Опасно ли е прегряването за бебето?

  • 15 838
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 781
Оххх, и ние имаме проблем с претоплянето. Все не знам какво да и облека. Ту е с къси ръкави и панталонки, почне да кашля и слагам дългия ръкав. А сега имаме един гаден обрив по цялото лице, което май е от претоплянето . Гадост Close

# 46
  • Мнения: 9 441
И аз да се запиша в отбора на незнаещите какво да облекат. Laughing
Все ме е страх да не настине,да не и е топло.......Абе,ужасссс Tired

# 47
  • Мнения: 1 131
Навремето нащо педи ми каза да съобразявам дрехите на бебо с моите.

# 48
  • София
  • Мнения: 78
Цитат
оххх и аз съм така. Все ме е страх да не му е топло, да не му е студено..... Някой знае ли при претопляне ли са зеленикавите изпражнения или при простуда??? А когато станат воднисти и почне да ака по често- простуда или претопляне??? На моя мишок ръцете докато спи са топли, но щом е буден и почне да ги мятка стават ледени...
ohhh i az sum taka. Vse me e strah da ne mu e toplo, da ne mu e studeno..... Nqkoi znae li pri pretoplqne li sa zelenikavite izprajneniq ili pri prostuda??? A kogato stanat vodnisti i po4ne da aka po 4esto- prostuda ili pretoplqne??? Na moq mi6ok rucete dokato spi sa topli, no 6tom e buden i po4ne da gi mqtka stavat ledeni...

---------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 23:16 от AnMary

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
ohhh i az sum taka. Vse me e strah da ne mu e toplo, da ne mu e studeno..... Nqkoi znae li pri pretoplqne li sa zelenikavite izprajneniq ili pri prostuda??? A kogato stanat vodnisti i po4ne da aka po 4esto- prostuda ili pretoplqne??? Na moq mi6ok rucete dokato spi sa topli, no 6tom e buden i po4ne da gi mqtka stavat ledeni...

Ръцете на бебето може да са студени непрекъснато, това не е проблем. Важно е вратлето и краката да са топли. Обикновено разтройство и зелени изпражнения се получават при намръзване.

# 50
  • Мнения: 1 045
 "Опасно ли е прегряването за бебето?"--зависи колко е прегрято.При по-леки прегрявания се получават обриви,разстройство и т.н.но не е фатално.Опасно е ако се стигне до топлинен удар

http://www.puls.bg/illnes/issue_181/ -ето малко инфо какво представлява.
Претоплянето не е за подценяване.Аз обличам според моите дрехи,нито повече,нито по-малко.

# 51
  • Мнения: 41
Доколкото съм запозната е опасно. Някъде бях чела, че бебето не трябва да бъде обличано с повече дрехи отколкото сме ние и в тази същата статия пишеше, че многото дрехи и/или завивки спират топлината и я задържат в детето, а това било вредно и може да доведе до синдрома на внезапната детска смърт Cry Ето какво открих по въпроса:
Предпазвайте бебето от прегряване. Прекаленото обличане, прекаленото завиване, прекалено високата температура в стаята повишават риска от SIDS/Синдромът на внезапна кърмаческа смърт/. Препоръчвана стайна температура според американските педиатри е 68-70 градуса по Фаренхайт (20 - 21 градуса по Целзий - бел.ред). Признаците за прегряване са потене, влажна коса, сърцебиене, неспокойство, жажда, понякога температура, понижено уриниране.

# 52
  • Мнения: 324
Открай време си знам - бебенце се облича с колкото дрехи си самата ти + още една дрешка. Малкия е на 3 1/2 м. и му слагам бодинце-потник и една тенисчица. В количката е без шапка, но ако го изправям на слънчице му слагам тънка памучна кърпа. И все пак ...  newsm78 снощи реших да му измеря t`, използвах дигитален и обикновен термометър и двата показваха 37,1`С  #Crazy Не знам колко е нормално това за горещините, но си се притесних.

Общи условия

Активация на акаунт