животът на село - ад или рай

  • 5 847
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
В случая се питаше за малко село във Видинско, а не за малко градче, намиращо се съвсем близо до голям икономически център.

# 91
  • Мнения: 2 759
                             Мечтая за село. Както каза някой всеки мечтае за това, което няма. И да, ще ми се смее Вълчо, чак сълзи ще му потекат от смях. Но ще се оправя. Много хляб ще изям, но ще ми тръгне някакси. И се надявам да не попадна на хора, които ще ми се смеят, а на такива, които биха ми помогнали. Манталитета ме притеснява.

# 92
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 244
Манталитета ме притеснява.

Манталитетът, мило дете, си е е... майката.
Никога няма да забравя как наши познати от село
коментираха пред децата, че баща им си е
надвил харчовете щом им е купил сладолед ooooh!

# 93
  • Мнения: 2 759
...коментираха пред децата, че баща им си е надвил харчовете щом им е купил сладолед ooooh!
                          О, това да е - цвете е. Аз по принцип не се връзвам на някой, който не ми е близък до сърцето. Но твърде грубите обноски и селски  спорове с мотики ме притесняват. Крясъците и нецензурните думи също (и в града).

# 94
  • Мнения: 62
мечтая да живея в малко селце в планината, край поточе, сутрин петела да кукурига , а птичките да пеят далеч от големия град и екстрите на цивилизацията

# 95
  • Мнения: 10
Това за Банкя го споменах защото прочетох някъде че било село което въобще не е така  Crossing Arms
Ако си говорим за малко селце.. изключено там само може на почивка но за живеене е много трудно  Thinking

# 96
  • Мнения: 1 192
мечтая да живея в малко селце в планината, край поточе, сутрин петела да кукурига , а птичките да пеят далеч от големия град и екстрите на цивилизацията
Това е едната страна на медала. И аз искам да живея на село, но едва ли ще можем да се издържаме ( и мъжът едно време викаше, че сме за село, сега се дърпа  Crossing Arms ) , в селата вече почти няма училища, медицинска помощ...Там се живее най- близо до естествения отбор... трябва смелост и много вяра в собствените сили, за да го направиш  newsm12

# 97
  • Мнения: 22
Аз и сестра ми вече не живеем на село.  Брат ми има семейство , те останаха при родителите ми. Къщата е много голяма, удобна, на 18 км. от големия град, училища, доктори. Уж би трябвало да е хубаво, обаче .... например - снаха ми изпрала 3 перални дрешки на близнаците, нейното спално бельо и куп още дрехи- Естествено прострени навън, да съхнат на слънце и да миришат на свежо. Да, ама комшийката точно в това време решава да си запали боклука от кравите. Ми що да не го запали, като си е в нейния двор. Само дето по всички закони на логиката гадния черен пушек се носи точно към прането. Еее, честито!!
Често разказвам следната случка като анекдот. Защото нали всеки вика "Ааа да си живея на село, никой да не ми хлопа по тавана, или да ми правят забележки съседите от долу. Да си знам че съм си господар в къщата си и да си правя каквото си искам". Та едно лято сме се събрали всички вкъщи. Ние със сестра ми, нейните деца и моето, Имаме стаи на 3-тия етаж. качваме се горе, но имаме толкова много да си кажем. Не бързаме да си лягаме. Излизаме на терасата, сядаме на столчета, любуваме се на небето и звездите, децата радостни, превъзбудени тичат насам натам. Божкеее колко е хубаво.... И по едно време отдолу се чува гласът на майка ми "Абе вас не ви ли е срам бе?!! Я да се прибирате и да лягате. Другите хора утре ще стават рано". Mr. Green  Mr. Green Ха де. Хубаво било да си живееш в къща, да не ти пречат съседите и ти да не пречиш на другите  Mr. Green
А комшийката как ли се чувства, когато сутрин в събота и неделя брат ми си пали трактора под прозореца й  Mr. Green
Та значи, хубаво е на село, ама само през лятото и то за уикенда. От опит го знам  Laughing

# 98
  • Мнения: 1 192
doreto, това определено не са плюсовете на селото, но не са и минусите, защото ги има и в града. Аз също често ставам потърпевша от подобни случки и в блока  Peace Изпрала съм  на малкия дрехите, отворила съм широко прозорците и някой  идиот запалил казана за боклук, та дими цял ден и цял квартал му диша пушилката. Голямо проветряване му направих, няма и къде да избягаш, димът е проникнал навсякъде.Редовно палят и кофите за разделно сметосъбиране и даже не знаеш кого да напсуваш и с кой да се скараш  Sick Сутрин редовно се носи миризма на Екарисаж  Confused , съседката готви на терасата и всичките милизливи пари идват в спалнята ни, както и дима от цигарите й, а съседите отгоре редовно засипват едната тераса с пепел и фасове... ooooh! За шума е аналогично. Та патилата на село, които даваш за пример са бели кахъри, даже придавът един приятен привкус на селската идилия... Wink

Общи условия

Активация на акаунт