Петиция против регистрацията на коли с десен волан

  • 1 999
  • 25
  •   1
Отговори
http://www.bgpetition.com/protiv_desnite_volani/index.html
Всички знаем колко опасни за движението са колите с десен волан. Най-лошото е, че са опасни не само за собствениците си, но и за останалите участници в движението... Ще я подкрепите ли?

# 1
  • Мнения: 3 215
Мен, ако питаш много по-опасни са малоумниците в големи черни коли, които карат така, все едно са сами на пътя  #Cussing out По-скоро бих подписала петиция за поставянето на камери и налагането на солени глоби, както е в нормалните страни.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Мен, ако питаш много по-опасни са малоумниците в големи черни коли, които карат така, все едно са сами на пътя  #Cussing out По-скоро бих подписала петиция за поставянето на камери и налагането на солени глоби, както е в нормалните страни.

И аз така!

# 3
  • Мнения: 2 241
?!  Shocked
Аз смятам, че е въпрос на личен избор каква кола караш и не смятам, че колите с десен волан са по-опасни от всички шофьори с купени книжки, от всички, които карат пияни, от всички, които нямат елементарна култура на движение!!!
Няма да подпиша такова безумие.
Напълно подкрепям Old Sport

# 4
  • Мнения: 415
Аз бих подписала такава петиция , защото ни блъснаха точно с такава кола.

Също така бих подписала и петиция срещу шофьорите с купените книжки и тези с елементарна култура на движение , срещу шофьорите с неизправни возила , без застраховки и винетки и срещу компетентните органи , които претупват техническите прегледи!

Но за съжаление с петиции нищо няма да се промени!

# 5
  • Мнения: 2 241
И след като са ви блъснали с такава кола, смяташ, че са по-опасни, така ли?
Ако беше с друга кола нямаше да мислиш така???

# 6
  • Мнения: 415
И след като са ви блъснали с такава кола, смяташ, че са по-опасни, така ли?
Ако беше с друга кола нямаше да мислиш така???

Не , просто ако беше с друга кола нямаше да ни блъснат. Наистина в нашия случай проблемът беше , че колата срещу нас бе с десен волан. Добре , че действието се разви на път , където не може да се шофира с голяма скорост.

# 7
  • Мнения: 3 215
А как ви се струва да бъдат забранени за движение колите с ляв волан в страните, където движението е различно от нашето? Тогава ще кажем, че има дискриминация.

Sosko, съжалявам за сполетялото ви. Не мисля обаче, че от частен случай може да да се вади генерално заключение. А какво да кажат всички, блъснати от коли с ляв волан  newsm78 И тях ли да забраним?!

Не смятам, че с подобни забрани ще се решат проблемите у нас. Ако шофьорът е достатъчно внимателен и опитен, нека си кара кола с колан на задната седалка, ако ще. Далеч не в това е проблемът.
А пък докато смятаме,че с петиции и други граждански инициативи не може да се постигне нищо, ще си киснем в помията и ще си грухтим  Crazy

# 8
  • Мнения: 485
Проблемът, не е в това дали колата е с ляв или десен волан, а в това какъв екземпляр я кара. Страшни са тези, които избиват комплекси на пътя, карат пили или не спазват правилата за движение. Те за съжаление са много и там петиции не могат да помогнат.     

# 9
  • Мнения: 3 215
Именно. Аз затова казах, че има нужда от друг тип мерки. Но кротуването и мърморенето само не водят до никъде. Друг е въпросът, че на държавата така и е най-удобно...

# 10
  • Мнения: 1 844
не само колите с десни волани са опасни-всъщност,когато човек свикне няма никакъв проблем.
много по-опасни са наглите шофьори,купените книжки,опасните пътища..когато тези неща се спрат може да дойде ред да помислим и за десните волани..

# 11
  • Мнения: 337
Не знам дали повечето от вас са активни шофьори, но аз съм и знам, че има ситуациии, в които десният волан наистина е проблем. Видимостта се намалява или ограничава и това е предпоставка за ПТП. Като добавим и състоянието на нашите улици, непригодени за толкова автомобили/да не говорим за десен волан/ ситуацията не е добра. Не мисля, че могата да се забранят десните волани, но според мен такива коли трябва да карат водачи с повече опит. Напоследък обаче заради по-ниската цена в БГ се внесоха доста такива и личното ми мнение е , че тепърва ще откриваме негативите.

# 12
  • Мнения: 2 865
И аз съм съгласна, че има ситуации в които няма как да бъдат адекватни с този волан.
Например карат зад колона от тирове - как ще предприемат изпреварване? Трябва да се изнесат почти изцяло в насрещното платно за да имат видимост. Все пак в България основно пътищата са двупосочни, а не магистрали. Ако не ги забранят поне може да ги задължат да си преместят волана, което е възможно, а застраховките им да са по-големи отколкото на нормалните автомобили.

# 13
  • Мнения: 485
Аризона, без да влизам в ненужни полемики, но мисля, че като нямаш видимост просто не изпреварваш. Няма значение с какъв волан е колата. Пак казвам - опасни са шофьорите, а не колите. И ако става въпрос за забрани трябва да се почне от забрана да се карат 30 годишни руини от шофьори, които последно са проявявали що годе адекватна реакция към 1985 г. За мен лично по-голям проблем на пътя са ми дядовци в москвичи, които карат с 30 км на "Цариградско" и шарят по платното както им дойде или комплексарите, дето са с тунинг  тип "Направи си сам" и карат на принципа "Виж ме какво мога".   

# 14
  • Мнения: 3 695
Мен, ако питаш много по-опасни са малоумниците в големи черни коли, които карат така, все едно са сами на пътя  #Cussing out По-скоро бих подписала петиция за поставянето на камери и налагането на солени глоби, както е в нормалните страни.
подкрепям Old Sport напълно  Peace
мисля, че проблема ни е с това как се карат колите

Общи условия

Активация на акаунт