Рейки - тема 2

  • 74 420
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 414
да, медитацията е различна от релаксацията:)
има и различни медитации и те са все истински - има динамична медитация, има и медитация, която е не-действие.
на мен тази с не-мисленето винаги ми се е отдавала лесно. нямала съм проблеми...по-скоро другата ми е по-сложна. лично е.

# 451
  • Мнения: 620
agneshka , и на мен другата ми е по сложна , защото изисква повече време /поне при мен е така/ но пък е по-резултатна Peace

# 452
  • Мнения: 836
Please join us every Thursday @ 3:33pm (pacific time) for our weekly Distance Healing Circle.

Wherever you are, just take 5-15 minutes to tune in, send, and receive healing energy.

http://www.reikiblessings.com/distancehealing.html


по мои сметки това прави 1:33 нощес (за България), ако някой иска да се включи

# 453
  • Мнения: 133
Леганах и се отпуснах,след това дишах като си представях ,че се прочиствам с чист кислород и започнах да си представям как взимам енергия от един лъч от космоса,първоначално не ставаше,но после се помолих(поисках) искрено от сърце и започна изведнъж да се затоплям,иглички и като че ли изтръпнах! Цялата работа стана след половин час,незнам дали го правя правилно,но стана и понеже за пръ път ми се случва и ми стана странно и споделих с вас,по-опитните  Embarassed

# 454
  • Мнения: 65
Леганах и се отпуснах,след това дишах като си представях ,че се прочиствам с чист кислород и започнах да си представям как взимам енергия от един лъч от космоса,първоначално не ставаше,но после се помолих(поисках) искрено от сърце и започна изведнъж да се затоплям,иглички и като че ли изтръпнах! Цялата работа стана след половин час,незнам дали го правя правилно,но стана и понеже за пръ път ми се случва и ми стана странно и споделих с вас,по-опитните  Embarassed

Вземай лъча от центъра на Слънцето, не е без значение откъде идва енергията.

# 455
  • Мнения: 133
  Това за мен е нещо съвсем ново,дори незнам дали е енергия,чувствам че изтръпвам цялата,като под налягане съм и ми става топло,да не би да правя нещо грешно,съжелявам ако ви натоварвам със своите въпроси ,объркана съм,днес опитах отново и стана същото,възможно ли е да си навредя така,да не би да си изтръпвам просто,незнам. Не съм в БГ,иначе бих отишла да ме канализират  Tired

# 456
  • Мнения: 65
Определено е добре да се внимава. За сега бих ви препотъчал прости упражнения за концентрация и хармонизиране, може да ми пишете на мейла в подписа,  да се изследва и хороскопа, ако представлява интерес за вас.
Рейки настройка може да е благоприятна за балансиране на енергиите. Настройки може да се получат и извън България, вероятно може да е по-скъпо.

# 457
  • Мнения: 620
Рейки, може да получите  и дистанционно. Аз така съм ги получила и съм доволна Peace

# 458
  • Мнения: 4 414
Радита, аз съм имала подобно преживяване, но не по време на медитация, а при една дихателна техника. Аз обаче не съм изтръпвала, а треперих много силно. След това се чувствах чудесно, леко, като нова. За това реших, че това е било вид изчистване.
Не мога да кажа за теб как е... карай по-кротко като начало и не се страхувай Hug

# 459
  • София
  • Мнения: 1 825
Момичета, от едно известно време периодично надниквам във вашата тема, тъй като не мога да се справя с алергията си, както и с постоянната умора, неспецифична за млад човек. Цял живот съм имала проблеми с апетита, от бебе. На 25 годишна възраст започнах хомеопатично лечение, при което възстанових апетита си, но автоматично придобих алегрия към много неща, която в процеса на лечението започна да се задълбочава. Най-общо казано алегрията се проявява в затруднено дишане. Наскоро прочетох една статия на биоенергеник, който лекува другите и който е забелязал, че болестта само сменя името си, но не и тялото. Очевидно това се е случило и с мен. Започнах да се ограмотявам, четейки книгите на Луиз Хей и установих, че след като съм един принципно щастлив човек, човек, който не потиска чувствата си, не таи омраза, гняв, завист и тем подобни, няма неизяснени проблеми, свързани с миналото и е наясно със себе си, очевидно проблемът се крие някъде другаде. Тогава реших да потърся начин да се зареждам с енергия и така попаднах на вас.

Та, въпросът ми е следният. Моя колежка разказва за нейна близка, че откакто е започнала да се занимава с Рейки е загубила своята емоционалност, вече не се забавлява /поне не и по общоприетите представи/, не се смее, не плаче и т.н. И имайки предвид, че човек по някакъв начин на някакво ниво постига баланс, мен ме притеснява, че може би това включва отсъствието на много силни емоции и води до някакво така да се каже равновесие, средно положение. Аз, тъй като наистина се харесвам такава, каквато съм, питам: има ли наистина някаква опасност да се променя и в каква посока, когато почна да се занимавам с Рейки? Вие променихте ли се?

# 460
  • Мнения: 554
Емел, може би жената се е взела много насериозно. Това в кръга на шегата, но си е и истина. Когато човек работи с енергия, се балансира емоционално, но това не значи, че трябва да губи радостта от живота. Отсъствието на силни външни (!) емоции не означава, че вътрешно ги няма. Зависи от много неща. Не се сравнявай с други хора и с техните реакции. Ако от имаш нужда от рейки или друга енергия, реши сама за себе си, без да се сравняваш. На всеки човек опитът е различен и няма как да знаеш при теб дали ще е същото. Просто човек трябва да играе игра, без да се взема много насериозно. Това само пречи.  Wink

Ммм, днес ме кефи оранжевото  Grinning

# 461
  • Мнения: 730
Подкрепям eldivine

 Емел  Всеки реагира много индивидуално. Всеки от нас е уникална система, която може да реагира по свой начин- зависи от личните убеждения, нагласи и потиснати емоции. Рейки е енергия, която работи единствено и само в посока на по-доброто..., по-балансирано въздействие.
 Radita   Усещанията, които се получават са свързани с протичане на енергията по т.н. меридиани. Нормално е да се усеща така, отварят се, прочистват се- ние Сме в един безкраен океан от енергия, ние Сме самата Енергия  Simple Smile
Рейки настройка се получава лично или дистанционно- няма пространство и време, всичко е тук и сега, всичко Е , всичко е Енергия. Важен е само избора на Мастер. Успех по пътя  Simple Smile

# 462
  • Мнения: 620
eldivine , оранжевите лъчи са целебни.

Емел , аз също се промених много но за добро. Първо отпаднаха кръчмите и алкохола а с тях и вредните другари. На мен не ми липсват тези неща, защото за себе си разбрах, че сме се събирали да се оплакваме предимно от мъже/жени/ деца/ политика/пари и т.н. Това е доста сериозна деградация на личността но не осъждам никого, а живота си го харесвам повече от всякога. Новата енергия носи осъзнаване , ако преди съм висяла в заведения да си губя времето, то сега го използвам рационално да си направя от живота това което искам. Това ме мотивира, държи ме жива , изпълва ме с радост и носи радост дори в живота на хората дето ме упрекваха, че съм се отказала от "нормалните житейски радости".  Всички упрекващи ме след години се върнаха при мен с усещане за пустота и депресия  и разбира се помагам с РЕЙКИ, защото точно тази енергия ме научи да не осъждам , да не мразя а да отстоявам с любов себе си Peace Мога много неща да ти кажа по този въпрос, но споделям само тази част от промените  от която получавах порицание.

аз пък съм на розово, че петък е с розови лъчи Heart Eyes

# 463
  • Мнения: 730


помагам с РЕЙКИ, защото точно тази енергия ме научи да не осъждам , да не мразя а да отстоявам с любов себе си

  bouquet  humanis

# 464
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Емел, Рейки е промяна и път към промяна. Не би имало смисъл, ако не се променяме. Възможно е твоята позната просто да преосмисля живота си и да се радва на различни неща, нещо което преди не е забелязвала. Радостта е същност на Рейки- чудесата нямат край, а те са нещо радостно. Само че радостта става дълбока, не е проява на външността, не се скача и пее като дете, въпреки че и това не е лошо, просто радостта е една вътрешна хармония и чувство на равновесие и пълноценност. Всеки се променя, ако работи с енергията. Ако не работи- няма кой знае каква промяна, в известен смисъл е все тая... което е жалко разбира се. Все едно да имаш нещо много ценно и да не го ползваш. Аз мисля, че ще е интересно да наблюдаваш такива хора, които са иницирани и да виждаш кой и как се променя. Аз имам вече десетки такива наблюдения. при някой е доста странно, при други идва плавно и от самосебе си и логично. Различно, както каза Дани. ние сме различни и на различни стъпала по пътя.

Моята промяна е толкова дълбока, че се забелязва от всички около мен. Не че съм по-добра или нещо подобно. Просто съм по-уравновесена, по-спокойна, по-разумна, по-мислеща, по-удохотворена и по-зряла. Ако това не е промяна, то не знам какво е. Изоставих тежки мисли, излишни тревоги, мисля върху по-интересни въпроси.
Иска ми се да ти опиша с по-ясни думи, но е малко трудно.
Промяната е само хубава. Това е нещо като обощение.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт