СЕПТЕМВРИ - 09'24

  • 11 232
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
maliby - аз съм твърдо за късното захранване и сок дадох след 8-я месец. НО, всеки си решава сам за детето.
ksantipa, не се затормозявай излишно с глупости. Нищо няма да и истане на бебка, от това, че си се стреснала. Аз миналият път се бях уплашила и се хванах за лицето та свеки ми ги наговори едни... Ей я, нищо и няма

Ние направихме една прекрасна разходка им скай ситито, насъбрахме цял плик с бонбони, балони и снаксове, щот раздаваха, купих и подарък и сега чакам да заспи,ч е д апродължим след обяд. Днес установих, че ако реша мога и да съм добричка и да не истерясвам при всичките и маймунджълъци (т'в атака ли се пише newsm78)

Айде някоя събота да се сберем, не държа да е на капанче, че моето няма да изкара там и 5 минути. Само на онова с пързалката може да се задържим повече. А това за туберкулозата не съм го чула Rolling Eyes

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Честит първи юни на всички дечица! Hug

Да взема да се разпиша в темичката по-отрано, че в предната успях само веднъж.
детелини, аз да се оправдая, че валеше дъжд и затова не излизахме, а и нямам дъждобран на количката за да рискувам в моментите в които не валеше. Но слава богу Алекс беше добричка и цял ден се заиграваше сама у нас.
Моят вчера най-после си дойде от Ирландия загорял за секс завалията, ама не го огря Mr. Green
На мен ми се случва желанието да ме спохожда баш когато го няма и е на работа и после като споделя и той вика "е що не ми звънна, щях да дойда" Wink
А коронния номер е точно ако се каним да правим нещо и бебето почва да рита и мен ми е много неловко като знам, че е будно и чакам да се закроти за да продължим. Абе луда работа Blush

За сокчетата да кажа, аз съм за изцяло и само кърмене до 6 мес. възраст и чак после захранване. Така практикуват в повечето държави, а напоследък и в Бг.
киара, а пък ти с тея 7 кг вземи се скрий- много си финна даже Hug

# 47
  • Мнения: 183

киара, а пък ти с тея 7 кг вземи се скрий- много си финна даже Hug

 Joy Къде да се скрия, като никъде няма да се побера.  hahaha

Относно захранването, след грешката ми да захраня Хриси на 2 м. по съвет на тогавашната ни педиатърка, сега съм на противоположното мнение. По-рано от 6-тия месец няма да дам на бебето нито сок, нито друго нещо по-различно от кърма или АМ. За съжаление допуснах много грешки с каката, но тогава вярвам безусловно на всичко, което ми кажеше педи, жалко е че човек трябва да се учи от грешките си. Хриси до ден днешен ми е с алергия и го отдавам изцяло на това.

За секса да се изкажа и аз, то без мен не може.  Mr. Green Значи от известно време придобих доста силно желание, но дотам. Мъжът ми нещо не смее повече от месец да ме докосне, явно вече се притеснява за бебето, а и честно да си кажа, мен също започна да ме е страх. Снощи например имах голям мерак и тъкмо мислех да се прикоткам до мъжа ми, бебето взе че зарита много здраво и точно като valkata78, се засрамих от бебето и нищо не направих.  Laughing Наистина ще се чувствам много неловко да правя секс, докато бебето ме рита, все едно че вижда какво правя. Абе шашава работа, ама какво да се прави. Та така си стоим ние на сухо и незнам кога ще дойде подходящия момент.

# 48
  • Мнения: 19
Малибу за сокчетата както ти го усещаш, че наистина е много индивидуално. На Адриян дадох за първи път като беше на 3 и половина месеца сок от ябълка през ден по около 20 - 30 мл колкото да опитва като постепенно увеличавах до 50 на ден и добавих и морковче. Та така проблеми ние не сме имали с приемането, но наистина всяко бебче си е различно и майката трябва да действа според него и собствените си убеждения   bouquet...

# 49
  • Мнения: 158
Много ви благодаря по въпроса за сокчетата  bouquet Hug
Моята племенничка е едва на 1 месец и 5 дни и в събота сестра ми я е водила на имунизация и са и казали да започне със соковете и понеже няма нет в момента беше в неведение какво да прави.Ще и кажа вашите мнения пък тя да си прецени,но така като чета аз бих изчакала с тия сокчета Rolling Eyes
anita29 браво за ДГ Hug
kiαrrα щеше да ми е приятно да се видим и с теб,но... впрочем аз живея на 2 мин.пеша от ТК,така,че ако имаш желание да се видим на 19-ти драсни едно ЛС ще ми е много приятно HugПък с gingerina се  надявам да се видим още на 17-ти Grinning
Поздравявам те за тортата която си подготвила за децата,сигурно е много вкусна Crazy
valkata78 и аз се чувствам гузно в някой моменти Embarassed


# 50
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен да се запиша и аз в новата темичка.
Добре дошли на новите мами, желая лека  безпроблемна бременност.
Относно желанието за секс мое luvbedто е много слабо само когато мъжо вече много настоява тогава го правим.

# 51
  • Мнения: 32
Здравейте момичета!  Simple Smile
Честит празник на всички деца!
Виждам,че сте подхванали темата за секса.......при мен желанието се изпари към 4-ти месец,поне татенцето ми влиза в положение и не ме припира постоянно,а за сънищата......такива сънища сънувам,добре че не бълнувам  Laughing Явно всичко си е до човека,понеже една моя приятелка,която роди миналата година ми каза,че я е гонил страшен сексуален глад  през цялата бременност  Mr. Green
Относно гърдите,преди няколко дни и аз видях няколко мокри капки по блузата ми.
Иначе беба си я усещам всеки ден,но най-вече вечер като легна по гръб,даже си кореспондираме,аз и почуквам по корема,а тя ми отвръща с ритниче  Joy
Аз да ви се оплача,напоследък голям глад ме гони,постоянно си мисля за храна,направо съм озверяла и то най-вече към сладоледа,видя ли сладолед,трябва да ям!
Хайде това е от мен за сега,приятен ден на всички  Hug

# 52
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен, мамчета!
Честит празник на всички дечица, да са здрави и все така да ни радват!
Ние се преместихме най-накрая! Направо ми се разказа играта- къде бях кътала толкова багаж до сега и аз не знам. Остана само да ни пристигне гардероба, скринчето и кошарата на бебешора и сме готови! Grinning
А относно секса, ние сме на сухо от 6 месеца. Доктора ни каза да забравим за секса докато съм бременна,понеже сме от доста проблемните и нас ни е страх и слушаме и изпълняваме!  Да е всичко наред с бебка, а пък после ще си наваксваме!
Това е от мен , а сега започвам да ви чета, че доста съм изпуснала покрай това местене!

# 53
  • София
  • Мнения: 54
Майка ми току-що ми се обади да ми се похвали, че е купила за беба книги  Shocked 101 далматинци и Пепеляшка   Shocked Само да кажа, че когато взехме количката ми се кара щото било прекалено рано  Rolling Eyes А тя купува книги с приказки за беба  Joy  Joy  Joy  hahaha Просто нямам думи  Joy
Гледам, че говорите за килограми и секс  Blush Аз съм с +8 засега, което не е малко, защото започнах с 65 кг   Blush Ама какво да се прави, да сме живи и здрави, после ще сваляме, амбицирах се да си върна после теглото от преди сватбата  (52 кг) Peace Само да се роди беба и да свършим с кърменето и ще се взема в ръце, че така не може повече!
А за  luvbed , аз от началото нямам желание, тогава ми беше постоянно лошо, сега пък с тоя корем не се чувствам много привлекателна, въпреки че мъжът ми ми казва, че коремчето е секси (това когато не ме нарича слоница  Mr. Green ). Та не си представям как би могло да стане, да не говорим, че в редките случай когато ми се иска беба почва да рита и убива всякакво желание за секс в мен  Mr. Green Та поне мъжът ми ме разбира и не настоява. Все пак бебето е и негово, че няма само аз да страдам я  Mr. Green
VioletaSD и аз съм пристрастена към сладоледа, най-вече обичам тези на Нестле (сщециално Boss Double).

# 54
  • Мнения: 212
Миринда, а във Втора градска бебчетата при майките ли са? Пише из форума, че не било разрешено свиждането, само през стъкло можеш да се видиш с таткото примерно, така ли е?
Иии...двете магарета в залата, това много ли е, малко ли е? Благодаря ти, че ще ми разясниш Hug Малко ме побиват тръпки отвреме-навреме, ама ще се опитваме да сме спокойни, няма начин. Crazy 

Ами не знам в родилното отделение как е, както казах аз бях отделно от другите и бебето си беше постоянно при мен. Нас не ни пускаха даже през стъкло да видим татковците, под ключ през цялото време бяхме. А за родилна зала - де да знам много ли са две магарета, според мен можеше и по-зле да е... Мога да ти кажа че в оня момент хич не ми беше в акъла колко магарета има и колко жени раждат...  Joy Аз виках за 8  hahaha

# 55
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен,момичета!
Честит празник на всички дечица!!! baloniДа са ни жив и здрави и много послушни.!!!
Аз днес цял ден бях из града с моя хобостник.Направо ме разори туй дете.Ама какво да го правя,като ми доставя огромно удоволствие да го глезя!Особено и като видя колко е щастлив направо се разтапям!
Киара,много мило,че си зарадвала дечицата!Страхотна си! Hug

Виждам,че обсъждате секса!Аз нямам особенно желание за това,но понякога ме хваща мерака-ама рядко!

# 56
  • Мнения: 11
Честит празник на всички които се чувстват все още деца и на техните деца Tada

# 57
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте мацки! Докато изчета всичко и забравих какво трябва да пиша newsm78
Първо да пиша за моя кърлеж /Ксантипа благодаря за загрижеността мила/ Взеха ми кръв на 30,05 точно месец след ухапването и резултата ще е готов на 04,06, Докторката ме успокои, че щом нямам никакви симптоми до сега явно не съм се заразила, но да чакаме до четвъртък да видим. Изследваха ме за Лаймска болест. Питах защо само за една болест ,а не за всичките 4-5 които разнасят кърлежите. Докторката рече, че само на лаймската болест симптомите се бавят и ако беше нещо друго нямала съм да мога да дойда на крака до кабинета Shocked Само за ваша информация - ако вадите кърлеж от децата или от вас, най новата "тенденция" е да не се маже с мас или олио преди вадене, защото се задушавал и можел да повърне и така задължително следва заразяване...трябвало на сухо или само с малко спирт да го "събудиш"  и тогава да въртиш лекичко.
За секса - много ми се иска, много сънувам и досега по-скоро аз карах мъжо, а не той мен / много го е страх милия/ Embarassed. Но в последно време със тези контракции единодушно решихме да прекратиме до раждането.
Аз съм все още +7 кг. Не съм качила нищо за 1 м Cry Видяхме бебетата на 27,05 при доц. Димитрова. Каза, че растат и са в норми и че всичко е наред. Едното изоставало с около 10 дни, но било в рамките на нормалното и няма място за притеснение. Не че не се притеснявам.....Шийката на матката 3,4 см, което е супер и това е. Зя съжаление трябва да продължавам да пия Гинипрала и Изоптина, а от тях се чувствам като в Нирвана. Много ми е зле и ми се мае главата.
Болките ниско долу ги имам от 2-3 дни. По точно не болка , а нещо като тежест и то при ставане или обръщане в леглото. Явно бебетата си тежат..
Нощно време ставам по 4-5 пъти, но не мога да не пия вода...а и снощи ядох диня със сладолед Mr. Green как ви се струва??

Сега и аз да си задам въпроса отново от преди незнам колко теми - Кой ще ражда в Майчин дом???? Всички ли сте по Шейново и Тина Киркова и Втора градска? И кога има отворени врати за МД?
И да не забравя - добре дошли на новите майки и честито на сватбарите  bouquet

# 58
  • Мнения: 212
Момичета, при нас ново двайсе.
Преди малко ми се обади една майка от групата на Невена и каза, че в съседната група има карантина - скарлатина. Аз проверих нещата - не е опасна, обаче:
1. ние в събота сме на екскурзия в Гърция
2. Неделя, понеделник и вторник имаме планувано ходене до Монтана, което включва моя час за 4D видеозона в понеделник.
Ами сега ако Невена се разболее? 10 дни карантина... Не ми е за пъпките, лекуват се с АБ, но не можем да мръднем и ни пропадат всички планове. От друга страна се успокоявам с факта, че ако е била вече контактна - станалото - станало. Ако пък не е (тя не е на ДГ от петък) вече другите деца са изолирани и шансът и малката да се зарази е минимален. Освен това прочетох, че около 40% от контактните хора въобще не се заразяват....
Та така, май се самонавивам, че няма да се разболеем, дано да стане точно така.
Бубара, кога ще повторим кафенцето?

И не на последно място - честит празник на всички малки и големи деца!
Майка ми одеве ми се похвали, че е купила на Невена някакъв подарък за апликиране и оцветяване... даскалска работа...  Joy Аз си мисля да й вземем едно скутерче, ама с три колела, че е по-стабилно. Тя се е качвала на такова на площадката (на някакво дете беше) и доста добре се справи. Пък и все още не проявява интерес към колелото, само седи в мазето и събира прах...
Майки с дечица, споделете какви подаръци получиха вашите слънчица  Wink

# 59
  • Мнения: 141
Привет момичета,

докато се наканя да драсна някой ред и вече сте изписали 4 страници Simple Smile

Честит празник на малчуганите  Hug

Вчера си направихме страхотна разходка с едни приятели и после се събрахме у тях на вечеря- купихме продукти и си приготвихме кюфтенца с пържени картофи и салатка Simple Smile
Леле хора направо се хванах за главата като видях колко яде моята дружка... Лично аз ги броих- 7 кюфтета+  2 порции картофи, много салата и 3 филии хляб  Shocked Просто съм шокирана- къде го побра тази жена незнам, но е финна като манекенка... Аз едва изядох 1 порция картофи и 3 кюфтенца+ малко салата.. И тя през цялото време ме врънкаше да ям, че бебето имало нужда... Мале мале... А като се замисля, щеше да е перфектно и аз ако можеше да ям така и да не ми се лепи на знойното тяло Simple Smile

А днес моята заместничка, дето си позволи да коментира неща, които не са й работа я стопих от бачкане.  smile3508 Приготвила съм и куп изненади за идните дни Simple Smile  Имам едни преводи, които трябваше да направя и ще й ги връча гордо на нея да се помъчи малко Simple Smile Единия превод е с много специфични термини и бас държа, че ще види голям зор Simple Smile Но така е...  Ще се помъчи малко... и да й е като обица на ухото...

бубара,
много се радвам, че си добре и че нямаш усложнения от кърлежа. Ти ме шашна с тези лекарски простотии за вероятността кърлежа да повърне ако бил намазан с олио или мас  ooooh! То това са го практикували години наред и изведнъж измислят пълни глупости.

Покахонтас
, и аз изобщо не мисля за секс... малейййй явно се извисих много душевно покрай бременността... Просто не изпитвам желание  Rolling Eyes


Общи условия

Активация на акаунт