Вода или само кърма?

  • 3 270
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 147
Аз предлагах вода, въпреки, че четох много доводи против. Аз реших да предложа, пък ако той иска ще пие, ако не няма. Живота се е зародил във вода, ние самите се зараждаме във вода, човешкото тяло се състои от 70% вода....та по тези причини реших, че явно водата играе твърде голяма роля във всичко, за да не му предложа поне.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 430
След всяко кърмене му давам задължително вода,така се намалява и риска от гъбички в устата.

# 47
  • Мнения: 8 242
След всяко кърмене му давам задължително вода,така се намалява и риска от гъбички в устата.
Няма особено такова правило Simple Smile

# 48
  • Мнения: 322
След всяко кърмене му давам задължително вода,така се намалява и риска от гъбички в устата.
Никога не съм "изплаквала" така да се каже устата на бебето след кърмене, ми то си заспива обикновено  Laughing , не сме имали проблем с гъбички, мисля че по-скоро ако бебето е на АМ се прави това, пък и все пак кърмата има антимикробно действие, или греша Thinking ?!

# 49
  • Мнения: 1 354
Аз я кърмя, но давам и вода, а тя си и пийва Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 2 430
все пак този съвет съм получила от педиатър и имам доверие на него,не казвам,че има "особено такова правило ".Всеки си гледа детето както сам си прецени и най вече по собствената си интуиция Peace

# 51
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Не им давам вода засега. Пробвах с чайчето на Хип против колики, но пийват по малко докато разберат, че няма познатия вкус и после го плюят, а едната даже успя да повърне няколко пъти. Давам от време на време вода с лъжичка след кърмене, но и нея плюят.  Rolling Eyes Сега в жегите просто искат да сучат по-начесто, понякога пийват по съвсем малко, като за утоляване на жаждата. Пълнят си пампите и не изглежда да страдат от липса на вода. Мисля да предложа с шише като е много топло, интересно ми е дали тогава ще пият. Иначе педатърката ми каза, че докато сме само на кърма, няма нужда да давам вода.
Като се замисля и бозайниците докато не са се захранили не пият вода - съдя по козленцата и агънцата на село.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Този въпрос и мен много ме гложди, но с друг отенък - предвид неистовите жеги, които предстоят, а и вече ясно се усещат (в Пловдив вече е над 30 градуса). Достатъчна ли е само кърмата? Има ли някаква опасност от обезводняване? Вярно, че си пълним добре памперса след като спряхме кафето на мама(по 1/2 кафяна чашка, че понякога и по-малко успявах да изпия), но все пак.
Таткото ни онзи ден ме попита дали не е добре да му даваме и малко вода в жегата, че да не се обезводни. Знам, че колкото количество друга течност дадеш на бебето от такова количество кърма го лишаваш на практика, но дали само кърмата е достатъчна? Ние се кърмим през 2 часа.

Вода давах след родилното до около 1 месец, но тогава забелязах, че повръщаме когато сме пили вода, ако не пием не повръщаме. За гъбичките - мисля, че по-скоро може да е следствие ако майката е носител, както май при нас се получи, но пък имахме някакви 2-3 бели точки, които от само себе си изчезнаха и не се получи типичното описание на млечница ... и аз не знам. Макар че когато давах водичка я давах с тази цел - да си изплакне устата, но от после установих, че само се предизвиква повръщане.

И тъй, давали ли сте вода в жегите?

# 53
  • Мнения: 1 512
Само кърма. Забелязвам, че когато му е по-топло и е жаден, суче по-често. Един - два пъти откакто се е родил му предлагах вода, но не я ще - нито с лъжичка, нито с биберон. Биберона го дъвче, въобще не загрява какво да прави с него. Вчера го захраних, знам, че трябва и по малко водичка да му предлагам, но не се сещам. Просто ми е много по- лесно да му дам да суче, отколкото да преварявам вода и шишета - нямам навик. Пълни си пампите повече от редовно. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 579
аз давах,още в болницата й дадоха и тя свикна и после в къщи продължих да давам

# 55
  • София
  • Мнения: 794
 Давам чайче против колики от дъжд на вятър. Кърмим се на поискване.

# 56
  • Мнения: 3 718
valiva , през жегите повечето кърмачета просто сучат по на често за да задоволят жаждата си. Можеш ако искаш да предлагаш вода на бебето си, най - малкото за твое успокоение, но ако откаже по - добре не насилвай. Просто предлагай гърда на често, дори и да суче минутка две.
Ето някои от начините, по които можеш да разбереш дали бебето ти има признаци на обезводняване. Ако изпишканото рязко намалее като количества, стане по тъмно на цвят (не само рано сутрин) и има неприятен мирис, има повод за притеснение. Ако няма такива признаци, бебето пишка и ака редовно,  не изглежда вяло, отпуснато и тургурът (еластичността) на кожата и цветът е добър, значи всичко е наред.
Все пак кърмата е съставена от 80 - 85% вода, така че при адекватен прием на кърма бебето получава както храна така и необходимите му течности  Peace

# 57
  • Мнения: 268
 За сега водичка малкия не пие...
Предлагала съм, но не иска. Събира я в устата и я плюе.
Кърмим се на поискване.
Всеки ден преварявам вода за мое успокоение, ако случайно поиска...
На баткото,когото хранех под час, давах вода...

# 58
  • Мнения: 22 995
В началото предлагах вода,на своя глава,въпреки,че испанските педиатри катъо чуеха вода и новородено и им настръхваха косите.Е ,вода не пропи до 7-8 месечна възраст.Съвет за млченицата и изплакване на устичката никога не съ получавала,гъбички не е имал.

# 59
  • Мнения: 1 224
Живота се е зародил във вода, ние самите се зараждаме във вода, човешкото тяло се състои от 70% вода....
...и именно поради тази причина кърмата е 87% вода, а когато се кърми на поискване и детето суче по-често в жегите дори и по-рядка!
Направете следната сметка - едно 5 килограмово бебче изпива по 150 мл на едно хранене и се храни, да кажем,6-7 пъти на денонощие.Значи за да е по-лесно умножаваме по 10 и получаваме че една 50 килограмова мама ако беше бебче щеше да изпива по литър и половина разредено мляко (или айрян че е като че ли най-близо до кърмата от питиетата за големи) и така 6-7 пъти на ден.Е питам ви аз при това положение бихте ли пили вода? newsm78
Не съм предлагала на второто докато не захраних на 6 месеца, с първото си играх да предлагам,но се отказах овреме.

Общи условия

Активация на акаунт