Според вас ....

  • 2 116
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
в ситуацията: неприятности около родител, на който едното дете е в чужбина, другото в БГ, трябва ли за тези неприятни случки да се информира само дъщерята/сина, живущ в БГ, а на другата/другия в чужбина да се спестяват с цел да не се притесни и разстрои  newsm78 Crossing Arms А и с оправданието, че този в чужбинско нямало как да помогне, щял/а да си остане с едното притеснение  Close

Малко неразбрано го написах, но съм леко ядосана в момента от подобна случка  Confused

 Аз съм против това..и аз и брат ми сме в чужбината,и мн ме дразнят ако премълчат нещо.Последното беше ,че баба ми е щаяла да почине,направила гърчове и незнам си какво...и никой нищо не ми казва....добре че бях звъннала на майка ми,и беше разтроена по телефона,та с ченгел и изкарах думите #Cussing out.Всичко е станалo 4-5 дни преди да се обадя,баба ми беше в болницата тогава.Егати идваше ми да ги... #2gunfire

# 16
  • Мнения: 4 292
Когато съпругът ми е извън страната не крия от него нищо свързано с децата. Няма никакво значение може или не може да помогне - той е на първо място родител и има равни отговорности, както и право да знае какво става.
Дребни неща свързани с ежедневието отбягвам да споделям с него, освен в краен случай. А да ми се вменава вина за това, че не щадя чувствата на мъжа ми, не позволявам. В нашето семейство само ние двамата решаваме за кое, как ще се процедира.
Със сигурност, ако брат ми беше в чужбина, също щях да го уведомявам за всичко, което трябва да знае.

# 17
  • Мнения: 134
Да поясня, че не става дума за нещо дребно, проблемът си е доста сериозен. Не бих настоявала за незначителни неприятности да занимаваме човека в чужбина. Но никак не съм съгласна цялата тревога да пада на плещите на едното дете, само затова, че е по-близо до тях. И двамата са в еднаква безизходица, с нищо не могат да помогнат в случая. Остават само нервите. Не ми е приятно мъжът ми да ходи като зомбиран дни наред, а в това време другия човек нищо да не подозира и всичко с цел да не му се наруши спокойствието  Thinking Когато моята сестра е в чужбина бих я информирала ако възникнат проблеми с родителите ни. Отговорността и грижите за тях са общи, не само мои и родителите ми, и сестра ми разсъждават по този начин. Но на мъжа ми не - случи ли се нещо първата им работа е да звъннат на него да го стресират, а от другото дете се пази тайна, защото ще се разстрои  Crossing Arms Whistling

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 13:25 от Chandni

# 18
При мен е точно обратното, аз съм в чужбина и родителите ми само на мен се оплакват и от мен изискват. От сестра ми се пази тайна, тя, според тях,  не трябва да се натоварва с проблемите им.

# 19
  • Мнения: 4 380
Да поясня, че не става дума за нещо дребно, проблемът си е доста сериозен. Не бих настоявала за незначителни неприятности да занимаваме човека в чужбина. Но никак не съм съгласна цялата тревога да пада на плещите на едното дете, само затова, че е по-близо до тях. И двамата са в еднаква безизходица, с нищо не могат да помогнат в случая. Остават само нервите. Не ми е приятно мъжът ми да ходи като зомбиран дни наред, а в това време другия човек нищо да не подозира и всичко с цел да не му се наруши спокойствието  Thinking Когато моята сестра е в чужбина бих я информирала ако възникнат проблеми с родителите ни. Отговорността и грижите за тях са общи, не само мои и родителите ми, и сестра ми разсъждават по този начин. Но на мъжа ми не - случи ли се нещо първата им работа е да звъннат на него да го стресират, а от другото дете се пази тайна, защото ще се разстрои  Crossing Arms Whistling

Разбира се че трябва да се съобщи. Ако никой не го е направил, направи го сама!

# 20
  • гр.София
  • Мнения: 380
И двамата са в еднаква безизходица, с нищо не могат да помогнат в случая. Остават само нервите. Не ми е приятно мъжът ми да ходи като зомбиран дни наред, а в това време другия човек нищо да не подозира и всичко с цел да не му се наруши спокойствието  :
Притеснява ме мотивът ти да съобщите и на другия брат-не защото като член на семейството има право да е информиран, а за да не се тревожи само мъжът ти. Щом пишеш, че не може да се помогне-какъв е смисълът? По-добре ли ще ти стане, ако и друг човек, на хиляди километри безпомощно страда и се тревожи?

# 21
  • Мнения: 4 380
И двамата са в еднаква безизходица, с нищо не могат да помогнат в случая. Остават само нервите. Не ми е приятно мъжът ми да ходи като зомбиран дни наред, а в това време другия човек нищо да не подозира и всичко с цел да не му се наруши спокойствието  :
Притеснява ме мотивът ти да съобщите и на другия брат-не защото като член на семейството има право да е информиран, а за да не се тревожи само мъжът ти. Щом пишеш, че не може да се помогне-какъв е смисълът? По-добре ли ще ти стане, ако и друг човек, на хиляди километри безпомощно страда и се тревожи?

Това е абсолютен егоизъм и много жестоко. Всеки има правото да страда за близък или родител когато той самия страда. Бих им откъснала главите на цялата рода ако разбера че са крили от мен нещо сериозно и няма да им го простя. Sick
Освен това не се знае кой колко е способен да помогне в случая. Моралната подкрепа също е помощ.

# 22
  • Мнения: 134
И двамата са в еднаква безизходица, с нищо не могат да помогнат в случая. Остават само нервите. Не ми е приятно мъжът ми да ходи като зомбиран дни наред, а в това време другия човек нищо да не подозира и всичко с цел да не му се наруши спокойствието  :
Притеснява ме мотивът ти да съобщите и на другия брат-не защото като член на семейството има право да е информиран, а за да не се тревожи само мъжът ти. Щом пишеш, че не може да се помогне-какъв е смисълът? По-добре ли ще ти стане, ако и друг човек, на хиляди километри безпомощно страда и се тревожи?

Това е абсолютен егоизъм и много жестоко. Всеки има правото да страда за близък или родител когато той самия страда. Бих им откъснала главите на цялата рода ако разбера че са крили от мен нещо сериозно и няма да им го простя. Sick
Освен това не се знае кой колко е способен да помогне в случая. Моралната подкрепа също е помощ.
Именно. За мен споделената болка е половин болка. Семейни трудности и проблеми понасям заедно със сестра ми. Много по-успокояващо действат топли, окуражителни думи, разменени между двете ни, отколкото алтернативата едната от двете сама да си скуби косите  Confused

Общи условия

Активация на акаунт