Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 336
Дидиа има ли законова забрана за плащане на таксите предварително?

# 16
  • Мнения: 7 386
Дидиа има ли законова забрана за плащане на таксите предварително?
               Законова забрана няма,но за първи път откакто съм учител чувам за нещо подобно! #Crazy Има наредба и таксите се заплащат след приключването на месеца от 5 до 10 число.При това се приспадат отсъствията на детето през месеца.Ако не се представят документи за отсъствията /молба или мед.бележка/ се заплаща 50 % от таксата,ако детето е отсъствало цял месец.При това мед.бележка се използва само когато детето е отсъствало повече от половината дни.Пример - ако отсъства 10 дни - извинява се само с молба,ако дните са 12 и повече трябва да има мед.бележка за тези над 10.Ако няма такава се заплащат двата дни.
               Събиране на пари /такса за ДГ/ДЯ / предварително е изключено.Вече казах,че не могат да се водят деца в дневниците когато отсъстват защото тогава са длъжни да изпишат толкова храна колкото са децата и това си е злоупотреба.Ако пък са ви писали отсъствия НЕ могат да ви вземат пари защото отсътвията от 1.06 до 31.08 се извиняват САМО с молба.При това не си длъжна да ходиш всеки месец.Пускаш една молба за трите месеца и никой не може да те изнудва за пари.
               Като прочетох темата направо се гръмнах!Би ли споделила къде искат пари предварително ,може и на ЛС.Любопитно ми е!От една страна половината се оплакват,че ги принуждават да отсъстват през лятото,а от друга да искат пари  newsm78 и то ако отсъстваш.Някакъв парадокс.При това чисто български! Laughing

# 17
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Още веднъж се убеждавам, че всяка община решава тези въпроси по различен начин. При нас за летните месеци, ако детето не посещава градината, не заплаща нищо, независимо дали е уведомило или не кога ще посещава детската градина. Работя като учител и единствено правим ориентировъчно проучване кога ще идва детето и кога ще почива, за да направим график за необходимия брой групи и броя на персонала.
Впрочем това е валидно и за цялата година - заплащат се само присъствените дни. Медицинска бележка се изисква, ако детето е било болно или е отсъствало повече от 10 календарни дни.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Та това ми е въпросът.Ние с таткотооще сме с неясни отпуски, а те са от по 10 дни и съм писала посещение и за трите месеца на дечко в детската. Предупредиха ме в петъка, че ако сега не кажа точно кога няма да го има после и да отсъства ще си плащам пълната такса. Така ли е наистина или не? Как да кажа като на мен от работата също не са ми казали кога ще съм отпуск? Confused

Ами виж сега, те очевидно си правят разчетите предварително. Ако вместо държавна Детска кухня ползват, примерно, Ози, ще можеш да се откажеш от по- предния ден. Само дето цените са различни. Ако вместо смешните заплати започнат да плащат "по пазарни цени" на персонала, вероятно ще могат да ги предупредят, че трябва да дойдат или да не дойдат на работа от по- предния ден. Но цялото удоволствие излиза порядък 500 лв./ месец. Впрочем, повече, за градините / центровете, където заявяваш ден-за-ден. Аз лично съм готова на мига да се сменя с теб.

# 19
  • Мнения: 804
Ако няма кухня към детското заведение, а им се кара храната може би е проблем  newsm78 За друга причина не се сещам  Thinking

Евка, не си късай нервите за 40 лв.  Peace Пари са си, но дали си струва да се ядосваш толкова. Желая ви весела ваканция и дано това е най-големия ви проблем това лято  Peace

# 20
  • Мнения: 7 386
Ако няма кухня към детското заведение, а им се кара храната може би е проблем  newsm78 За друга причина не се сещам  Thinking

Евка, не си късай нервите за 40 лв.  Peace Пари са си, но дали си струва да се ядосваш толкова. Желая ви весела ваканция и дано това е най-големия ви проблем това лято  Peace
             Дори да се кара храната от друго място ПАК заявката се дава предния ден!Така,че отново повтарям НЯМА никакво основание да се събират предварително такси и да ви се води присъствие.След като си уведомил в понеделник,че от вторник няма да идваш НЕ се води присъствие на детето .Това значи,че не се включва в заявката за храна.Как тогава ще ти се иска такса.
             Повтарям,че през лятото отсъствията се извиняват само с молба!И си отсъствате когато си искате и няма предварителни заявки за месец,а САМО ден за ден.

# 21
  • Мнения: 11 818
При нас искат да плащаме, макар че съм заявила, че няма да посещава летните месеци! Все още не знам колко и за кои точно месеци ще ми искат при положение, че със сигурност през юли ще е затворена.

# 22
  • Мнения: 388
Не, не са ни искали да заплащаме предварително. Поискаха да се подпишем под уведомително писмо, че от 01.06 ще са в сборни групи и през м.08 ще има планов ремонт и ДГ ще е затворена. Неофициално госпожата ни попита дали и през м.06 и 07 ще отсъства, но никой не е споменавал за плащане на отсъствени дни или за предварително плащане на такси.

Общи условия

Активация на акаунт