Бит-тук и там

  • 2 027
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 212
Аха, същата работа са Хиспанците.
ето им режима

закуска 8, 8.30
втора закуска(да не заслабнат) около 11 4аса
обяд в 2 или 3 4аса
следобедба закуска(пак да не заслабнат) около 5 4аса
ве4еря 9,10 4аса.

Направо от бебета си им остава режима  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2 825
Аз да подкрепя отговора на Тея и да кажа защо е така...
значи тука се работи от 9:30 до 14:00 , после следвая обяда и сиеста (дрямка, която е задылжителна за тях) и следобед се работи от 17:00 до 20:00, така че просто вечерята няма как да стане преди 21-21:30

# 32
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
добре сте си вие там, и топло, и сиеста, и фиеста след ве4ерята си имате, изобщо, благородно ви завиждам Flutter
И аз така, благородно Flutter
В България сега е топло, дано така да задържи още малко - лято като света нямахме, поне септември да е хубав.

Ам, сега се замислих.. таз сиеста, дрямката де - ако човек живее далече от работното място и не може да се прибере в къщи, къде дремва?  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 980
Ние ядем, когато ни се яде Crossing Arms
Аz по принцип не zакусвам, но zлатото яде корнфлекс с банан и студено мляко Sick
Не обядваме, но той вечеря към 5, аz може с него, преди него или след него, но често е и трите Embarassed
Иначе рано ядат, към 6 часа. Аz после си правя втора вечеря Tired
и ракията не я пият като хората, и на Шампанското му сипват портокалов сок, и като те канят на гости ти каzват "ела на zакуска" Shocked, и......боже, къде додох Thinking

# 34
  • Мнения: 4 212
...Ам, сега се замислих.. таз сиеста, дрямката де - ако човек живее далече от работното място и не може да се прибере в къщи, къде дремва?  Mr. Green
Ми то по4ти никой не живее близо до работата си, но и абсолютно всеки е мобилен. Няма 4овек без кола, мотор4е, скутер4е, мотор...каквото се сетиш.От 14 годишни бръм4ат из улиците. Палят колата, хапват здраво паеята, 4ервено вино, похъркват сладко и с нови сили, напред. Те пове4е от плямпане се изтощават отколкото от работа. Попитай някой колко е 4аса и гледай кво става   Laughing

# 35
  • Мнения: 197
това,което ме дразни мене тука е ,че няма хубави кафета и кафе се пие за 15 минути максимум, а аз обичам да си седна,пък да си полафя има-нема 1 час Grinning

Уф, това с кафето си е цял ритуал, но наистина, рядко може да се практикува другаде, освен в България.
Само да ти кажа за хубавите кафета, понеже аз съм им повече от любител, направо съм пристрастена към хубаво кафе, а Nescafe обикновеното като го пийнах тука и щях да почина. Въобще не е същото на вкус като това в България. Българското е много ароматно (онова в метални кутии с пластмасов капак). След много опити на различни кафета съм се спряла в момента на

Nescafe Goldblend

от нескафетата а от истинските кафета аз предпочитам Mocca, тука продават в супермаркетите, в Дели секшъна, мелят ти го ня място. Аз лично нямам машина за еспресо, понеже не признавам едногнездовите еспресо машини - правят отвратително кафе. Признавам само професионалните кафе машини с 2,3,4 гнезда, но разбира се, нямам такава в къщи. Затова като компромисен вариант, ползвам филтри за кафе и си ми харесва. Друго кафе, освен моката хубави са лавазата или

Illy


А две от най-добрите (от които съм пробвала) за еспресо са

Ionia

и Saquella .

Но те стават хубави най-вече с професионална еспресо машина.
Дано съм ти била полезна.

Иначе, по темата: никога съм нямала час за ядене, ядем когато огладнеем, когато яденето е готово или, преди, когато мъжът се прибере от работа.

# 36
  • Мнения: 400
Такаа....
Значи не мога да говоря от името на цяла Америка, защото тук някои неща се различават не само от щат до щат, но от квартал до квартал - така да се каже Wink

Аз мисля, че американците си хапват закуска (на работното място) - аз лично в БГ никога не съм закусвала.. В нашето семейство ( на майка ми в БГ също не се и обядва - хапваш там квото можеш от хладилника...), а се вечеря в 10-11 вечерта.. така е било от край време, а и аз така обичам.

Незнам как американците се хранят вечер, но определено като им отнеме 1 час и нещо да се приберат, а обикновено се свършва работа към 18:00 часа.... няма защо да се чудим, че кухнята им е изцяло от бързи бургери, замразена храна и пържени картофи Wink

Сега какво ме дразни в САЩ:
Великден - леле като започнат с техните комерсиални глупости - крият се яйца в градината - та децата да ги търсят и намират, а в яйцата познайте какво - шоколадчета, сладки буклуци...  Shocked

Отделно мен пък баща ми ме дразни понякога... щото дойде човека да живее тука за 6 месеца със семейството си и после "бичва" (оплаква се) цял живот за "кусурите" на американците, абе как едва ли не нищо не му е харесало тука и как БГ била едва ли не живота много по-качествен и хубав...  #Crazy което в някои определени аспекти е така, разбира се - специално за приятелите, семейството и тн, ама.... иначе.. Така че и на мен ми се струва, че някои заяжда ли се с вас (или дори намеква само) то той злобка.. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 952
Ние  ве4еряме  най-късно към 7.30 за да има  няколко 4аса преди лягане , в които не се  яде....само плод или 4ай.....така ....варена  царевица....нещо леко за да се полигавим ,но не ве4еря ...   въпрос  на навик....Следим холестерола  Grinning,   ходим на  фитнес ...много се плашим данеби да не сме  здрави като  супермен  Grinning ....На тема  здраве ...много  много се  говори....

Общи условия

Активация на акаунт