НОЕМВРИйки чакат вече, да усетят малкото човече

  • 13 819
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 0
Биляна, ще стискаме палци за теб. Всичко ще бъде наред, ти си при добри доктори. Амниоцентезата въпреки широкото схващане щом се прави от можещи доктори е безобидно изследване.
Успех, с теб сме.

# 271
  • Мнения: 718
Bilyana44, стискам палци  Praynig. Опитай да се успокоиш, така само ще навредиш и на теб, и на бебето. Този БХС на толкова мами изкара акъла вече... Вярвам, че всичко ще е наред  Peace

# 272
  • Мнения: 646
Bilyana тези резултати много често се оказват фалшиви, не им се връзвай, моля те!!!
Стискам палци всичко да е наред и си избий от главата прекъсването и т.н.
Неверните резултати са най-големия минус на БХС, толкова пъти сме говорили за това, не се побърквай и пази спокойствието на бебчето!
 Hug те!

# 273
  • Мнения: 499
много ви благодаря за подкрепата. Аз още вчера си бях спокойна но исках да си отида днес и да си говоря с моята док. И тя ме успокои малко като ми каза че и за нея не са притеснителни тия резултати. но колкото и да е след амниото незнам как ще идкарам 20 дни докато излезат резултатите. А много интересно БХС излезе за 2 дни newsm78. Но все пак важното е че поне повръщането ми спря. Тя ще ми прави амниото и ми обясни че не е болезнено и няма страшно но претиснителното е че струва 350лв но мама каза че ще помогне. А иначе док. каза ако съм искала да отида в майчин дом и там могат безплатно да ми го направят но не искам д арискувам там с непознати доктори. вие какв още ме посъветвате. Thinking

# 274
  • Мнения: 218
Биляна всичко ще бъде наред с бебчето-ще видиш!Ах, този БХС само стресира с тези предположения #Cussing out

# 275
  • Мнения: 165
bilyana44 според мен амниото се прави В МАЙЧИН ДОМ не някъде другаде. Всичко е ей така да побъркат човек и да си напълнят гушките. Там има невероятни специалисти, които се занимават САМО С ТОВА. самото изследване не течността се прави там. Другото е .. както си решиш
ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД

# 276
  • Мнения: 18
Може и да сте писали в предишните теми,но тъй като не смогвам с четенето,бихте ли ме ориентирали каква е цената на ФМ?

# 277
  • Мнения: 510
При д-р Марков е 80 лева,със клипче е 100лева,за другите незная

# 278
  • Мнения: 18
Мерси за инфото,а има ли някоя от вас майчета,която е на но-шпа и магнерот и си прави планове за моренце или друга почивка,че аз не смея да помисля за никаква ваканция,така се притеснявам от пътуването и без това ходя всеки месец до Тутракан на консултации, а той е на 16окм. в едната посока Weary

# 279
  • Мнения: 257
bilyana44,всичко ще е наред!Стискам палчета до посиняване  Hug
анитка,аз съм на но-шпа и магнерот и живея на морето,но още ме е страх като че ли да се пека...А ако беше да пътувам до морето,сигурно щях да пропусна това лято Hug

# 280
  • Мнения: 499
Момичета дано стиснатите ви палци бъдат за положителен резултат. Нали с амниото също така може да се определи и пола на бебето? А и като я питах док. дали ми правят ФМ тя м иказа ч евсеки път ми мери всичко на бебето и всичко си  е нарде. Нали в нета пише че след като при евентуален синдром на даун първо се прави ФМ и вече и тя ако покаже отклонения тогава се прави амнио. За това съм спокойна понеже всичко е наред всеки път и при мен и при бебо.

# 281
  • Мнения: 0
Renew - добре дошла!  Hug
Bilyana - стискам палци Peace всичко ще е наред.

Аз момичета искам да Ви се оплача, а пък Вие да кажете имам ли основание. Така като ви чета много от Вас вече знаят пола, правили са им преглед на шийката на матката дали не е скъсена и още куп неща. Днес отидох в моята болница, /която не работи със здравната каса/ на първа женска консултация. Там еднственото, което направиха беше да ми съставят картон по мои описания, а не по тухни измервания. Дадоха ми бележки и час за вземане на кръв и урина след 1 месец  Shocked За капак, когато казах, че нещо не ми харесва цвета на вагиналния ми секрет, те ми отговориха да не се вглеждам много много в тея неща - били нормални за бременността.  И така платих солидната такса и си тръгнах. Огорчена и натъжена  Cry . Мислех, че поне ще погледнат бебо, но уви - имала съм снимка от миналия месец, щели да го гледт чак в 20 седмица и тогават и пола.  Кажете при Вас как е.

# 282
  • Мнения: 165
Според  мен не логично да си плащаш и да не ти обръщат внимание  newsm78 ама ние живеем в държавата на абсурдите така че нищо не може да ме очуди. В интерес на истината на мен по здравната каса ми обръщат много повече внимание. Нали трябва в началото на бременността да ти замерят всички хормони дали са ти в норма - кръв урина, килограми за да могат да проследят в процеса на бременността как се развиват какво е това "Ела след месец" Не са ти направили микробилогия при положение че си споменала за странно течение самия израз "Не се вглеждай" Разбира се че не трябва да се вглеждаш ТЕ ТРЯБВА ДА ГО ПРАВЯТ
МНОГО СЪМ ВЪЗМУТЕНА. ПИШИ ИМЕТО НА КЛИНИКА И ДОКТОР - ТАКИВА ТРЯБВА ДА СЕ ЗНАЯТ ОТ ВСИЧКИ

# 283
  • Мнения: 228
Разковниче, аз миналата седмица се записах на ЖК в Шейново(също се заплаща) - направиха ми картон, прегледаха ме на ехограф, всеха ми разни други мерки и ми взеха кръв за 4-5 изследвания.Аз им казах, че някои вече съм си ги правила, но те си настояха те пак да ги пуснат. Иначе вагинално не са ме преглеждали, а нямам и желание.
И да те питам, защо плати?
Между другото през бременността е нормално да се увеличи секрета, и при мен го има.Но виж, ако имаш сърбеж и парене, вече е друго.

Биляна, къде ходиш на лекар и на какъв апарат те преглеждат?И моя док ми казва, че всеки път си мери всичко, което трябва, но аз си ходих и на ФМ все пак.
За амниото, и аз знам, че се прави в Майчин дом и то от специалисти.
Например Димитрова, която работи във Фемина(както и останалите доктори от този център) работи и в Майчин дом и тя извършва тази процедура.
Ти къде ще си правиш амниоцентезата?

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 13:05 от Хрисси

# 284
  • Мнения: 510
Разковниче,защо не си смениш лекаря.Така не може.Трябва да ти обръщат внимание на всяко оплакване или запитване.Дори е добре да се направи излишна консултация от колкото да не се обърне внимание.Всеки месец моя гинеколог ме гледа на ехо граф,пуска ми кр.картина и урина стерилна и обикновенна.Отделно ме информира в коя седмица какви изследвания се препоръчват и аз имам избор дали да ходя до София или не.Информира ме кои са най добрите специалисти и т.н.Феталните морфологии са поне 2 на брой и е хубаво да се направят.
Потърси си лекар който ще ти обръща достатъчно и отговорно вниманието което ти трябва.Аз на моя мога да му се обаждам по мобилния 24 часа в денонощието без да ми иска пари за това,и го тормозя за наи малкото ми притеснение

Общи условия

Активация на акаунт