах лигавица 11мм но опитът ми отново е неуспешен и понеже откакто правя инвитро не са ми изследвали прогестерона веднага като ми съобщиха резултата отидох да си го изследвам за да видя какво ниво е достигнал с приема на лекарствата.Сстойностите му са-17,8 незнам дали не са много ниски.Вие какво мислите

# 46
  • София
  • Мнения: 35 976
Лигавицата на матката нараства под влияние на естрогените, по-малко под влияние на прогестерона.
Той дори намалява екстремното нарастване на лигавицата и я преобразува секреторна

Не случайно при хиперплазия /разрастване/ на маточната лигавица се назначава прогестерон
Нормалната дебелина на МЛ е 10-12мм , тя расте още малко след О.

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 08:02 от denis_d

# 47
  • Мнения: 183
melsy не се притеснявай 6.5 лигавица на 12 ден не говори нищо тревожно при това че не си имала овулация как да имаш по-голяма лигавица просто този месец сигурно ти е бил ановулаторен.Моята лигавица винаги е била между 8-10.5мл.даже и преди кюретажите които имах.И двете ми бременности се получиха при лигавица 8-8.7мл.въпреки че бяха неуспешни но поради други причини.Не е важна само големината на лигавицата по-важно е нейната структура през фазите на цикъла.

# 48
  • Мнения: 27
Благодаря на всички Ви  Hug Hug Hug Много ме успокоихте и най-вече ми дадохте кураж  Simple Smile Hug
Надявам се да имам добри новини скоро време Thinking
Тази седмица ще ходя на преглед при гинеколожката ми в моя град и ще ви пиша резултата Praynig
Целувам ви всички и ви желая успех от сърце  Hug

# 49
  • Мнения: 27
Darche1 значи и ти си имала подобно преживяване в тази клиника и не съм единствената, но не мога да си обясня защо така обезкуражават човек, при положение, че сме отишли там, защотото им вярваме и се предполага, че са най-добрите. Да, може и така да стане както казва (в моя случай), но да не дава Господ, и все пак мисля, че още на първия преглед не е необходимо да са толкова груби сякаш това, което ни казват е нищо!! Много съм ядосана #Crazy #2gunfire
Вчера бях тъжна и объркана  newsm78 Sad, днес ядосана. Незнам тези доктори нямат ли деца. Ако на тях някой им каже такива неща, те как ще се почувстват  Cry
Извинете ме, но имах нужда да си излея поне малко чувствата  Hug Hug Hug

# 50
  • Мнения: 27
Здравейте, милички!
Току що се замислих и имам един въпрос - малко ми е объркано.
Нали при оплождане (около овулацията) последващо имплантиране е на 21-22 ден от цикъла (7 дни след овулация). Тогава защо лигавицата не се мери тогава, а по време на овулация? Rolling Eyes Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 1 053
Здр.момичета извинете ме,ако може и аз да се цопна в темата,имам неуспешна инсеминация миналия месец и аз се интересувам от дебелината на лигавицата,искам да попитам кога доки ви е казал да изследвате прогестерон?Пожелавам на всички УСПЕХ!

# 52
  • София
  • Мнения: 35 976
Прогестерон се изследва на 7 ден след доказана О.

# 53
  • Мнения: 1 053
denis_d благодаря за отговора значи към 21 ден,Успех на всички!!!

# 54
  • Мнения: 1 842
Прогестерон се изследва на 7 ден след доказана О.
А ако няма овулация, а трябва да се разбере дали проблема е в ниския прогестерон какво се прави в този случай? Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 35 976
Прогестерон се изследва на 7 ден след доказана О.
А ако няма овулация, а трябва да се разбере дали проблема е в ниския прогестерон какво се прави в този случай? Peace
Ако няма О. - няма смисъл да се изследва прогестерон - защото няма синтез на прогестерон
Прогестерон се синтезира от ЖТ,  а то се образува след О.
По нивата  прогестерон / ниски или високи/ се съди за функция на ЖТ и синтеза на прогестерон
Ако нивата  прогестерон са ниски, говори за Дефект в ЛФ - търси се причината и се лекува
При ниски нива на Прогестерон - вкарването на прогестерон отвън, не е най-доброто решение
Напр., той може да е нисък от високи нива на Пролактина и правилния подход е, да се повлияе на Пролактина
или проблема може да е в ТСХ - сложно е

# 56
  • Мнения: 53
Здравейте! Знаете ли колко време след кюртаж се възстановява лигавицата. Имам мисед аборт и ме кюртираха 3 пъти за да ме изчистят, имах голяма миома и ми правиха две операции. При контролния преглед на 19 ден от цикъла док. каза, че няма никаква лигавица Sad Sad Sad КАза, че сигурно съм блокирана от кръвоспиращите, които приемах. Щяло да ми идва редовно, без проблеми. Ще се възстанови ли тази лигавица, аборта ми беше преди 2 месеца. Като чета тук какво са казвали на някой жени........ ужас.

Общи условия

Активация на акаунт