До кога стерилизирахте?

  • 1 574
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз също мисля, че трябва да се стерилизира, докато се дава мляко, защото е известно, че бактериите, развиващи се в млякото, умират само при термична обработка - не може да разчиташ на четката за шишета да те отърве от тези гадове.
Наистина, не е хубаво да пазиш детето прекалено стерилно  Naughty(лично мнение), защото така го правиш непригодно за нашия "мръсен" живот. Не е зле малко, по малко да го привикваш към бактериите, с които ще се сблъсква ежедневно и неминуемо, но тези от млякото са вредни и трябва да ги  #2gunfire

# 16
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Изварявах до годинка, сега само шишетата от мляко веднъж в седмицата. Не считам времето за стерилизация за изгубено, още повече при тези удобства като стерилизатор Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 153
До 8-ми месец

# 18
  • Мнения: 264
Аз стерилизирам преди всяко хранене .... само че съм привърженик на студената стерилизация.... 1 хапче ме оправя за 4 дена (по 1/4 на ден)

# 19
  • Мнения: 1 032
Докато пием мляко от биберон смятам да стерилизирам шишетата и бибероните всеки ден. Сега слагам в стерилизатора и лъжичката за каша, но чашката не я стерилизирам (не че има логика, ама така правя). Иначе не мисля, че е проблем като поотрасне беба да стерилизирам веднъж в седмицата нещата й- не е толкова трудоемко в края на краищата

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Стерилизирах първият месец и то не съвсем редовно. И не защото ме мързеше, а защото според мен е ненужно (след като събрах информация по въпроса). С млякото (в стерилното шише) бебето поема много, много повече бактерии, отколкото остават по стените на шишето след като се измие (веднага след хранене). Вредните бактерии стимулират размножаването на полезните, което увеличава имунитета.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Стерилизирах първият месец и то не съвсем редовно. И не защото ме мързеше, а защото според мен е ненужно (след като събрах информация по въпроса). С млякото (в стерилното шише) бебето поема много, много повече бактерии, отколкото остават по стените на шишето след като се измие (веднага след хранене). Вредните бактерии стимулират размножаването на полезните, което увеличава имунитета.
newsm10

# 22
# 23
  • Мнения: 5 299
Стерилизирам от дъжд на вятър - когато ми падне. През седмица, ппрез 2 - всичко за което се сетя - шишета, играчки и т.н Ползвам таблетките за студена стерилизация.

Общи условия

Активация на акаунт