Как и къде по най-бърз начин мога да продам две коли

  • 12 986
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 645
Здравейте.
Моля ви кажете как най бързо мога да продам двете ни коли. Месеци наред пускахме обяви в съответните сайтове и издания но без резултат.
Налага ми се до 29 юни да продам две коли, иначе ще се наложи да остана сама с децата в БГ, а мъжа ми да замине сам за УК. Понеже нямам никакви роднини тук, ще трябва да се оправям с продажбата и дете деца сама (бебе 3 месеца и батко на 5 години). Също така бих искала да замина с него за да мога да запиша баткото на училище а на малката да продължа да търся специалист за операциите на ръката.
Трябва да продам Киа и Фиат.
Моля помагайте Praynig

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 13:32 от Шу

# 1
  • София
  • Мнения: 16 071
В момента коли се продават много трудно.
Пробвайте да свалите цената за да се отървете.

# 2
  • София
  • Мнения: 430
Само ниската цена ще ти помогне..

# 3
  • Мнения: 94
пиши малко данни за колите,година,цвят,екстри,колко врати,цени.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Да бе, това да не ти е форум за обяви за продажба. Момичето пита принципно.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Може да ги оставиш на някоя борса за коли, като направите предварително сделка за даден процент от евентуалната продажба.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
mobile.bg

Но с подходящи цени. Иначе наистина ще са си вечно твои.

Късмет  Peace

# 7
  • Мнения: 674
пусни обява в мобиле.бг но фиат никой не иска да знаеш.
Пусни го за 1000-1500 лв и ще го продадеш.
Киа-та можеш да и вземеш 2-3000 лева.
Успех!!! Peace  bouquet

# 8
  • Мнения: 231
пусни обява в мобиле.бг но фиат никой не иска да знаеш.
Пусни го за 1000-1500 лв и ще го продадеш.
Киа-та можеш да и вземеш 2-3000 лева.
Успех!!! Peace  bouquet
Е как и определи цена - аз си представям например по нови коли,може и по стари да са,но няма как конкретно дасе определи цена....... иначе обява в мобиле.бг,като може да пише 10лв,за да излезе по напред в търсенето и вече вътре в обявата да посочи реална цена Peace

# 9
  • Мнения: 60
Миналото лято продадох старата си кола. Моето впечатление е, че в интернет не става. Много повече обаждания и въпроси за колата получих след като залепих на стъклата бележки "Продава се!". Плюс е и факта, че потенциалния купувач я вижда в движение. Също така стара кола се продава по-лесно в провинцията. Изискванията на софиянци много нарастнаха.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Миналото лято продадох старата си кола. Моето впечатление е, че в интернет не става.

По-миналото лято пуснах обява в mobile.bg. Докато направя 3-4крачки и тел. звънна с купувач. Няма такъв рекорд.
Та си става, но понеже цените доста паднаха, не търсете висока продажна цена за старите коли.
Те вече новите са почти без пари и пак трудно се продват, та старите...

# 11
  • Мнения: 645
В mobile пускахме сума ти време и нищо, а цените бяха под средните. Сума ти пари дадох и имах само едно обаждане и се отказах. Бележката на стъклото е добра идея но Пунтото сега като се роди малката много рядко го карам.
Иначе с удоволствие бих пуснала данни за колите тук, но не е редно, но все пак ако някой прояви интерес може на лични.
Давайте други идеи, моля ви, аз определено се изчерпах Tired

# 12
В mobile пускахме сума ти време и нищо, а цените бяха под средните. Сума ти пари дадох и имах само едно обаждане и се отказах. Бележката на стъклото е добра идея но Пунтото сега като се роди малката много рядко го карам.
Иначе с удоволствие бих пуснала данни за колите тук, но не е редно, но все пак ако някой прояви интерес може на лични.
Давайте други идеи, моля ви, аз определено се изчерпах Tired

Ми пускай във вестник Позвънете, не го знам обаче дали все още съществува.. аз едно време там си продадох колата и то беше доста бързо.
Пък и много зависи колко са стари колите. Ако са 10-15 годишни живей с тази мисъл, че ще ги продадеш трудно. Толкова ли си зависима от тази сума? Зависи за каква сума става въпрос, но не можеш ли да изтеглиш я заем, я от роднини и т.н?

# 13
  • Мнения: 562
Извинявам се, не съм чела цялата тема.

Кажи цени де. Wink

Какви точно са? Пусни линк към обявите. Пусни тема в продавалника.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 15:51 от Pavlina Nikolova

# 14
  • Мнения: 84
mobile.bg

Става и още как. Преди по-малко от час продадохме старата. На много добра цена про това Simple Smile И човека дойде от 300 км.

# 15
  • София
  • Мнения: 17 306
Линк към обявите не е лоша идея, аз харесвам Пунто Simple Smile

# 16
  • Мнения: 577
Линк към обявите не е лоша идея, аз харесвам Пунто Simple Smile

И аз.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пунтото си е перфектната женска кола.Частите са евтини и се намират.Виж Киата си е проблем от към цени и части.Преди година мъжа ми купи на майка си Пунто за 3 000лв.Сега може и да са паднали цените.Най-лесният вариант е слагането на бележки по прозорците,вече втора кола продаваме така.Иначе и в мобиле сме пробвали,обаждат се хората,но я продадохме точно на случайно срещнат човек прочел на колата "Продава се".Успех.

# 18
  • Мнения: 645
Линк нямам че последния път не ги поднових, не виждах смисъл.
В продавалника гледах, но не открих подходящо място да пусна обява.
Иначе Киата е 1999г, а Пунтото е 2001г. А специално Пунтото е само на 60000км.
Според вас на какви цени би трябвало да бъдат, като се има впредвид че са с климатици, ел. стъкла и др, а Киата е и с газ.

# 19
  • София
  • Мнения: 16 071
Влез в сайта за коли и прегледай цените на подобни модели. Поднови си обявите с малко по-ниски цени, ако трябва - направи ги платени - по 2.40 лв на обява е. В забележка може да споменеш - възможен коментар на цената.
Имаше тел. за обяви във вестник "Позвънете" - обаждай се и пускай колите и там.
Други вестници с безплатни обяви - ако се сетиш.
Сложи обява в Кауфланд и Хит - има такива табла на входа.
Сложи надпис "Продава се" и № на тел. на стъклата и чакай.
Това упражнение го правя вече 4 год. - продават се, някои по-бавно, но се продават.

# 20
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
има форуми за всички марки коли.
Намери форумите на феновете на Фиат и Киа и пусни там обява.
Успех   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 043
Ако Пунтото е с 4 врати и бензиново, силно ме интересува. Колко пари му искате?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 206
Сложи табелки на колата и я остави на някое общественно място, където минават много хора, пиши и СПЕШНО  Peace
Аз така на Метро докато си пазарувах ми се обадиха!

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
във конкретния форум за конкретната марка можеш да попиташ и за цените.
Няма начин да не те ориентират.

# 24
  • Мнения: 645
Пак пуснах обяви на 4 места, цените са прилични, залепих на стъклата обява, обадих се на всичките ми познати да помагат сега остава да стискам палци fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Стискайте палци и вие, моля Hug

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
стискаааааааааааам... дано да ги продадеш бързичко  Praynig

# 26
  • Мнения: 645
Моля ви хора помагайте с още идеи, направих всичко, но нищо. Време не ми остава вече, давайте каквито и да било идеи, всичко ще опитам. Praynig
Ето линк към едната http://www.autohop.bg/cars-151364-Fiat-2001.html
Ето и към другата http://koli.bg/bg/aview/review-305545.html

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 23:12 от Шу

# 27
  • София
  • Мнения: 16 071
Остави нотар. заверено пълномощно на близък  и когато се яви клиент той ще ги продаде и ще ви преведе парите по банков път.
Момента е такъв, хората са стресирани от приказките за криза и трудно се купува всичко.
Продължавай да подновяваш  обявите в сайтовете, надпис  Продават ме! с тел. № на самите коли и чакаш.

# 28
  • Мнения: 9 449
Като жена на спец по коли ще ти дам съвет:Никой няма да даде 6000 лева за Фиат.Цената му е доста високичка за тези времена на криза.Има ги и по 4000 лева.

# 29
  • Мнения: 917
Може би трябва да свалиш цените  Rolling Eyes

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Остави нотар. заверено пълномощно на близък  и когато се яви клиент той ще ги продаде и ще ви преведе парите по банков път.

това ми хрумва и на мен.
Освен това, помисли в/у цените...

# 31
  • София
  • Мнения: 1 043
Като жена на спец по коли ще ти дам съвет:Никой няма да даде 6000 лева за Фиат.Цената му е доста високичка за тези времена на криза.Има ги и по 4000 лева.

Според теб за колко може да се продаде такава кола?
Питам, т.к. аз търся, но съм заделила около 4500-4700 (е, ако консултантът ми каже, че колата наистина си струва бих дала до 5000лв). Та се чудя дали тези пари са достатъчно.

# 32
  • Мнения: 9 449
Цитат
Според теб за колко може да се продаде такава кола?
Питам, т.к. аз търся, но съм заделила около 4500-4700 (е, ако консултантът ми каже, че колата наистина си струва бих дала до 5000лв). Та се чудя дали тези пари са достатъчно.
Имаш ли ориентация към модел автомобил или питаш канкретно за Фиат?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 043
Имаш ли ориентация към модел автомобил или питаш канкретно за Фиат?

В случая питам конкретно за Фиат-а, който Шу продава.
А по принцип съм се ориентирала към Фиат Пунто, СЕАТ Ибиза или Фолксваген Поло (ама за него знам, че парите едва ли ще стигнат  Simple Smile  )

# 34
  • София
  • Мнения: 5 743
И аз ще следя обявата за Фиата дали е акивна ,а довечера ще показвал на половинката.

# 35
  • Мнения: 645
Зная  че има и на по-ниски цени, но и на тройно километри. Моя е само 63 000км.  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 3 123
Остави нотар. заверено пълномощно на близък  и когато се яви клиент той ще ги продаде и ще ви преведе парите по банков път.

и ние това направихме,но от септември до сега няма резултат,пък и цената доста свалихме,мъжът ми не иска да я подарява все пак.Явно е труден момент за продажби на коли за съжаление. SadНие продаваме Mitsubishi Galant .

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Трудно е доста да се продаде кола в тия времена на криза. И ние продаваме нашата която е без климатик  , търсим друга с климатик , пусках обяви и лепнах на стъклата също но нищо засега, от 1 месец я продаваме.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано успееш. fingerscrossed Но и на мен ми се струва, че на Пунтото трябва да му смъкнеш цената малко въпреки, че е на малко километри. Писах ти на лични къде може да се посъветваш и да пуснеш обява едновременно.

# 39
  • Мнения: 645
Аконякой я хареса коментар винаги ще има по цената, то това си е закон Peace
Дано успееш. fingerscrossed Но и на мен ми се струва, че на Пунтото трябва да му смъкнеш цената малко въпреки, че е на малко километри. Писах ти на лични къде може да се посъветваш и да пуснеш обява едновременно.
Мерси Peace

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А вариант да ги оставиш в автокъща? И те да движат нещата?

И ние продаваме нашата която е без климатик  ,

Ми сложете й, бре... Не е трудно.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Ами това мислим да направим ако след  месец не я продадем .....

# 42
  • Мнения: 645
Момичета, изпълних всичко, и има малко раздвижване по киата. Едни хора идваха от Пловдив да я гледат, мъжете я огледаха от всякъде, но на мацката не и хареса цвета #Crazy. Мъжете много и се ядосаха, все пак се бяха вдигнали от Пловдив а цвета на обявата се вижда идеално. Tired

А по отношение на цената на Пунтото ако някой я хареса много и реши да я вземе винаги може да се разберем за цената, само някой да я поиска Praynig

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Продадох 3 коли за 1 год. Последната я дадох на лизинг, иначе е непродаваема. Пазара е толкова залят, а цените са толкова паднали, че незнам какво да те посъветвам. Продадох си колите на безценица и пак чаках дълго време, така че и това не е решение  Thinking . Пускате ли обяви в автофорумите http://forum.fiat-bg.org/index.php , http://www.kia-bg.com/smf/. Може и тук http://www.tuning.bg/forum/. В някои форуми не позволяват публикации за други марки, но в други пък може. Пускай Гъгъл в действие и давай. Точно това бях направила и аз, но пак не се увенчах с голям успех. В интерес на истината и 3-те коли ги купиха мои познати

А вариант да ги оставиш в автокъща? И те да движат нещата?

Автокъщите трудно продават чужди коли. В смисъл, че повечето работят на комисионна, обаче ако колата ти стои 3 месеца там ти взимат поне 50 лв месечно за паркинг, което значи, че всеки месец за 3 коли трябва само паркинг да плаша жената, а другото е че при това условие, ако комисионната за продажбата е 150лв примерно, какво би предпочел собственика на Автосалона?

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 00:43 от Miss Dior Cherie ®

# 44
  • Мнения: 156
А по отношение на цената на Пунтото ако някой я хареса много и реши да я вземе винаги може да се разберем за цената, само някой да я поиска Praynig
напиши това в обявата. вярно е, че има вероятност и тук във форума да успееш да я продадеш, но ако цената може да се коментира - нека да го пише в обявата.

# 45
  • София
  • Мнения: 622
Шу, нищо не разбирам от коли, показах темата на мъжа ми, защото той е горе-долу в този бранш- застраховател е. Съветите, които са дали момичетата са прекрасни, а според него цените за моментното състояние на пазара са високи. Имам приятел, който продава на по-високи цени , но в Русе на румънци (идвали уикенда и не умували много) и знам ли, ако се свържете с някоя автокъща там, макар че навсякъде трудно си продават колите.

# 46
  • Мнения: 645
Промених цените Peace

# 47
  • Мнения: 645
Здравейте пак Peace Продадохме Киата и момчето е страшно доволно. Остана ми Пунтото. Направих всичко което предложихте и сега ми остана да чакам Praynig Гледаха я няколко човека, хареса им както цената така и колата, но още се чудят дали въобще да купуват в тая криза. Иначе цената на Пунтото я намалих на 5200лв. и потребителите на фиатскиа форум казаха че цената е ниска за такава кола newsm78. Незнам вече, обърках се съвсем. Мъж ми замина че му почна договора, а аз ще чакам Confused

# 48
  • Мнения: 52
 Успех да се отървете и от тази и по скоро да заминавате Peace

# 49
  • Мнения: 10 635
Браво, че си успяла!
Но наистина трудно се продават - нашата няма 4г, само в офиц.сервиз е поддържана, каско,зелена карта, гуми... и пак няма кой знае какъв интерес.

# 50
  • Мнения: 645
Момичета стискайте палци, днес имам оглед Praynig
zigizagi и моята е скаско и гуми 4 зимни и 4 летни и какво ли още не, само серво няма newsm78 и определено хората не искат да купуват
Успех  на теб дано да успеете по-скоро Peace

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичета стискайте палци, Praynig

разчитай  Hug

# 52
  • Мнения: 674
Смъкни рязко цените и ще ги продадеш.
Иначе е трудно!!! Peace Peace Peace

# 53
  • Мнения: 10 635
И смъкването не помага.
Давам пример за един и същи автомобил като марка и модел:
лято 2008г. - 8г.кола от италия - 8хил лв.
лято 2009г. - 3.5г., купена от офиц.вносител, изцяло обслужена и поддържана само в сервиз - 10 500лв. Колко повече да смъквам...

# 54
  • Мнения: 674
И смъкването не помага.
Давам пример за един и същи автомобил като марка и модел:
лято 2008г. - 8г.кола от италия - 8хил лв.
лято 2009г. - 3.5г., купена от офиц.вносител, изцяло обслужена и поддържана само в сервиз - 10 500лв. Колко повече да смъквам...
Каква кола продавате че братовчед ми търси??? newsm78

# 55
  • Мнения: 10 635
Опел е, подробности - на лични, че не знам тук дали е разрешено.  bouquet

# 56
  • Мнения: 2
spored  men moje6  da  gi razmeni6   toest  moje6  da  vleze6  v  razmyana.bg   i po tozi na4in  moje6  da  razmeni6  naprimer  golf  za  ne6to drugo Money

# 57
  • Мнения: 917
spored  men moje6  da  gi razmeni6   toest  moje6  da  vleze6  v  razmyana.bg   i po tozi na4in  moje6  da  razmeni6  naprimer  golf  za  ne6to drugo Money

за  Zaz: 968 M ли?!?!  Joy Joy Joy

# 58
  • Мнения: 212
spored  men moje6  da  gi razmeni6   toest  moje6  da  vleze6  v  razmyana.bg   i po tozi na4in  moje6  da  razmeni6  naprimer  golf  za  ne6to drugo Money
Тя не иска да разменя,а да продава Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 646
spored  men moje6  da  gi razmeni6   toest  moje6  da  vleze6  v  razmyana.bg   i po tozi na4in  moje6  da  razmeni6  naprimer  golf  za  ne6to drugo Money
Тя не иска да разменя,а да продава Rolling Eyes

Ти пък искаш и чете преди да пише  Laughing

# 60
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Април месец си продадох колата точно за 10 дена от датата на пускане на обявата до датата на изповядване пред нотариус. Ползвах форума на съответната марка. Пуснах обява в вторник и в събота пред вкъщи имаше опашка / разбирай двама желаещи /. Взе я още първия клиент без пазарене.

Колата беше пусната на цена с 10% / 500 лева / под най-ниската оферта от автокъща в интернет а колата беше регистрирана, обслужена, с КАСКО,ГО,винетка.

Мисля че ако си на зор това е варианта. Поне при мен сработи.

# 61
  • Мнения: 645
Май колата ще си остане да си ни чака, когато се връщаме, ако сега при последното намаление (4700лв) никой не прояви интерес. Лошото е че аз и платих и Гражданската до края на годината и гърнето и смених, и какскотодо края на Септември и тн. Само влагам пък...., на всичкото отгоре като разберат че жена я продава, такива глупости почват да ми говорят, нямам думи. Онзи ден един ми вика " Тази кола е с прегряван двигател! Колко ще ми свалиш от цената?" Аз че съм жена жена съм ама знам какво е да ти прегрее двигателя, а на Пунтото стрелката и средата на Т не е минавала. Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 917
Пусна ли я в мобиле.бг?

# 63
  • Мнения: 645
Да пуснах я, но там има страшно много коли. Има даже и такива за по 2900лв. Те наистина са внос, на по 200000км и без никакви екстри, но ми се е случвало да ми се обадят и да ме питат след като има и толкова евтини аз защо и искам толкова newsm78

# 64
  • Мнения: 645
Според вас другият път да викна ли някой приятел newsm78

# 65
  • Мнения: 917
Добре е, ако може да дойде  Wink

Общи условия

Активация на акаунт