Жанрът Ужаси за деца

  • 3 449
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Вчера водих детето на кино да гледаме Коралайн. Реклама мига и от тоя форум Rolling Eyes Ще кажа само, че снощи за първи път от както е родено, 5годишното ми дете поиска да спи при мен, защото го е страх да спи само.
Как се отрази на вашите деца тая простотия? Актрисата с гърди ала Лоло Ферари въобще не я коментирам.

# 1
  • Мнения: 48
Това не сме гледали, но пък гледахме 5 минути от "Игор" и още се потрисам... Грррр.

# 2
  • Мнения: 8 999
Брей, заинтригувахте ме! Дори не съм чувала за тези двете филмчета. Ще взема да ги гледам. Ама щом имат кошмари децата, май няма да водя моите да ги гледат.

# 3
  • Мнения: 2 478
Този жанр не ми понася и не бих завела детето си също да го гледа. С риск да бъда мног крайна, за мен този жанр е извратен и абсолютно ненужен, а още повече за деца.

# 4
  • Мнения: 65
И аз не съм гледала това, но гледах някаква друга идиотия - "Десперо". Смърт, плъхове чудовища, грозотия, загнили подземия... КОЙ по дяволите измисля всичко това и с каква цел?!? Толкова и е трудно да измислиш една симпатична история, в която героите да са общо-взето свестни същества? Риторичен въпрос.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Събудихте ми любопитството и тази вечер гледахме Коралайн. Готин беше филмът и получих няколко целувки, придружени с "Кооолко хубав филм". Наистина се изплаши малко от гласа на котарака, но обясних, че не е страшно, просто има мъжки глас и толкова.
Мисля, че е важно и родителят как реагира - ако й казвах, че е ужасен страшен котарак или "Ужаааас, ще й избодат очите", сигурно ще сънува кошмари.
Отделно си зависи и от детето, моето не се впечатлява чак толкова от подобни глупости, казва, че е само филм.

# 6
  • Мнения: 4 785
Такива неща може да навредят много - детско съзнание по-трудно се отърсва, аз като гледам някой ужас и не смея да се обърна цяла нощ при все, че знам, че това е филм, какво остава за децата.  Naughty

# 7
  • Мнения: 111
Не бих завела детето си да го гледа Naughty

# 8
  • Перник
  • Мнения: 396
Тези филми не съм ги чувала, но не гледаме никакви ужаси, даже и на мъжа ми му ги спирам.Детето ми по принцип не спи много спокойно. Категорично съм против Twisted Evil Трябва ли да се травмира детското съзнание в такава крехка възраст.

# 9
  • Мнения: 4 841
Въобще не знам кои са тия филми и за какво става дума  Rolling Eyes Ще се поинтересувам, ще гледам трейлъри, и ще пиша пак.

# 10
  • Мнения: 148
"Коралайн" -не сме го гледали още.За какво става дума,може ли кратка рецензия?

# 11
  • Мнения: 431
Филмите си имат рейтинги: в случая и Игор, и Коралайн са с рейтинг PG, т.е. Parental Guidance Suggested - Some material may not be suitable for children. Явно във вашия случай ви трябва рейтинг G - General Audiences - All ages admitted. Не се засягай, но е хубаво да се проучат филмите преди посещение с дете. Анимация не означава детски филм.

Има и специализирани сайтове, които информират родителя колко насилие, какъв речник и голотии съдържа даден филм. Например този:

http://www.kids-in-mind.com/

Жанрът ужаси за деца го е имало винаги, най-вече около лагерните огньове и по таваните, Дама Пика, разкази за духове и подобни, които се носят от уста на уста сред децата. Ужаси са и приказките на Братя Грим.

# 12
  • Мнения: 593
Не сме гледали "Коралайн", "Игор" и аз не можах да го изтърпя (много е тъп и картинките са грозни).

А какво ще кажете за "Болт"? Филмчето е приятно, но всичките тези сцени на насилие от кучето към котката (особено като я хваща за врата и я провесва от моста)...

Моето момиче гледа с удоволсвие "Хари Потър". Мисля си, че има някои сцени, които не са подходящи за нея, но тя гледа с удоволсвие и не се страхува. Говорили сме си, тя осъзнава, че тези магични същества ги има само във филма и не съществуват в действителност.

По същия начин ми обяснява, че харесва пчеличките от Bee Movie, но пчелите навън били "гадни".

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
"Коралайн" -не сме го гледали още.За какво става дума,може ли кратка рецензия?
Момиченце се нанася в нова къща, намира в стената една вратичка към паралелен свят, в който всичко е по-хубаво и родителите й по-мили, обаче на всички очите им са копчета. Предлагат й да остане завинаги, ако й зашият и на нея копчета на очите, но тя не се съгласява. И тогава разбира, че всичко е измама и красотите са прикрити гадове и се опитва да се измъкне (защото пък вече не я пускат да се върне в нейния свят).

# 14
  • Мнения: 5 393
Не съм чувала даже за тези филми. Ще погледна и аз за какво става въпрос. Като цяло Иво изобщо не се впечатлява от страшилищата по филмите, по-скоро са му забавни и интересни.  

Общи условия

Активация на акаунт