противозачатъчни-как да ги пия?

  • 13 483
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте  Simple Smile Изписаха ми противозачатъчни Ясмин и естествено ми обясниха как да ги приемам,но след като се прибрах установих,че май не съм разбрала всичко, понеже не съм пила никога досига  Embarassed Предполагам,че принципа е еднакъв за всички видове такива таблетки и се надявам да помогнете Rolling Eyes
Не разбирам кога трябва да взема първата таблетка- първият ден,когато ми дойде или първия ден,след като ми свърши?
Благодаря на отговорилите  Hug

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В първия ден от цикъла взимаш първата таблетка.
Т.е. в деня, когато ти дойде.
Таблетките се пият всеки ден в един и същи час /примерно вечер, преди сън/.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 165
Отиваш пак при този който ти ги е предписал и си записваш точно какво ти обяснява. Другия вариант е да прочетеш листовката, там би трябвало да е написано.
Принципа при мен беше първото хапче на 4 ден, изпивах 21 хапчета, толкова имаше в кутийката, после 7 дни почивка и на 8 ден първото хапче от следващите 21. И много важно през няколко месеца на преглед при лекар.

# 3
  • Мнения: 97
В първия ден от цикъла взимаш първата таблетка.
Т.е. в деня, когато ти дойде.
Таблетките се пият всеки ден в един и същи час /примерно вечер, преди сън/.

И аз така уж разбрах,но ми е странно,защото доколкото си спомням една приятелка не ги е пила като е била неразположена и се питах дали се започва в първия ден на менструалния цикъл или първия ден,когато ти дойде
мерси  Grinning

# 4
  • Мнения: 97
В първия ден от цикъла взимаш първата таблетка.
Т.е. в деня, когато ти дойде.
Таблетките се пият всеки ден в един и същи час /примерно вечер, преди сън/.

И аз така уж разбрах,но ми е странно,защото доколкото си спомням една приятелка не ги е пила като е била неразположена и се питах дали се започва в първия ден на менструалния цикъл или първия ден,когато ти дойде
мерси  Grinning

което май е едно и също..  Embarassed

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В първия ден от цикъла се пие първото хапче!
Специално за Ясмин, нали за тях питаш? /принципът е за повечето противозачатъчни, но има и изключения/.
Пък и в упътването трябва да го пише, прочети го.

# 6
  • Мнения: 830
Чети упътването там е описано подробно.
http://www.framar.bg/%D1%8F%D1%81%D0%BC%D0%B8%D0%BD-%D1%82%D0%B0 … -pid30000052.html

# 7
  • Мнения: 97

Разбрах всичко.Благодаря  Grinning

# 8
  • Мнения: 830
Моля, пия кафе Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт