Операция по спешност, упойката плаща ли се?

  • 3 955
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 66
не се плаща нищо. Може и някой лекар да се е направил на велик и да е поискал.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 289
Незнам кой точно лъже,но който и да е, не е никак прав в случая.
Предложих на мъжа ми да отиде с него,казвайки му, че нямат право да му искат пари за такова нещо,но той не се съгласи да изпададо там.Майната му,дал му е парите вече, отсега нататък ке имаме едно на ум.С двеста лева няма да забогатее,който и да ги е взел.
Мерси момичета ощ еведнъж,както винаги отзивчиви.  bouquet

# 17
  • Мнения: 478
КАРЧЕВА,
аз макар че не познавам бащата, съм по склонна да повярвам че пироговците са му поискали пари 'за по хубава упойка за да се събуди детето ви'. По данните от преса/медии около случая на един от хванатите анестезиолог с белязани банкноти, се споменават различни суми.
На някои родители са им искали около 70-100лв, но сега ако са вдигнали рамера на изнудване е жалко че не сте предприели никакви мерки ..защото утре може да постада друго семейство.
Пироговци са тотално алчни, или ще муфтят под заплаха 'за да се събуди детето' или 'трябва да направите дарение на болницата задължително'.
Да, факт е че хората имат алергии към упойките, и ако пациента е алергичен ще му трябва друга упойка която да може да е по-скъпа и да се опитат да натоварят пациента да я плати.
По закон трябва да осигурят лечението на детето безплатно, но на практика се искат пари в пъти над пазарната стойност на такава упойка.
На моя алергична роднина друг обикновен хирург в поликлиника искаше 70лв за упойка, интервенцията така и не се състоя.
Пироговци за всички консумативи си пишат измислени суми, това си е отработена схема.
Пример:
На двама пациента за една и съща планка с пирони в травматологията искат от 300 до 3000лв, толкова е легална схемата че няма как да се разобличи.
Пациента лежи, а роднината му бива насочен към някакъв неизвестен офис от където срещу бележка написана от лекуващият го травматолог той закупува нужните пирони и планки на цена зададена от травматолога + 20% ДДС -> получава само касова бележка -> носи я бележката при травматолога ..така остава без платежен документ а планката и пирона така и не ги е видял -> травматолога си взема парите над пазарната цена и ДДС от фирмата търговец -> припечелените пари ги споделя с екипа си.
Ха сега сметнете, *бат ни отвсекъде пък и ДДС върху измислената цена?!?!

# 18
  • Мнения: 4 434
Не не се плаща,аз също съм лежала в Пирогов,но заради друга операция.Никакви пари не ми искаха.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289
n права си, за съжаление неможем да разберем кой кого лъже в случая,за да решим как да се отнесем по въпроса с парите.Мен лично ме интересуваше как стоят нещата в такива случаи-плаща ли се или не?Всъщност майната му на парите, те са за детето, но кофтито е ако бащата ни е преметнал за сметка на здравето на детето,защото щом е за дете всеки би помогнал,нали така?Както виждам 99% от отговорите е НЕ НЕ СЕ ПЛАЩА, което ме наведа на мисълта кой кого е излъгал.Но нищо, здраве да е, ще си имаме едно наум друг път.

# 20
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъщеря ми я оперерахме в Пирогов, планово при това.
Пари за упойка не са ни искали.

# 21
  • Мнения: 478
КАРЧЕВА,
а не казахте в кое отделение е оперирано детето, кой анестезиолог?
Ако пуснете търсене например 'анестезиолог Сарафов' ще видите че доста хора са били принудени да плащат под и над масата.
Просто в Пирогов си е практика.
Мои познати на детенце в отделение за изгаряния за силиконово нещо са искали първоначално да си го платят 130 лв ..бащата взел че си намерил с връзки как да го закупи за 60 лв, но в крайна сметка са им го дали от пирогов ..но са се опитали да ги изнудят тогава да внесат дарение, пак не е минало, но аз не съм сигурна че бих се справила като него ..той е доста скръндзав и не вярвам да го пречупят.
Баба ми в пирогов няколко дни не искаха да я прегледат, накрая им платила 20 лв под масата, и уролога от благодарност й изписал домашно лечение за бъбречни песъчинки само с три вида обезболяващи наведнъж, нещо което никой здравомислещ не би си позволил да смесва - бускулизин + аулин + но-шпа, каква благодарност и престъпно безумие, и едно дете знае че песъчинките при драскането по тъканите причиняват инфекция ..а това не се третира само с аналгетици.

гласувам че бащата във вашия случай е невинен!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 188
Пироговци са тотално алчни, или ще муфтят под заплаха 'за да се събуди детето' или 'трябва да направите дарение на болницата задължително'.

По отношение на децата искам да сме наясно - пари за упойка искат само в детска урология, откъдето бяха изгонили един анестезиолог (вие си го знаете) за изнудване на майките, но съдът го върна обратно. Искам да чуя от някоя майка дали в Детска хирургия са искани пари за упойка, и по-точно пари на ръка. Тогава да си направя изводите за моите хора  ooooh!

Признавам че има и официално заплащане за избор на екип, утвърдено от Директора на Пирогов. Но докато в детска урология без такова заплащане не се прави операция, аз съм наредил моите подчинени в Детска хирургия да не притискат родителите - който не желае или не може, не плаща, но пак ще бъде опериран навреме и качествено  Hug

Ако не ви се вярва, аз твърдя - като ръководител следя приходите и разходите на различните клиники на болницата, откъдето веднага личи размера на изнудваческите структури.

Сложете си ръка на сърцето и не раздавайте неподготвени или злонамерени мнения. Просто не сте ходили в други болници - Токуда например. Не ви и съветвам  #2gunfire

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Благодаря отново на всички  bouquet,които се включиха, различните мнения и съвети са полезни,било то и само да се замисли човек.
Доктор Оги,специални благодарности за отделеното време.  bouquet

# 24
  • Мнения: 478
доктор Оги,
съжалявам, разбира се че не целя да обиждам вас и ръководеното от вас отделение, и не съм и очаквала да се засягате, незнаех кое ви е отделението за да съм съобразила, просто в общи линии се забелязват разните схеми 'такса консумативи', като аз съм дала за пример травматологииите за възрастни - да на една позната пенсионерка инвалид й отказаха раменно/ключична операция след газене като са й поискали 1600лв, може би в детските отделения е по-спокойно, но споменах и за конкретен случай в детско 'по изгаряния', така че по-добре да предположим че колегите ви са поискали необоснована такса отколкото да нарочим бащата на детето че е крадец. След като може да се ценообразуват травматологичните планки и пирони така м/у 300-3000лв ... а според мен и 300лв са много, какво остава за едната упойка.
Схемата е брилянтна и закона не може да я пипне - роднината плаща в неизвестен офис ..получава си платежна бележка която предоставя на лекуващия и се моли да не хване спин /сифилис или хепатит от общата пластмасова подлога за 4мата мъже в стаята, да иначе чудесно че има телевизорчета в стаята, радвам се че поне тоалетните не съм видяла.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 188
доктор Оги,
съжалявам, разбира се че не целя да обиждам вас и ръководеното от вас отделение

Това не беше лично, а обръщение към форума. Знам че и при нас има фалове, но аз се стремя да нормализирам нещата. Иначе сте права - както в Пирогов, така и в други болници, финансовата мания е обзела колегите. И то не от вчера. Системата е много порочна, съмнявам се скоро да влезе в нормални релси. Пък и какво в нашата страна е нормално?

# 26
  • Мнения: 478
доктор Оги
Wink радваме се и се гордеем с вас   bouquet
да сте все така вежлив усмихнат и услужлив Wink
вие сте нашата надежда Wink

Общи условия

Активация на акаунт