Издръжка

  • 2 381
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 723
200 лева са малко, но ние за сега година и половина след раздялата сме получили 0.
Писна ми вече дори и да му се моля.
Решението за раздяла било мое, да съм си мислела как ще се оправям сама преди да го изгоня.
Не е виждал децата си от година и половина, пари не дава, ама разбира се, за всичко аз съм крива Twisted Evil
Никакво чувство за отговорност, сигурно някой друг е длъжен да му гледа децата ooooh!

# 31
  • Мнения: 5 710
200 лв. за София на мен също ми се виждат малко. Не разбирам, как хората (т.е. мъжете) могат да се пазарят така за собствените си деца? newsm78

е те не са 200, те са 400 накрая, нали се делят т.е предполага се, че и майката дава толкова.
малко ли са 400 лв месечно за дете?
prosto pitam, ne se zajazdam..

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 23:51 от 10cent's

# 32
  • Мнения: 2 723
малко ли са 400 лв месечно за дете?
prosto pitam, ne se zajazdam..

400 стават, ако детето е в държавна градина.
Ако не са се доредили и трябва да се плаща частна, работата хич не е добре. Те започват от 300.

Сега в градината на големия ми син организират почивка на море. 350 лева е на дете.
Зимата ските бяха 250.
Това е за седмица.
Градината е 40 лева, ама като сложиш допълнителните занимания английски, танци се плащат отделно. Сега събират някакви пари отгоре за вода и подаръчета стават  стотина. Едни маратонки купих миналия месец - 70 лв, дрехи - не помня колко съм давала. Един суитчер се сетих сега, че му купих - 30 лева  Twisted Evil. Всеки сезон се сменя целия гардероб, не от гъзария, а защото растат като гъби. Мога да купувам по-дългички панталони, ма той сега непрекъснато тича, а да се препъва в крачолите си, за да спестя аз някой лев от дрешки не е много гот, за обувките също.
Едно излизане в зоологическата градина ни е около 20 лева. И тн и тн.
Една разходка в парка си е доста също, сега моят син е луд по разни влакчета, като седне и по 10 врътки, което в най-добрия случай пак е 10 лева.  ooooh!
Разбира се, че може и с по-малко, но нали идеята е детето да не се лишава. Да яде свястна храна, да има колело, играчки, книжки.
Ми един детски клуб е станал по 5 лева на час. 2 часа - 10 лева и като пийне едно сокче и нещо там друго - пак 20 тачка.
Ако разделиш 400 на 30 става малко повече от 10 на ден, а в тези 400 трябва да са включени и режийни ток, парно, вода, у нас перем като луди, тока ми скочи двойно откакто съм с две деца.
Да не смятам бебето къв разход е, щото лошо ми става Crazy

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 07:00 от Никси

# 33
  • Мнения: 24
Не прочетох  всички мнения, но ако  можеш да се договориш с бащата ще е добре. Държавата  ще ти отпусне 80-100лв. това е максимума. Моята издръжка на дете на 16  е 60лв. , най -много ако сега заведа дело, ще стане 80лв. , а той има доказани доходи и то не малко, но това ни е закона.
Опитай с добро да се разбереш с него и максимално много, защото след време, когато минат години , не се надявай да ти я увеличава.
За съжаление закона в България е не в защита на самотните  майки.

# 34
  • Мнения: 11
200 лв. за София на мен също ми се виждат малко. Не разбирам, как хората (т.е. мъжете) могат да се пазарят така за собствените си деца? newsm78

е те не са 200, те са 400 накрая, нали се делят т.е предполага се, че и майката дава толкова.
малко ли са 400 лв месечно за дете?
prosto pitam, ne se zajazdam..
Aз изхождам от позицията, че стига да имам възможност, не бих лишавала детето си от нещо. И ако ще сме разделени, ясно е, че бих давала не още толкова, а със сигурност и доста повече. Все пак като имаш дете, разходите си текат - детска + всякакви "допълнителни" занимания, дрехи (от-до за всеки сезон), играчки, книжки, разни капани на "добросъвестни" търговци в парка, които ни тикат в ръцете балони и разни играчки (които в повечето случаи са боклуци и не ме е яд за парите, които давам, а затова че ги изхвърлям след няколко часа) и т.н. Накрая на седмицата като теглим чертата, във фонд "детски" е хвръкнал поне половината семеен бюджет. Не че е лошо, просто такива са условията. За мен важното е децата да са живи и здрави и да растат обичани!

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 336
Удари го на пазарлък - в смисъл можеш да поискаш и по-малка издръжка в брой месечно, но пък да се задължи да поеме реалните разходи - например заплащането на градината и извънкласните занимания, както и почивките на детето.
А и аз съм на мнение, че реално издръжката на едно дете не надвишава 300 лева месечно (обичайно яде от това, което си готви и майката, дрехи не се купуват всеки ден и пр.) при условие естествено, че е в държавна детска градина.
Не може да се очаква майката да си осигурява ДОХОД за себе си от издръжката за детето и както бащата, така и майката има задължението да участва в неговата издръжка.

# 36
  • Мнения: 12 665
Сигурно има деца, които живеят и с по-малко от 300 лв., но някак си не ми се вижда честно бащата да има твърде добри доходи, а майката и детето да се чудят как да преживеят.

# 37
  • Мнения: 2 723
Сигурно има деца, които живеят и с по-малко от 300 лв., но някак си не ми се вижда честно бащата да има твърде добри доходи, а майката и детето да се чудят как да преживеят.

Не е честно, права си.
Аз+ двете деца разполагаме на месец с точно толкова пари, с колкото и баща им.
Не мизерстваме.
Той обаче твърди, че няма пари за даване  Whistling
Не става въпрос за доходи, а за отговорности.

# 38
  • Мнения: X
Законите трябва да се оправят, ама не го виждам.
при положение, че мин. заплата се увеличи последните години доста, защо да не стране и с издръжките
въпрос на време е, само че - от макс. 80 ще отиде на макс. 160
и пак сещате се със 160 докъде се стига през 2009та - пак до под кривата круша
това леко ще облагодетелства тези, които взимат минималното - 50. но не се ли изкарат заплататите от сивия сектор , няма как да стане - моят бивш казва - осигурявам се на 200 лева, нищо няма да направиш и нищо не можеш да докажеш
добре, че съм самостоятелна, но както знаете, тия неща се променят с годините, ами ако утре, недай боже, нещо стане... и ми се развалят нещата... м?

# 39
  • Мнения: 1 437
Мале как се пазарите с бившите си. Това така и не го научих. Не че ми трябва де. Преспокойно издържам дъщеря си и без неговите пари.

# 40
  • Мнения: X
200 лв. за София на мен също ми се виждат малко. Не разбирам, как хората (т.е. мъжете) могат да се пазарят така за собствените си деца? newsm78

е те не са 200, те са 400 накрая, нали се делят т.е предполага се, че и майката дава толкова.
малко ли са 400 лв месечно за дете?
е добре, че се намери кой да го каже
скоро четох по пресата, средномесечна издръжка
до 7 г. - 260 лв.
7-12 г. - 350
13-18 - 360 или нещо такова, грубо казано
като делим на две, става някаква нормална сума, специално за моето дете, повече от 200 на месец не давам, и да давам - са глезотии и просто абсолютно излишен лукс, но какво да направя, имам възможност, глезя го, но категорично - е глезотия, а не необходимост
а иначе за искането - искайте си - и аз искам остров  Embarassed
абе детето не е само парите за гледането му, ама нейсе, щом това е най-важното
*Деси, ти убу си самостоятелна, ама утре, виждаш, криза, тероризъм и какво ли не се случва, недей мисли, че всичко в живота ти зависи от тебе. Друго си е като има още едни ръце, които да побутнат в случай на нужда. тук говорим за човещинка май ....

# 41
  • Мнения: 1 437
200 лв. за София на мен също ми се виждат малко. Не разбирам, как хората (т.е. мъжете) могат да се пазарят така за собствените си деца? newsm78

е те не са 200, те са 400 накрая, нали се делят т.е предполага се, че и майката дава толкова.
малко ли са 400 лв месечно за дете?
е добре, че се намери кой да го каже
скоро четох по пресата, средномесечна издръжка
до 7 г. - 260 лв.
7-12 г. - 350
13-18 - 360 или нещо такова, грубо казано
като делим на две, става някаква нормална сума, специално за моето дете, повече от 200 на месец не давам, и да давам - са глезотии и просто абсолютно излишен лукс, но какво да направя, имам възможност, глезя го, но категорично - е глезотия, а не необходимост
а иначе за искането - искайте си - и аз искам остров  Embarassed
абе детето не е само парите за гледането му, ама нейсе, щом това е най-важното
*Деси, ти убу си самостоятелна, ама утре, виждаш, криза, тероризъм и какво ли не се случва, недей мисли, че всичко в живота ти зависи от тебе. Друго си е като има още едни ръце, които да побутнат в случай на нужда. тук говорим за човещинка май ....
и пазарлъци видах  и глезотий
Като мога да си спестя нервите и разправийте с бившия защо да го правя.
Не му искам нито меда , нито маслото дето има една приказка.

Общи условия

Активация на акаунт