Въпрос за обезкосмяването в 9-ия месец?

  • 5 489
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 404
Хм, за мен болката е жестока, макар всеки да има различен праг на болка, но моят явно е такъв, че не мога да изтрая такова нещо. По принцип винаги се обезкосмявам със самобръсначката, а зоната около бикините - с епилатор, но съм твърдо "за" прическа "гол охлюв" по всяко време на годината. През бременността - по същия начин, а когато шкембо вече беше доста голям и не можех да се оправям сама - г-н съпругът се справяше със самобръсначката отлично, така че влязох почистена отвсякъде и не се наложи да ме "дооправят" там.
За предпочитане е кола-маската, но за хора, които могат да изтърпят - аз лично не съм от тях, иначе хубавото е, че няма тоя ефект като при бръсненето - твърди и по-дебели косми, но и това е решение - все пак по-добре със самобръсначка, отколкото с космаци!

# 91
  • София
  • Мнения: 112
аз ходих на козметик на термина си Grinningно имам пълно доверие на козметичката си,което тя оправа напълно  bouquet

# 92
  • Мнения: 467
Зависи какво изискват в родилното, в което ще постъпиш.
АЗ си отидох в натурален вид  Blush Тук не бръснат, освен ако се наложи епизиотомия и то само на мястото, което ще режат.

# 93
  • Мнения: 195
Аз си правих кола маска на триъгълника през цялата бременност и за последно 2 седмици преди раждането.

# 94
  • Мнения: 299
Мен ме е страх и мисля само със самобрасначката, незнам, какви ще са последствията после обаче върху самата рана  ако се покажат косъмчетата????????

# 95
  • Мнения: 3
Аз също съм чувала, че преди раждане, ако не си епилирана, те бръснат. Не е ли по-хубаво тогава да си идеш направо гладка? Embarassed

# 96
  • Мнения: 299
да, но с кола маска сега ме е страх, цялата си бременност изкарах с бръснене и за това

# 97
  • Мнения: 641
Аз също съм чувала, че преди раждане, ако не си епилирана, те бръснат. Не е ли по-хубаво тогава да си идеш направо гладка? Embarassed
Абсолютно си права.
На мен ми беше доста трудно newsm62,макар,че корема ми не беше голям preggo,но се справих и си спестих бръсненето Mr. Green в род.дом.

# 98
  • Мнения: 297
Цитат
При първата ми бременност родих със секцио и не изискваха в болницата това. Точно обратното - трябваше да нося бръснарско ножче и бръсненето го извършваха там, преди самата операция. Не болеше въобще, а и на мен не ми се наложи да се чудя как да се справя с този проблем. Но сега не е така в същата болница. Вече 2 пъти сам лежала там през втората си бременност и доколкото разбирам бременните, чакащи за раждане сами се бръснат предварително със самобръсначка. Предполагам, че не е болезнено и трудно. Аз личо сам против кола маската преди раждане.
Pri parvata mi bremennost rodih sas sektzio i ne iziskvaha v bolnitzata tova. Tochno obratnoto - triabvashe da nosia brasnarsko nojche i brasneneto go izvarshvaha tam, predi samata operatzia. Ne boleshe vaobshte, a i na men ne mi se naloji da se chudia kak da se spravia s tozi problem. No sega ne e taka v sashtata bolnitza. Veche 2 pati sam lejala tam prez vtorata si bremennost i dokolkoto razbiram bremennite, chakashti za rajdane sami se brasnat predvaritelno sas samobrasnachka. Predpolagam, che ne e bolezneno i trudno. Az licho sam protiv kola maskata predi rajdane.

----------------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 22:48 от AnMary

# 99
  • Мнения: 1 131
Миналата бременност си правих кола маска до 4 месец.Но при последната процедура получих такива контракции,че... ooooh!.От тогава се бръснех до последно.Сега отново съм бременна в началото на трети месец съм,пробвах,но много ме болеше и използвах самобръсначката.

Общи условия

Активация на акаунт