Проблемът 2012 година - мит или реалност?- 2 част

  • 49 143
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 753
стелт,що ги преброи от май месец ???

Това с календарите е голяма объркация,защото Грегорианския календар е приет в разли4ните страни по разли4но време.


Щото сега сме май месец и така нагледно прибавих цели календарни години, иначе с твойто броене излиза, че ще се мре към Коледа...   Wink   Не шашкай хората, че и без това са стресирани - то финансова криза, морбили, свински, птичи грип, земетресения...   ooooh! 

# 46
  • Мнения: 1 394
Ей,хора явно нещо хубаво ще се случи...и то според мен е,че ще открием нов начин за живот без да вредим на природата...ей това май ще стане след 2012 човечеството ще се "поогледа и замисли" по-обстойно! Ето едно от предсказанията на Ванга :
Цитат
6.1960 година "През 2018 година влаковете ще летят на слънчеви нишки. Добивът на нефт ще бъде прекратен, Земята ще си почине.
източника- http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=9958
Сега,като се замислих,в темата за житните кръгове се съобщаваше,че в един от тях е закодирано посланието и "заръката" /напътствието за спасението на човечеството/ ,като се научим да използваме слънчевата светлина...Това предсказание на Ванга /ако се сбъдне/,означава,че май наистина ще се научим да я използваме.  newsm78
А ето пък и още нещо,с което си обяснявам прословутият период от 26 000 години
Цитат
1. Древният Мю или Лемюрия
(Ancient Mu or Lemuria)

Според различни езотерични източници, първата цивилизация се е появила преди 78 000 години, на гигантски континент, известен като Мю или Лемюрия, и е продължила да съществува смайващите 52 000 години. Споменава се, че тя била разрушена от земетресения, предизвикани от смяна на полюсите, станала преди около 26 000 години, или приблизително през 24 000 г.пр.н.е..

Това ме навежда на мисълта,че маите са изчислили,че полюсите се сменят точно на 26 000 години...за това и календара им май свършва точно тогава...Защото отчита 26 000 години,нали така?...Явно са мислили,че това ще се повтори,което значи,че ....този календар ще се рестартира наистина,но  "на чисто"...... Thinking.....Незнам поне аз така си го тълкувам,макар,че по-ми допада идеята за слънчевите нишки...  Wink
Ето го и източника http://www.epochtimes-bg.com/2006-01/2006-11-04_01.htm

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 02:02 от dodyniki

# 47
  • Мнения: 141
Винаги ми е правило впечатление че  има разминаване в летоброенето на различните народи.  Има хора, които посрещат преди и след нашата Нова година своята си.
Темата ме кара да се замисля колко неразкрити неща ни заобикалят.

# 48
  • Мнения: 3
Аааа, не... Сметай пак...   Naughty 

май 2009 г. - май 2010 г. - първа липсваща
май 2010 г. - май 2011 г. - втора липсваща
май 2011 г. - май 2012 г. - трета липсваща
май 2012 г. - май 2013 г. - четвърта липсваща...
Това са четири липсващи години... Значи сега сме май месец 2013 г. Нибиру е минала и отминала, изпуснахме я...  Sad  Сега кой знае кога...   ooooh! 

ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА казах ви аз, че се мотате и аха в тия форуми и пак сте изтървали края на света #Cussing out
Както казах ,край може и да има, а може и да няма, ама толкова сте неграмотни половината, че чак ме хваща срам  Sad. Между другото, много съм разочарована, така и не можах да продам един декар земя на тия с отворените мозъци, що ли ........................??!!! Thinking

# 49
  • Мнения: 25 600
Значи сега сме май месец 2013 г. Нибиру е минала и отминала, изпуснахме я...  Sad  Сега кой знае кога...   ooooh! 


А, стига, бе! Ама наистина ли сме я изпуснали?  ooooh!
Малееее, ей сега ще настане мор и поредица от ритуални самоубийства! Да загубиш вярата си в Нибиру, това е жестоко, бе!
А аз даже още не бях си приготвила пуканките...  Confused

# 50
  • Мнения: 836
 Confused

Единствената надежда, която ми остава е да ни прочетат и да се върнат.

# 51
  • Мнения: 836
... според мен е,че ще открием нов начин за живот без да вредим на природата...
... в един от тях е закодирано посланието и "заръката" /напътствието за спасението на човечеството/ ,като се научим да използваме слънчевата светлина...Това предсказание на Ванга /ако се сбъдне/,означава,че май наистина ще се научим да я използваме.  newsm78
...

Добре, че е Ванга, да ни светне как да използваме слънчевата светлина!

Това слънчеви батерии, това колектори, енергийни преобразуватели са все Приказки за лека нощ.
Тя, Ванга ще ни оправи, бе.

Додиники, ако се интересуваш от темата за алтернативни източници на енергия, над която впрочем доста се работи, не те съветвам да четеш врачка.нет, чудеса.нет, феномен.ком и пр. недоразумения подвизаващи се в нета. Че, ще стане като с Нирибу - гледай сега как го изтървахме.


Пп. Пардон. Нибиру!

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 08:41 от Силви_

# 52
  • Мнения: 1 394
Говори се за използване на слънчевата енергия за други цели!За задвижване,например...
И не чета врачка.нет..........само!Усещам провокация и заяждане в тона ти,което не е добре според мен...Опитвам се да се придържам към темата и винаги има някой,като тебе....после аз не съм добре......
Просто споделих какъв напредък е възможно да има...Чувала съм и за колекторите и за батериите....но за влакове не бях чувала....но и не го изключвам ,като вариант....Никой не знае ,какво ще се случи  2012 ,нали?....Просто гадаем и дискутираме!Не "насилвайте" пак темата да хване в друга посока! ......
...........Та какво казваш за 2012?.... Hug
Стига с тая Нибиру вече,че полудявам само ,като го пиша това име... Crazy...Едно клипче само гледах с нея и тя се сля със земятя,като я направи цалата огнена,после гръмна!...Интересно,що ли не са ни светнали по новините ,да я видим....или вече са я давали..... smile3555 ....пак съм гледала някой сериал....Кво сега-давали ли са я или не са я давали по телевизията ....последно?

# 53
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Мен друго ми е интересно и нещо не ми се връзка. Цивилизацията на маите. Просто не мога да повярвам, че тези хора са изчислили с точност предишни ери на Земята, направи ли са календар за "края на света", построили са тези грандиозни сгради и въпреки това са били толкова жестоки и са живели толкова примитивно, и внезапно за изчезнали. Има нови филми, които не са съгласни с последното, а залагат на глад и войни за надмощие.

Ние, от друга страна, за толкова кратко време, направихме страхотна революция и чак с помоща на големи изчислителни машини откриваме колко точни са измерванията им. Възможно ли е да открием същите неща и същите ери без "тяхна помощ"? Просто не ми се връзва те да са по-умни от нас newsm78


# 54
  • Мнения: 4 753
Всъщност, на някои места пише, че маите са били миролюбив народец в началото, но са взели някои черти от съседите си... Те не са се развили за 100-ина години, така че са имали достатъчно време... Освен това, самите маи не са дошли от нищото... Май още се спори на кои други народи и цивилизации са наследници, толкова са объркани нещата там, колкото и по нашите земи (кой от къде дошъл, отишъл и т.н.)... Астрономията в началото им е била нужна, защото маите са земеделци и е трябвало да съобразяват някои неща, за да имат по-добра реколта... После, явно някои хора (да ги наречем техните учени) сигурно са се поувлякли - станало им е може би интересно... Обикновените хора е трябвало да работят много повече, да изкарват достатъчно храна, както за себе си, така и за "звездобройците", за строителите на пирамидите, обсерваторията, чието изграждане е съобразявано с небесните тела, също и за аристократите, които хич не са били малко, а са имали много удобства... Може обикновените хора да са отказали по-високите данъци, непосилни за тях... Тогава на помощ идват жестоките божества, които постоянно искат нещо и ако не го получават се лее кръв... Астрономите са успявали да плашат хората, защото много точно са изчислявали затъмненията, както и други катаклизми и са ги обяснявали със сърдитите богове, на които не им е угодено... В крайна сметка са развили астрономията си за сметка на хората... В началото тя им е служела, след това те са й служели... Освен астрономията, развиват математиката (преди европейците използват нулата), имат три календара, мисля, че са имали и таен език, който е бил известен само на жреците и т.н.
Друг е въпросът, че съществуват предположения, според които при маите са кацали извънземни и те са им дали нужните знания (поне началото)... Според други, възможно е прадедите на маите да са извънземни, защото не са открити неоспорими доказателства за етапите на осъвършенстването им, някак си знанията им идват изведнъж...

# 55
  • Мнения: 1 394
Открих една друга интересна теория за 2012-та....До колко може да се вярва на подобно нещо,всеки сам ще прецени!  Peace
http://www.temura.net/hello-world/

# 56
  • Мнения: 1 860
Записвам се. Сори за спама.  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 35
Прегледах цялата тема. Да се твърди,че на земята някога е имало по висша цивилизация от сегашната е пълна лудост. Представете си потопи, вулкани, земетресения и тем подобни. Мислите ли, че ще заличът всичко сътворено от човека в  последните 2000 години.
Силно се съмнявам. Както и в това, че преди 2500 години е имало някаква цивилизация, която е тълкувала галактическите цикли пък е живяла без електричество  newsm78
Преди 10 години си спомням че четях за 2000 година и подземните ноеви ковчези.После като мина някой каза 2078 година, сега пък от къде изровиха тая 2012. Тази масова психоза се поддържа от всякакви сектантски организации, за да могат да се привлекът поддръжници и да държат хората в масова психоза. Лятото по морето имаше куп негърки, който се опитваха да говорят на хората за второто пришествие и разни спасения, спасители и бла бла. Ама добре, че българина освен български друг език не зачита  Grinning

# 58
  • Мнения: 1 394
Цитат
Както и в това, че преди 2500 години е имало някаква цивилизация, която е тълкувала галактическите цикли пък е живяла без електричество 
Само,че някой спомена,защо са знаели повече от нас и са се справяли без електричество!Защото,ако са имали електричество и другите екстри на днешният свят,нямаше да мислят за планетарните цикли,а щяха ,като нас да си гледат телевизията и да си ходят по кръчмите... Mr. Green...Майтапа на страна,но я си представи да нямаш никакви "екстри",какво би правила-песни ли само ще пееш?...По-простичко казано,за разлика от нас са запълвали времето си с много по-полезни неща!.....  Wink

# 59
  • Мнения: 194
Цитат
Както и в това, че преди 2500 години е имало някаква цивилизация, която е тълкувала галактическите цикли пък е живяла без електричество 
Само,че някой спомена,защо са знаели повече от нас и са се справяли без електричество!Защото,ако са имали електричество и другите екстри на днешният свят,нямаше да мислят за планетарните цикли,а щяха ,като нас да си гледат телевизията и да си ходят по кръчмите... Mr. Green...Майтапа на страна,но я си представи да нямаш никакви "екстри",какво би правила-песни ли само ще пееш?...По-простичко казано,за разлика от нас са запълвали времето си с много по-полезни неща!.....  Wink

На пръв поглед, звучи абсурдно, но като се замисли човек, е доста логично.

Общи условия

Активация на акаунт