Аз съм другата

  • 14 297
  • 177
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 515
Точно това е проблема на мацката тук"Ами нали тези хора са се обичали, създали са семейство и колкото на тях или на други лица да не им се ще (евентуално), то тези хора ще са свързани завинаги по някакъв начин."
Аз мисля ,че за 2 месеца неможеш да разбереш един човек какъв е ,искарен ли е и ли не.Но нека да си тегли сама чертата и да прецени.Не винаги в брака е само черно и бяло.

# 91
  • Мнения: 1 280

Всеки взима решението за себе си. Хората са различни. Някой режат от раз, други стоят с години в безперспективен брак, при трети пък нещата се оправят (или просто се оставят на течението...).

Все пак, обаче си мисля, че не бива да се забравят хубавите моменти в един брак. Особено, когато има и създадени деца. Ами нали тези хора са се обичали, създали са семейство и колкото на тях или на други лица да не им се ще (евентуално), то тези хора ще са свързани завинаги по някакъв начин.



    Със сигурност всеки си взима решението за себе си.  Peace Но когато живееш дълго време в безперспективен брак със сигурност си пропиляваш Н на брой години от живота. И в такъв един момент се появява примерно Другия/Другата и не може да се съди никой.

    Да съгласна съм, че не трябва да се забравят хубавите моменти в брак. И аз помня моите, но това изобщо не е причина да търпя лошите такива.

    За да се допусне друг/друга до степен да се разпадне брака, това означава, че брака не е вървял. Няма начин аз да съм щастлива със съпруга си, той с мен и в един момент на някой от нас да му хрумне да зарязва другия заради някой/някоя си. Причините винаги са повече от една. И все пак свят шарен

# 92
  • Мнения: 613
iveto_, интересно ми е защо мислиш, че Другата се появява, само тогава, когато в един брак са започнали проблемите?

Не мислиш ли, че понякога се получава, когато проблемите са инициирани от трети лица? Било то родители, приятели или пък Другата?

Има хора, които чудесно знаят как могат не само да повлияят на друг човек в някаква насока, но и да постигнат това което са решили. Има си и термин даже - податлив на влияние.



# 93
  • Мнения: 1 280
  Не знам Зукини. Може би, защото изхождам от собствената си гледна точка. Аз не бих допуснала да се появи Друг, ако всичко в семейството ми е "наред". Макар че съм не просто податлива на влияние, а съм повече от податлива. Може и да бъркам  Peace
   А това с родителите е различно.

# 94
  • Мнения: 256
Тука само една песен въртят по каналите напоследък, та точно по въпросите ти другата " Да ти честитя ли?"

# 95
  • Мнения: 2 660

Не знам Малвина, аз не съм съвсем съгласна с това. Прилича ми на идеализирано, красиво клише, носещо със себе си заряд на оправдание.

В едно семейство нещата не са само черни или само бели. И както има периоди, в които всичко е красиво и безоблачно, така и има периоди, когато сблъсък на характери и какво ли не може да се каже тук, започват да запълват ежедневието.
Не мисля, чя някой би отрекъл, че не е имал моменти да е яростен, до степен да мрази най-близките си около него. После минава малко време, емоциите се уталожват и даже и не си спомняме за тях.

Но, представи си момент на силен афект -- колко хора могат да кажат, че не са вършили глупости в такова състояние? Или пък в един такъв момент се появява човек, който "напълно ни разбира", колко малка понякога е крачката за някой хора да се подхлъзнат натам?

Чувството за морал, достойнство и отговорност има различни степени при отделните хора....


Дано успях да обясня какво исках да кажа, ако е прозвучало гракащо не е било нарочно  Simple Smile

 Peace

# 96
  • Мнения: 2 660
Точно това е проблема на мацката тук"Ами нали тези хора са се обичали, създали са семейство и колкото на тях или на други лица да не им се ще (евентуално), то тези хора ще са свързани завинаги по някакъв начин."
Аз мисля ,че за 2 месеца неможеш да разбереш един човек какъв е ,искарен ли е и ли не.Но нека да си тегли сама чертата и да прецени.Не винаги в брака е само черно и бяло.

Абе преди да минат две години въобще не ги брой. Отношенията са на пърхащи безглави, които тук таме стъпват по земята. Едва като отмине влюбването се виждате истински и се научавате да се обичате. Някои така и не се научават.

# 97
  • Мнения: 589
Абе...чудя се какво ги нищите тия "други", н-ти и ам-найсти...Хайде си гледайте живота и ги оставете да размишляват къде са се забили...
 Само едно ще ви кажа- имала съм допир с много "други"- и мои, и на мои приятелки. Понеже повечето се познаваха с г-жа съпругата, чието място отчаяно искаха да заемат, наблюдавала съм следната градация:
 Фаза 1- при среща със съпругата "другата" гледа паникьосано-гузно-уплашено-"дали вече е разбрала??? Дали няма да ми се нахвърли???"
 Фаза 2- пак при среща със съпругата погледът вече е нагъл и подигравателен- "май скоро ще съм на твоето място в леглото му, в домът му...Снощи той ме умоляваше да "му пусна", докато ти си бърсала дупета, сополи, къпала и приспивала деца...Ето, току-що се изфуках със скъпо бижу пред теб, а то ми е от съпруга ти..."
 Фаза 3- когато вече са станали "настоящи"- в погледа се чете отегчението от попадането в рутината...
  Кога има щастие в погледа на тези жени???
  Няма по-хубаво от отношенията, започнали начисто.

# 98
  • Мнения: 1 425
Другата, доста хора в тоя форум са били и на твоето място, не си мисли че си нещо уникално.

# 99
  • Мнения: 1 732
Другата, доста хора в тоя форум са били и на твоето място, не си мисли че си нещо уникално.
Добре казано!

# 100
  • Мнения: 5 299
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....

# 101
  • Мнения: 1 280
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....


  Shocked  

 
Другата, доста хора в тоя форум са били и на твоето място, не си мисли че си нещо уникално.
 

  А тези, които не са били на твое място, не са застраховани, че няма да бъдат. И тогава ми е интересно дали ще разсъждават по същия начин. /не съм Друга и не съм имала такава/

# 102
  • Мнения: 6 443
Нито съм се затрила, нито съм се скрила- просто нямам достатъчно свободно време да вися на компа постоянно.  Wink
На всички, които се питат защо ме боли...ами боли ме за всички "Други", които са кучки, овци и какво ли още не... и са повод на безсмислена и безсилна агресия.
На тези, дето ме съветват че и аз ще стана от тази страна на бариерата ще кажа:
Благодаря ви момичета, но аз напълно го съзнавам. Не живея в илюзорен свят.Тук съм- в реалността.
На всички, които си позволяват да ме класифицират и категоризират ще кажа:
Хората са, като електроните.Блуждаят свободно, срещат се , образуват електронна двойка... и ако нищо не се получи, периодът на блуждаене се повтаря.
На всички, дето смятат , че ние другите сме причината за техните раздели:
Здравите плодове, вятърът не може да ги обрули!
И не ме съжалявайте, не съм сама нито по празниците, нито нощем...Оня дето според вас лъжеше и жена си и мен...отдавна е в процес на развод и от доста месеци живеем заедно.
Била съм другата за има-няма и два месеца!
Пуснах поста си тук, защото се питах доколко всички ние сме способни да потърсим вината първо в себе си. Но явно е по- лесно да намерим виновен, отколкото да открием причината за провалените си връзки!
P.S. Тези, които искаха да си сложа снимка в профила...Момичета, имам по-добра идея. Оставете си телефоните ... по-добре да ви поканя на кафе, за да можете дружно да ме замеряте с камъни!!! Peace
Добре и какво на кого доказа?  newsm78


Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....
Поне да не беше писала в темата.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 493
Другата, явно си страдаш...
убаво - два месеца.....много бърз този твой мъж...дано е от голяма любов
може ти да си неговата любов...дано не си поредната - не е злоба, а реални доводи на жена, живееща с мъж кръшнал...мен не ме напуска мисълта дали пак няма да повтори...теб как ще те напусне усещането дали не си ОНАЗИ за новата ДРУГА....не знам.....
не е лесно в такава връзка дано имаш късмет!

моля, разберете обаче едно - един брак се руши много по-лесно когато имаш ПАРАЛЕЛНА връзка....и човек се замисля много по-малко

не е нужно да лъжеш и мажеш, уж романтично...а в действителност всяко кръшкане си е кръшкане
има хора с достойнство си отиват преди да са си легнали с друг... е те това са хора, които не искат да бъдат предатели

но и още нещо - моя мъж може да не може да си държи панталона на гъза, ама и онази явно и падат гашщичките лесно.....
и мен са ме и ме желаят, но аз не искам да правя сделки с морала си!
и не се оправдавам с това, че някой си е извадил патката...ми то е въпрос на мой избор дали да се надена на нея или да я подмина!

Е по-ясно от това казано ... няма как
 Peace Peace Peace
Олимпия - абсолютно си права.

# 104
  • София
  • Мнения: 17 304
Авторката явно страда от раздвоение на личността.
Винаги ми е било интересно защо пускаш тема като гост, а после сам си отговаряш в темата.....

Поне на едно мнение ли са двете  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт