Рейки - тема 2

  • 74 411
  • 742
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 39 845
sarabia, може би моята мама, до известна степен. Не казва точно, че на всяка крачка вижда знаци, но за нея няма нищо случайно.

# 421
  • Мнения: 730
В 2 ниво на Рейки основно се изучава работа със символите, различни тренинги с тях. Нужно е да се интегрират в нашето тяло . Ако не се работи с тях просто те не са интегрират в полето на човека и той не може да ги използва. Работи се с тях през първите 21 дни именно с тази цел. Другата страна от подобна ежедневна работа с всеки отделен символ е потребността да се 'прочисти' всяка чакра, клетка..за да може да вибрират на различно от предишното ниво. В работата с хората, които обучавам обикновенно се препоръчва да се работи с всеки символ по 5 дни- и така се получава 4 символа по 5 дни- 20 дневен период. Практиката е доказала, че този метод на работа работи добре. Съчетава се с медитация със символа, която се обяснява подробно преди настройката. Разбира се- всичко е свобода на действие и избор. Всеки човек работи различно според личното си усещане и потребност. Символите са в полето на човека, нужно е само желание за работа с тях.
sarabia   Зависи в какво вярваш.....има..... Grinning Определено работата с Рейки, Сейким и всички останали енергийни системи подпомагат процеса на 'комуникация' и засилват сензитивността на човека. Всичко е много специфично за всеки един.

# 422
  • Мнения: 175
wandering, няма как да знам... ooooh!Тя си ги вижда, разговаря си с тях...Те и се радват, поздравяват я че се справя добре с живота...За мен това е куковска история, но затова зададох въпроса-да си сверя часовника...Може пък аз нещо да съм поизостанала..

# 423
  • Мнения: 957
Цитат
..За мен това е куковска история, но затова зададох въпроса-да си сверя часовника...Може пък аз нещо да съм поизостанала..
Аз не мисля че това е "кукувска история",има много хора които разговарят и виждат агелите и личните си водачи. Peace 
За много хора и Рейки е "кукувска история",но ти мислиш ли така? Simple Smile

# 424
  • Мнения: 65
Цитат
..За мен това е куковска история, но затова зададох въпроса-да си сверя часовника...Може пък аз нещо да съм поизостанала..
Аз не мисля че това е "кукувска история",има много хора които разговарят и виждат агелите и личните си водачи. Peace  
За много хора и Рейки е "кукувска история",но ти мислиш ли така? Simple Smile


най-малкото има и други критерии.
ТО си личи и от аурата/излъчването, начина на живот, отношенията...
Щото ако някой се държи примерно грубо и арогантно, а твърди че общува с ангели..
(говоря общо, не само за конкретния случай)

# 425
  • Мнения: 730
sarabia, може би моята мама, до известна степен. Не казва точно, че на всяка крачка вижда знаци, но за нея няма нищо случайно.

Няма случайности   Така е  Simple Smile

# 426
  • Мнения: 175
Ами аз не знам какво да си мисля за това-сигурна съм че много хора виждат неща, които другите не виждат, както и че едни са силни в една насока-други в друга... ThinkingЗададох този въпрос най-вече за това да чуя и от  вас мнение по темата...Моята мастерка ми е казвала, че има лъжовни духове, които се забавляват като се представят за други-например починали наши близки, или визши същества...Не знам къде е границата и как да сме сигурни кой ни говори-някои визш дух или някой който се представя за такъв.
Аз все още нямам такъв опит-нито чувам , нито виждам нещо по различно от другите...Надявам се се изразих разбираемо.

# 427
  • Мнения: 65
Ами аз не знам какво да си мисля за това-сигурна съм че много хора виждат неща, които другите не виждат, както и че едни са силни в една насока-други в друга... ThinkingЗададох този въпрос най-вече за това да чуя и от  вас мнение по темата...Моята мастерка ми е казвала, че има лъжовни духове, които се забавляват като се представят за други-например починали наши близки, или визши същества...Не знам къде е границата и как да сме сигурни кой ни говори-някои визш дух или някой който се представя за такъв.
Аз все още нямам такъв опит-нито чувам , нито виждам нещо по различно от другите...Надявам се се изразих разбираемо.

може да зависи от много неща - минали прераждания, аспекти в хороскопа и др.
За сигурното и надеждното разпознаване на духовете може да е нужно нещо повече от Рейки инициация.  Съзнателна медитативна работа за развиване на центъра между веждите, даващ Различаване.
Според мен за начало е хубаво с разговорите със същества и духове да не се бърза, докато  не е отворено на висока степен третото око. Едно ценно упражнение за развитие вътрешните органи/центрове може да бъде концентрация на пентаграма поставена с върха нагоре(за което бях писал). (Духът над 4-те елемента, самопознание)

# 428
  • Мнения: 730
Ами аз не знам какво да си мисля за това-сигурна съм че много хора виждат неща, които другите не виждат, както и че едни са силни в една насока-други в друга... ThinkingЗададох този въпрос най-вече за това да чуя и от  вас мнение по темата...Моята мастерка ми е казвала, че има лъжовни духове, които се забавляват като се представят за други-например починали наши близки, или визши същества...Не знам къде е границата и как да сме сигурни кой ни говори-някои визш дух или някой който се представя за такъв.
Аз все още нямам такъв опит-нито чувам , нито виждам нещо по различно от другите...Надявам се се изразих разбираемо.

Няма граница, това е най-важното. Нужна е опитност, чисто сърце и желание. Рейки канализира енергията, от хаотичен бурен поток я концентрира. Подпомага процеса на осъзнаване в посока себеосъществяване и реализиция. Засилва сензитивността. Много хора получили настройка в енергийна система, усещат нещата по нов начин, стават по-сензитивни и отворени за иначе невидимия свят. Останалото е опит, мисъл- защото Енергията следва мисълта и реализира нещата, за които копнеем и на чиято вълна сме настроени. Всичко е Едно цяло, красиво Единно цяло  Simple Smile

# 429
  • Мнения: 957
Цитат
Ами аз не знам какво да си мисля за това-сигурна съм че много хора виждат неща, които другите не виждат, както и че едни са силни в една насока-други в друга... ThinkingЗададох този въпрос най-вече за това да чуя и от  вас мнение по темата...Моята мастерка ми е казвала, че има лъжовни духове, които се забавляват като се представят за други-например починали наши близки, или визши същества...Не знам къде е границата и как да сме сигурни кой ни говори-някои визш дух или някой който се представя за такъв.
Надявам се се изразих разбираемо.
Много мога да пиша по темата ,но хайде засега ще се сдържа   Mr. Green



Цитат
Няма граница, това е най-важното. Нужна е опитност, чисто сърце и желание.
много добре казано newsm10

# 430
  • Мнения: 17
Здравейте! Hug
Имам един въпрос към хората които писаха че активират рейки,или тя се активира без те да са искали и тя си тече...........
Аз знам че реейки тече от ръцете,очите,дъха и понякога от краката.Също така  че можем да подаваме с астралните си тела.Какво правите вие докато тя си тече ,как подавате.Бих искала да опитам и да приложа този метод но не ми е ясен.По никакъв начин ли не ангажирате телата си с рейки ,само с мисъл ли? Благодаря предварително Simple Smile

Моето мнение за разговорите с висшите сили  е че само когато сме готови и се освободим от амбицията да ги чуем,ги чуваме.Съмнението разбира се е също голям враг ,ама това аз ли бях не съм ли аз.То също ни отдалечава.Но иначе всеки път когато следваме интуицията си означава че сме ги чули.Защото те непрестанно са с нас.Е да ,не по този начин по който би ни се искало  Heart Eyes ние все гоним материалното око да види,ръка да пипне. Joy
Сарабия това за кукувската история  важи когато видиш един обременен,самотен,нещастен,неуравновесен,земен в лошия смисъл на думата,материален и т.н. човек.Но когато пред теб стои  благороден,всеотдаен ,усмихнат,щастлив,хармоничен човек повярвай ми не е.Винаги гледай хората ,цялата им същност.Не само какво говорят и по това лесно се правят изводи кой е куку и кой не.
А за душите си права нас могат да ни наставляват и лоши и добри.Затова аз имам един въпрос който винаги задавам и го знам от моята учителка.ТИ С ХРИСТОВО СЪЗНАНИЕ ЛИ СИ ?Ако не ти отговори или  нищо не ти каже значи не е.

Любов и светлина във вашите сърца!

# 431
  • Мнения: 620
anutev , при мен започва да си тече, когато човека насреща има нужда. Усещам , че е тръгнало само по това, че ставам като реотан че гореща Wink Не активирам нищо, всичко си е автоматизирано. За лечение от разстояние, когато ме помолят предварително  активирам символа за разстояние и другите дето ми идват наум. Напоследък работя активно освен с Усуй Рейки и с Каруна и имам прекрасни резултати. Намерението е най-важно според мен. Ако имам среща с човек и предварително го "сканирам" вече зная, че има проблем и на срещата съм готова. При започване на разговора още усещам, че Рейки тръгва и така докато е нужно си тече.

# 432
  • Мнения: 730
Подкрепям  humanis . Simple Smile Получавайки настройка в Рейки системата за енергийно лечение , сключваме негласно споразумение,че ставаме канал на тази енергия и когато някой се нуждае от нея тя просто се активира- за негово най-висшо благо. Това е ежедневен, нормален процес, който се получава почти постоянно, ако хората около нас имат нужда. В това е идеята, че Рейки е не само енергийна система за лечение , а и философия и начин на живот.
Относно контактуването с невидимия свят - важно е да се знае ,че винаги контакта отговаря на нашето осъзнаване- това, в което вярваш става реалност. Аз вярвам в едно- Бог не може да нарани Бог или ТОВА СЪМ АЗ, АЗ СЪМ.  Simple Smile

# 433
  • Мнения: 620
Dani Avramova   Hug

# 434
  • Мнения: 133
Здравейте  Hug
 Темата е много инересна,прочетох я на един дъх,много се замислих,седнах да медитирам и усетих енергия в ръцете си,доста затопляща и приятна ,но започна и да ми се вие свят,по-точно все едно се люлея...нямам настройки,но мисля че искам и повече хора трябва да се насочат в тази насока!
   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт