АПРИЛчетата са добри дечица, обичат мамината ц...а :)))

  • 14 446
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 292
Здравейте и от мен най накрая Simple Smile Близо две седмици бях без компютър. Sad свекървището явно е внушило на мъжа ми че не мога да си гледам детето с компютър, и явно се дразни от това, че не искам да гледам бебка според нейните бабини деветини (печене на слънце !!!! прехранване, дърпане за краката ако не и се яде нощем, навличане, сокчета и т.н.)   #2gunfire #Cussing out
Добре че си тръгна вече.
Почти всяка вечер пропускаме едното хранене, и сме на 7 хранения вече. Понякога това в 12, понякога това в 3. Все е различно. Но не я будя през нощта, само като я усетя, че ще изплаче за минутка забърквам вода от термоса с предварително приготвената доза и готово Simple Smile
Иначе наддаваме и този месец с 1100 и 3 см. до края на седмицата ще минем 5 кила със сигурност.
Simple Smile
Колики ни мъчат Sad но колиф, сешоар и носене помага. Дано престанат до края на месеца.
Пентаксима мина без проблеми. Малко изрева само. А следобяд и сложих една хомеопатична свещичка и почти през цялото време спа. Само дето се буди през 3 часа за хранене. включително и през нощта.
Иначе сме по цял ден в южен парк. Много добре и действа слагането в количката - колкото и да реве, веднага заспива като я изведа. Обича детето навън и това е. А в нас е ужасна жега, нямаме климатици и понякога е 27 градуса, ужас. На отворен прозорец е 26. Дори вчера при този вятър Sad Добре че е парка.
А вчера с дъждобрана пак я изведох, нищо че духаше ужасно. Тя се затопли и спа през цялото време. Сутринта пак - рев,  а беше яла. Смених памперс, поносихме с таткото и като видях, че не млъква още в 8.30 я изведох. Сега сме се прибрали да си вземем още храна и навън Simple Smile

# 286
  • Мнения: 494
Айла,благодаря ти за отговора  bouquet
Фия засука на десетата минута от раждането си и оттогава е само на кърма. Давах и няколко пъти чай от анасон и копър,ама хич не го долюбва.Пие само,когато е много горещо. Детето си хапвате досега на всяко хранене по 15,20 минути. Но отскоро почна по около 7,10. Рядко вече 15 мин. По принцип пълни памперсите редовно,аз и затова много много не се бях притеснила,ама все пак да питам. Нали от питане,глава не боли.

Спомняте ли си навремето,как се бях възмутила от цената на Лансинокса?
Е,оказа се,че абсолютно всеки един цент си е заслужавал! Страшно съм доволна. Аз почнах да се мажа от второто кърмене и така и не разбрах,какво е разранено зърно. Ползвах го сигурно 10 дена и те си загрубяха нормално. От опаковката остана доста и мисля сега да го подаря на една приятелка.

От два дена като изляза сутринта и се връщаме вечерта. С Фия сме станали големи уличници Laughing
Няма такива хаймани bowuu

Жабче, и на моята щерка и опада здраво косицата. Стана на кичури Mr. Green А баща и по  този повод почна да я нарича петниста хиенка hahaha

Айде,ние ще бягаме по разходки,че времето стана разкошно. А и нашата леля сега ние е на гости и къса малката от гушкане и  целувки Heart Eyes А пък какъв гардероб и е направила Heart Eyes А пък и колко подаръци получи от България  bouquet После като имаме време,ще ви се покажем,какви сме Фубави bowuu

# 287
  • Мнения: 581
здравейте и от нас . Направихме си една хубава дълга разходка преди обяд и когато се прибрахме в къщи бебчо беше кисел. Нямаше търпение за яденето.
 И на нас педиатърката ни каза, че може да даваме сокчета до 30 гр на ден най много. Въпреки кърменето тук има педиатри препоръчващи раннотоо захранване. Аз познавам родители които са захранвали рано и са кърмили и бебетата са им много добре.
Мисля си мисля си аз за това късно захранване ........ но като сме само на АМ. До 6 месец бебето да яде  само изкуствена храна  newsm78?Вчера му дадох на бебчо една бебешка лъжика сок от ябълка. прие го добре, а днес ще дам две утре три и така ......

# 288
  • Мнения: 444
Мамчета от Сф., кажете някой добър ортопед, който да работи със ЗК. Praynig
Mара Подробната и Кико ме изсмуква за максимум 10 мин., а когато не е баш гладен става едно мазало  ooooh! хвърчи кърма навсякъде, той пуска, после отново задърпва, дави се като му пръска струйка в устата, чак в ушите му се стича. Crazy
asia_nika и в нас е същия мор. На близо ни е Западния парк, но е западнала работа, не е като Южния, който за съжаление вече ни е далечко.
Golden apple по ЗК ваксината е тривалентна - срещу дифтерия, тетанус и коклюш, като се бие и още една отделно срещу полиомиелит. Ние си купихме Пентаксим, която включва освен гореизброените и менингит. Peace
Цитат на: рони
neni, аз засоквам със сок от хмел. Но го пия собствено-лично, а дребната да си тегли.
Laughing и аз, и аз  Sunglasses

И аз мисля да отложа сокчетата за по натам, коликите ни отшумяха, но при бебчета със силни колики, мисля, че са напълно излишни.
Баткото го захраних към края на 5мес. със зеленчуково пюре. Беше ме страх да не свикне със сладките плодови пюренца и после да ми откаже безвкусните зеленчукови. И въпреки късното захранване и кърменето до 1г и половина пак се появи някаква алергия, която така и не установих към какво е. Захранвах наново, спирах млечните храни, беше на строга диета, но така и не се повлия особено. Накрая реших, че е от жегата или от хранителна алергия, която се провокира от жегата, защото избиваха пъпчици, като от комар в началото на всяко лято и към есента изчезваха. Морето също така добре му подейства.

# 289
  • Мнения: 794
Момичета, вижте какъв сайт намерих:
http://www.morphthing.com/
поставяте вашата и на мъжа ви снимки и сайтът показва, как би изглеждало детето ви.

# 290
  • Мнения: 143
Привет, момичета, аз вече 1 седмица съм си във Варна, ама все не успявам да се добера до нета.
Без проблем си полетяхме в самолета с моя  мишок, после на влака.... обаче милите авиокомпании ми изгубиха количката!!! На следващия ден пристигна в София, оба4е от София до Варна им отне 3 дена да я качат на някой самолет и да ми я доставят. Но това не е всичко.... като я доставиха беше счупена... липсва и една част и сега ще трябва да обикалям магазините да търся....
Мисля Камбичка беше с количка на Jane. Кажи, моля те, от къде си я купила, че направо не знам къде да търся.
Та с такива перипетии си губя времето... надявам се скоро да се включа към някоя варненска срещичка в морската.
Иначе Виктор е супер добричък! Спи по цели нощи, папа добре и гука ли гука....! Simple Smile Аз ходя по малко и на работа, той естествено е неотлъчно с мен, включва се в работния процес и никога не пречи Simple Smile))) Проплаква само когато е гладен. Днес понеже цял ден сме си вкъщи и е много нервен... заспива само гушнат в мен и като го оставя и се буди след 10 мин и не може да се наспи. Явно не го кефи у дома.... навън е по добре!!!
Поставихме си сгъваемо легло. Интересува ме на горното ниво нужно ли е да се слага матрак или може и така да спи бебчо? И то това ниво си е като люлка.... той като мърда доста се люлее и той се разсънва. Само нощем (явно спи по-дълбоко) не се буди.
Със захранването смятам да започна от 6 месец, но в никакъв случай със сок, поради причините описани в статиите. линкоеве за които е пуснала Олчето.
Много са ви готини бебоците, ще гледам скоро и аз да се похваля Simple Smile
И последно: от къде във Варна мога да си купя възглавница за кърмене?

# 291
  • Варна
  • Мнения: 11 340
snesh, добре си си дошла! Hug

Jane продават в магазин Premaman - на Червения площад Peace, а възглавници за кърмене има в "Штъркел". Много неприятно това с количката.

Golden apple, защо ги носите тие гащички? По твое желание ли? Thinking

ssillvvi, какво точно гледа Балев?  Rolling Eyes

За захранването - още при първото посещение на педатърката вкъщи, й съобщих, че смятам да захраня късно и тя го одобри. Така че не ме натиска за сокчета и подобни щуротии. Затова пък ни предписа Вигантол, който аз не давам. Crazy

Днес Мони се научи да кара колело! newsm44 Мханахме помощните колелета и с две-три падания, вече кара успешно сама. Ето я:
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Snimki%20na%20 … y/13062009078.jpg
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Snimki%20na%20 … y/13062009075.jpg

Ето го и Пипо (с горно вдигната глава Mr. Green):
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Phillip/11062009011.jpg

И доволен от разходката:
http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Phillip/13062009027.jpg


# 292
  • Мнения: 2 090
snesh,Добре завърнала се в Бг !

Много гадно се е получило с количката ти Confused,дано най-скоро си намериш друга,която да ти хареса Hug

chockolina ,честито постижение на Мони Grinning!

asia_nika,честито освобождаване от свеки Laughing.Ееееей като вземат да дават такива акъли значи,да подлудее човек...и на мен с първото дете се пробваха,ама сега втория път-не,явно много лоша съм била първия път и са разбрали че пак ще яхна метлата ако ми се бъркат afwitch Rage.Сега ще ти е спокойно поне  Wink .

neni, аз засоквам със сок от хмел. Но го пия собствено-лично, а дребната да си тегли.  Wink
И аз,и аз smile3521
Иначе със захранването ще изчакам до 6-я месец,Сашко го захраних на 4 месеца и нещо с пюре Rolling Eyes,а на 2 със сок Sick.Толкоз послушна бях тогава,за всичко слушах педиатърката Crossing Arms Whistling

Косичката на Ани не пада още,само има много крустички,направо цялата и главичка се бели.

very nice,дано скоро ви отпуснат коликите fingerscrossed

Олче,мерси за хубавите линкове които си пуснала   bouquet 
 
Една Усмивка и от нас Heart Eyes

# 293
  • Мнения: 14
Чоки,по телефона казаха че Балев правел цялостен и частичен преглед/например ако искаш може само стави само  коремче или само фунтанела/.Цялостният преглед е 70лв.Само фунтанела мисля беше 35лв.Гледа ги на някакъв апарат.Записването е само в петък от 7до 8 сутринта.Мн трудно се свързахме чак след 8 някъде.Аз още не знам чудя се дали да не отида да и види само фунтанелката, а на ортопед при друг Rolling Eyes


*dessi*,и Ави има такива крустички по главичката.Не са много, но има.Страшно ме дразнят ама няма как.Всяка вечер след баня я мажа обилно с преварения зехтин да омекват и после или на др ден с четчица и малко гребенче ги отстранявам внимателно без да ги чопля насила че да не я разраня и да не и направя ранички.Най-ме е страх да я пипам по фунтанелката и там мн внимавам даже почти не я чеша там.Иначе се отлюспват на големи парченца и и ги махам.Една приятелка ми каза че имало на Мустела кремче за отстраняване но не знам колко е Rolling Eyes

# 294
  • София
  • Мнения: 12 233
 Да споделя, незнам дали е следродилна депресия, но преди малко изхърлих мъжът ми от вкъщи. Сега се чувствам дори по-спокойна и хич не ми пука.
 Аз още преди да родя му бях набрала, само съжалявам, че не кръстих Елито на моята фамилия, еми и тя е Илиева. Така само аз си останах с моята си фамилия от всички...
  А да и като консултант по кърменето по закона на всеобщата гадост имам леки проблеми с кърменето с Елито и отделно в момента ме боли ужасно главата, та чак ми се повръща. Пих аналгин, надявам се скоро да се оправя.
  И за да не е всичко само мрънкане и оплакване, ще споделя че в събота правихме погача на Елито и си изкарахме много хубаво. За съжаление нямах фотоапарат и чакам снимки от другите. Ето една - две само - http://community.webshots.com/photo/2036058050102723333CKNJYX?vhost=community
http://community.webshots.com/photo/2183869710102723333Mccqvs?vhost=community
Да се похваля и че питката сама я правих, е втори опит, но стана  Simple Smile

# 295
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте мили мами!
Благодаря на всички за комплиментите за малкия ми принц,много сте мили,но аз вече си казах и преди последни сме от отчетната тема,ма бебенцата са ни най-готини Mr. Green
Чоки браво на вашта кака,и нашта кака сега се учи да кара коле Stopло,но тепърва прохождаме в тази област. Flutter
Snesh много кофти с тази количка,дано бързо намериш счупената част.И аз щях да ти кажа че ги има тези колички в Премаман,но вече виждам са те информирали Peace
Аила дано мъжо се опомни и не те ядосва повече Laughing
имам ги и аз едни такива откачени настроения и хормоните ме бият в главата често,често Embarassed
Ние сме вече "само" на 7 хранения.Томчо-бонбончо сам се отказа от едно хранене през нощта. baby_neutral
Само си кърмя и хич не мисля да захранвам освен ако видя че не ми достига кърма. Flutter
Целувки от нас на всички бебешоци  bouquet

# 296
  • Мнения: 847
Жабче, масажите се правят с меката част на кутрето, започвайки от слъзното каналче в ъгъла на оченцето /без да докосваш самото оченце/ и с лек натиск придвижвайки до края на нослето. Не знам дали го обясних добре, ако не, ще ти направя снимка Wink Прави се 3,4 пъти на ден по 10 движения. В събота бяхме на очен лекар и каза, че има подобрение Simple Smile

Колкото за захранването - нашето педи каза, че ще захранваме към 6 ия мецес, а сокове се дават най-накрая. Само че ако продължим да връщаме мляко може и малко по-раничко да започнем с ориз.

# 297
  • Мнения: 143
Момичета, ха добре заварили Simple Smile))
Шоки, златна си, мерси, за инфото, утре отивам в премаман, дано да могат да ми доставят нужната част!
Видях, че и Енигма е споделила за премаман, мерси! Simple Smile
Айла, недей така..... мъжете понякога са големи ..... откаченяци.... ноооо каквото и да правим няма да се променят. Така че спокойно!!!  Пий си парацетамолче по-добре, гледай си сладките мацки и се пробвай да му простиш! Когато ти решиш и когато го поизмъчиш малко, че явно си го е заслужил!!! А на теб силно  Hug ! А за кърменето ти най-добре знаеш, че вселки случай е различен и че с много търпение и спокойствие всичко се подрежда!!!

# 298
  • Мнения: 1
chockolina, извинявай че толкова късно ти отговарям, но сега влизам и попрочитам това- онова. Ами ортопеда ни е познат и като се роди Калоян го питахме от кога да почваме да ги носим, а той отговори, че колкото по-скоро - по-добре и след 45-тия ден да идем да ни види. А като бяхме на преглед имаше една майка с момиченце на 4-ри месеца, което беше с каишки, защото е отишла твърде късно. Тия гащички се слагали, за да се държат разтворени краченцата на детето. Същия лекар казал на моя приятелка, че може да слага по два памперса на веднъж вместо гащички. newsm78

# 299

Общи условия

Активация на акаунт