Лятото дойде, хайде на море * España *

  • 15 241
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 156
Кaр4и, 4етита годи6нина. Дълъг и 6таатлив семеен живот ви пожелавам


Яна, майка ми и свекърва ми  са   детски у4ителки и са ми мног познати вълненията ти. АКо ти трябват свежи  идеи, за празненства ип р. мога да ти дам скайп, много са оригинални и двете.А свеки е синдикалистка и организаторка на всякакъв вид мероприятия, от празненства до ста4ки  #Cussing out, много е надъхана за делото.Аз самата съм преподавателско тяло и ми е мило , но отдван съм погребала тези си 4увства дълбоко. нейде , много дълбоко...

# 46
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
geripetrowa , просто имах щастието да сбъдна детската си мечта - приеха ме "Предучилищна педагогика" и веднага след завършването си започнах по специалността - уж на майтап, уж само за 5 дни, та вече така 14 години (говоря за педагогическия стаж, не за общия). И никога не съм си и мислила дори, че в градината, в която съм ходила аз като дете, ще се върна като учител. Най-голямо удовлетворение ми носи факта, че вече порасналите ми "служебни" деца и техните родители не ме подминават, а спират да си поговорим, когато се видим по улиците или пък идват специално до градината за да се видим. Работата не ми тежи, но бях решена да работя каквото и да е, ако трябва да се местим в Испания. Но засега оставаме разделени (вече 5 години) - аз в Бг, мъжът ми - в Испания. Добре, че има възможност да си идва често.
А пък заради кризата - нормално е да гледат недостатъците в чуждите хора. А пък и както разбирам - фирмата,в която работиш е семейна и както се казва - коментарът е излишен.
П.П. Благодаря за предложението, ще се възползвам при първия удобен случай.

# 47
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Анет, халките много ми харесаха, а от роклите първата. Втората ми се струва малко всекидневна като че ли.  Thinking

ЯнаДГ, много хубави снимки, и много хубава абитуриентка.   bouquet Дано и занапред има само щастие в живота си! А сина по-малък ли е?

Карчита, честита годишнина, още много години да празнувате този ден!  Hug

ГериП, кофти положение. Ама пък тези хора още ли не са се усетили, че без теб съвсем ще загинат?  newsm78 Я си иди в Бг или просто вземи отпуска ненадейно, да ги видим големите авторитети каква ще я свършат.  Crossing Arms

Рали, весело прекарване на Ния в България, после като се видите така ще говори бг, че няма да я познаеш  Laughing А докато сте младоженци, може да тренирате за второто  Wink Mr. Green

Ада, ще чакаме снимки на госпожицата от празника за фин де курсо  Hug


А аз днес с какъв самолет пътувах, не е истина просто  Crazy ooooh! На Хемус еър, а уж трябваше да е Бг еър Thinking, бяхме на 10 ред, а той беше почти в дъното на самолета  hahaha, който пък беше толкова нисък, че крилете му бяха отгоре, и ние бяхме де факто под тях  hahaha. Шумът беше като от стар ЗИЛ, тоалетната "ухаеше" на .... цветя и рози  Sick, въобще... и за капак вегетарианското ни меню включваше сандвич със ... шунка  Joy Rolling Eyes Като наближихме Цюрих, се зачудих сериозно дали ще кацнем невредими.

Иначе, за катастрофата до Ямбол имаше доста шум, в същото време и майка ми пътуваше от София към морето, та бях на тръни  Confused. Обявен е и ден на национален траур, мисля, че днес беше.
Още преди да излезе резултата от алкохолната проба на шофьора, всички тръбяха, че той е виновен. Тук там се споменаваше стария автобус - 30-год Чавдар, и само един се осмели да каже, че много е вероятно въобще да не е минал преглед, защото имало разни начини да се излъже програмата, която проверява спирачките на стенда Twisted Evil. А една от репортерките, с кеф бих я ошамарила пред камерата, ако бях там.  Close
До нея стоят близките на някои от загиналите, които чакаха да им бъде взето интервю, а тя говори със здравния министър, и го пита пред тях: А какво ще стане сега с труповете?  Shocked Shocked Shocked Некадърница, толкова начини има да се каже по по-безболезнен за близките начин, а тя..

# 48
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Bec, благодаря! Синът ми е на 15 години.
Хемус еър се обединиха заедно с България еър и сега са една компания (мисля, че към тях се включи и Виаджо еър, ако не се лъжа).
А пък за катастрофата до Ямбол - наистина е положителна алкохолната проба на шофьора, но е съвсем минимално 0,29 - можела да е от остатъчен алкохол от предишна вечер  или да има влияние на някакви лекарства. А преди малко по новините съобщиха, че собственикът на превозваческата фирма е задържан, имало куп нарушения, а за капак автобусът е минал фиктивно прегледа - с много пропуски и нередовна документация. И се оказа, че точно преди да бъде направено това пътуване, същият автобус е возел деца от детска градина. Директорката на градината цялата трепереше, когато говореше за това.
А пък за етиката на някои журналисти - просто нямам думи. Някои с удоволствие да ги  #2gunfire

# 49
  • Мнения: 1 248
Привет дами Grinning

Анетт Hug Първата рокля, много ми хареса. Wink

Гери Hug, и при нас е същото положението с работата, приходите им намалели и не искат да вземат хора, а работа има за целия китайски народ ooooh!...ама аз сега си мълча, нали от 13.06 съм ваканция, все ще ги изтърпя някак.
Дано да се размине шумотевицата около теб Hug

Рали Hug Мерси за поканата, наистина на 13.06 летим за БГ, сега си избирам хотелче на Китен, миналата година много ни хареса и реших за по лесно, пак там. Навих и родителите ми, да ги водим с нас. Дано да успея да ги разведря малко...

Трябва да проверя за понататък има ли някой празник, да се събират поне 3 дни почивни, и ще се възползвам от поканата ти. Hug
Нооооо, ако морето ми е до гъза, незнам как ще се навия да ходя на язовир Laughing  Joy
Вес  Hug сетих се при последният полет как смърдеше на пот вътре в самолета Sick... щях да си върна закуската.

Вал, къде се скри, как върви работата?

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 16:16 от tony_t

# 50
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Янче,честито за абитюрентката,много е хубава,пу пу и сина ти и ти съЩо Hug
Анет,честито отсега и всичко което си избрала е хубаво,ти си реШи кое ти допада най много Hug
Карчита,4естита ви годиШнина,оЩе дълги години семейно Щастие ви желая  bouquet
Това с автобуса и ако сте чули за случая с убитото от Тир момиче в Русе направо така ме депресира.....ужасно smile3518То наШата държава няма оправия,това е повече от ясно и гадно smile3514
Герип,стискам палци да се размине всичко и ти да си на печеливШата страна Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 13
Здравейте момичета Hug
mimky ако ти се чете нещо на испански,за възпитанието на децата ти препоръчвам “Los ninos vienen sin manual de instrucciones“на Montserrat Gimenez има интересни неща и е лесна за четене smile3529
ANETT халките са невероятни,а от роклите повече ми харесва първата
kar4ita Честита ви годишнина,много здраве, щастие,късмет и любов безкрайна като интернет  bouquet
YanaDG дъщеря ти е много красива и нежна млада дама smile3501,снимките са много хубави,ще чакам с нетърпение и снимките на “служебните “ ти деца,аз от един месец съм на практика(сравнено с твоят опит  е нищо)и  се вълнувам много,всеки ден е различен,виждаш ги как растът пред очите ти,научават нови неща....“мойте дечица“са 22 на възраст от 1 и половина до 3годинки  и 8 бебчета от 5 месеца до 1 година
mimi вие как сте,предполагам че от толкова работа нямаш много време,как е на мъжа ти ръката?
Да ви разкажа на бързо,за промените при мен...другата учителка напусна в четвъртък,предложиха и работа в Palencia,което за мен е  newsm44защото имам шанс септември за новата учебна година да ме вземат на работа newsm78,до 19.07 ще работя на пълен работен ден(след това се връща момичето от сватбеното пътешествие)и с навлизането в летния сезон много дечица няма да ходят на градина,и те двете ще могат да се справят сами.Вчера ми гласуваха голямо доверие,оставиха ме “самичка“ в час пик от 12 до 14,30 когато си отиват много деца,други се хранят....и тогава е малко по напрегнато,трябва да се сменят памперси,ресане на коси,връзване на опашки 4470при храненето ми помагаше една приятелка на директорката,докато аз изпращах дечицата тя хранеше другите newsm64,и мисля че се справихме добре  newsm78,от два дена има нова учителка и вчера при отсъствието на директорката тази се ската от работата #Crazy,направо полудях,идеше ми да  #2gunfireзастана до бебетата естествено при тях няма работа.Както и да е важното е че аз си свърших работата coolcool
Времето е прекрасно и желая на всички приятни събота и неделя Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 1 156
Здравейте мацки
Ей споко бе, от мен така лесно няма да се отърват. Аз съм на медиа хорнада, работя на цяла, и то за 3 фирми, така 4е кокото и ло6о да работя , пак те са на пе4еалба, само от осигуровки и заплати колко си спестяват не е истина. Абсурд е и да ме уволнят, за6тот осъм фихо и трябва да пла6тат обез6тетение. Просот е една игра на нерви и според мен вси4ко е на ли4на основа и мътене на вода. Има една мацка , която е сервитйорка в бара, от Куба е , милата. Та тази ми ти особа намерила за уда4но да се сприятели с дъ6терята на 6ефката и да има влиза под кожата... Та от както запо4наха да ме нари4ат с нейното уж " по невнимание" не6тата запо4наха да намирисват... И мен за това ме е яд, 4е се опитват да ме принудят сама да си ида , 4е да не пла6тата, и да не мога да претендирам за каквото и да било. Ама не6то не са познали.... Аз без бой не се давам...

продължавам друг пост, 4е този стана ...

# 53
  • Мнения: 1 156
Вес, не мога да си взема изненадва6та отпуска, за6тот осама себе си прецаквам, след БГ ми се реве6е, имах една ко6ница за пазуруване които са . пълна до горе с документи за обработка  Weary. А и допълнителния проблем при 6ефката е 4е е в крити4еската  и нон стоп е  smile3512

НАдя. 6те стискам палци да те вземат, какви хубави новини. newsm10

Гледахте ли оте4ествен фронт. Не знам къде ги намира тези персобнажи Карбовски, но пак ми бе6е интересно, на мен това ми е като сериалите при останалите жени, събота ли е трябва да гледам Карбовски.. А сега малко  newsm71 , е утре сме на  newsm59
4ао мацки

# 54
  • Spain
  • Мнения: 3 750
привет моми4ета Simple Smile
днес ми е един мързелииииииииив ден , цял ден по4иваме и гледаме теле.
Яна много ти е хубава абитурентката и много стилна !
Анет- 4естито   bouquet Hug , желая ви прекрасни 2 сватби  Mr. Green Heart Eyes . роклята и халките са хубави
Надя браво и на теб за успехите . стискам палци да ти предложат мястото
Вени какво става с теб . как изкарахте в Аликанте ?
а ние в4ера бяхме на фин де курсо в школата . направиха 2 4аса представление . не мога да кажа 4е съм впе4атлена от уменията на децата , но нали нямаме друга школа  Rolling Eyes... , да се забавляват . ина4е разбира се беше много хубаво -атмосферата, аплодисментите , красивите "танцьорки" . нямам много снимки защото бяхме дале4 но ето това танцува Гери
http://good-times.webshots.com/video/3014780500101961814BtDzca
 Mr. Green похвалих си гарджето Simple Smile

# 55
  • Мнения: 789
Здравейте,амигас!  bouquet

Честито на всички,имали повод за празнуване!

Тия дни наистина нямам никакво време да пиша.Четох поотгоре малко Embarassed,но какво да правя.Идвам си от едната работа ,къпя се набързо,хапвм и заминавам на другата. Два часа не ми се събират да съм си вкъщи.

YanaDG , красиви деца си имаш!Абитуриенткта ви е страхотна.Сега накъде се ориентира?

nadqsf , стискам палци да се уредиш с постоянна работа Peace!Мого се радвам за теб!Как е малък Йоан?

Ада, Embarassed,не ми се отваря видеото,да ти видя "гарджето" Wink.Нямате ли някоя база да водиш Гери на танци за постоянно,ако и харесва?

АНЕТ , хареса ми първата рокля Peace.Очакваш ли с нетърпение събитието?Радвам се за вас.

Rally Y , сърдечно ти благодаря за помощта!Взехме на мама билета,ще ни гостува от 20.06 до 13.08. Учудих се обаче,че не изискват номер на паспорт.Ния радва ли се,че ще ходи в БГ?

# 56
  • Мнения: 3
Здравейте, мили мами!
Бих искала да ви попитам какви точно документи са необходими за пътуването на бебчето ни до България. Малкото ни съкровище е родено на 29.12.2008год. За съжаление тук където живеем няма българи и не мога да обменям никаква информация Sad Също така ме интересува и дали трябва да вадим от тук сертификата на детето, че е българин.
Ще съм ви много благодарна ако споделите с мен вашия опит! Предварителни благодарности

# 57
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Мимии мисля 4е трябва отгоре да си разрешиш скриптовете . кофти е така с работата , но поне знаеш за какво работиш - като имаш цел и знаеш 4е я постигаш се 4уства удовлетворението накрая  Simple Smile . и аз съм така , не съм толкова натоварена като теб (поне събота и неделя имам със семейството ) а сега и лятото 2 следобеде (нали ве4е свършиха със ходенето на танци ) и ве4е мисля как да ги запълня  с работа и тях . най ми тежи 4е иван се е превърнал в детегледа4ка и за вси4ко около Гери раз4итам на него ве4е  Simple Smile . пожелавам ви весело изкарване на лятото с мама Simple Smile .
ot_obi4 добре дошла при нас . за бебето трябва да отидете в посолството на България да и извадите пасаван поне(така си мисля ) . или паспорт - но за това по рано се 4акаше дълго (над 6 месеца ). тогава когато вадих аз на ГЕри паспорт - тук в посолството извадихме пълномощни и ги изпратихме в БГ - там ни извадиха наши роднини егн и паспорт и ни ги изпратиха . сега до колкото знам това трябва да се направи ли4но от вас - остава ви като си отидете да ги направите вие . но за да излезе от испания детето предполагам 4е пак ще трябва да се разходите до посолството - дано някои които е правил тези докумети да ти пише . ако единия родител остава тогава трябва и пълномощно от него - прави се в които и да е нотариат и струва около 50 евро .

# 58
  • Мнения: 3
Ада, благодаря ти за бързия отговор newsm10 и добре заварила. Hug Радвам се и ми стана много мило, че българите в Испания поддържат връзка и така може би носталгията е безболезнена! А сега на въпроса Simple Smile Ние смятаме да отидем лично до посолството ни в Мадрид (за съжаление новооткритото във Валенсия  не обслужва българите от Cataluniq Sad). Нямам представа как стоят нещата за нас, българите, но тук където живеем е пълно с румънци и те вадят сертификати на децата си, че са румънчета. Нямам представа и дали това, че с таткото ни нямаме сключен брак е от значение и дали при евентуално пътуване на бебчето ни само с мен той трябва да ми вади пълномощно. Много е неприятна всичката тази разправия с документи, а и не зная в България колко време ще ми отнеме изваждането на паспорт и акт за раждане. С една дума не съм в час с много неща Embarassed

# 59
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
ot_obi4 , помоли някой от близките ти в България да провери какво трябва да се направи за да се извади акт за раждане. На мен ми се наложи да вадя смъртен акт за баща ми - имах доста разправии и разкарване по различните инстанции. Понеже го изисках по служебен път (не почина в България), ходих да си го взема от Външно министерство в София. И едва след като се прибрах в Пловдив и отидох в съответната служба, се разбра, че е трябвало да се преведе и легализира пак във Външно и чак тогава да се извади българския акт. Ако имаш възможност, влез в сайта на Външно министерство, там дават някои обяснения за различни случай.
Дано да съм ти била полезна.
**mimi** , благодаря! Дъщеря ми кандидатства в Дания. Приета е "Архитектура" и в трите университета, в които подаде документите си. Остава тя да избере. Засега предпочита Техническият университет в Копенхаген.
Ада, гарджето ти си заслужава напълно похвалите. Скоро организирахме голям концерт и знам какво е за деца на такава възраст да бъдат на сцената.
За всички момичета, които не съм споменала -  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт