Как научихте детето да разбира думичката "НЕ"?

  • 2 495
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 204
Mного добре разбира думата "не",друг е въпросът 4е не изпълнява ,като и я кажа.Мисия невъзможна при нас.

# 46
  • Мнения: 207
Мисля, че е по-добре да се о безопаси максимално, а когато пипа нещо, по-добре й отвлечи вниманието с друго! Някъде бях чела, че не бива да се употребява думата "не" (доста трудно според мен)!
 А при едно постоянно повтаряне на "Не, Не, Не..." детенцето ще изгуби интерес да изследва и опознава света! Тук не визирам авторката!

# 47
  • Мнения: 189
Че ще обезопася-то е ясно.Но самата думичка все някой ден трябва да влезе в главите им.Но на 8месечно дете,колкото и да й говоря не разбира толкова.Сега отвличам внимание и все пак обяснявам,надявайки се в обозримо бъдеще да започне да разбира. Peace

# 48
  • Мнения: 2 447
Мисля, че е по-добре да се о безопаси максимално, а когато пипа нещо, по-добре й отвлечи вниманието с друго! Някъде бях чела, че не бива да се употребява думата "не" (доста трудно според мен)!
 А при едно постоянно повтаряне на "Не, Не, Не..." детенцето ще изгуби интерес да изследва и опознава света! Тук не визирам авторката!
И аз съм го чела това...само че ставаше въпрос че при едно постоянно повтаряне на "НЕ,НЕ" детето ще я приеме за дума като всяка друга и ще й се изгуби смисъла...Затова обясняваха че думичката "НЕ" трябва да се използва максимално рядко..

# 49
  • Мнения: 189
А коя е тази книжка?Или някъде из нета сте чели?

# 50
  • Мнения: 519
Думичката"НЕ",не касае само безопасността на децата според мен.Има много неща,които трябва да се научат,че не е правилно да се правят.Те по никакъв начин не помагат за опознаване на света.Не трябва да се обръща пълно гърне или да се пипа вътре,не трябва да се рисува по стените,не трябва да се събуват обувките по средата на парка...и други подобни.Освен,че се грижим за тяхната безопасност,те трябва да научат кое как се прави,когато разбира се са на подходяща възраст за да разбират.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Използвах по строг тон, отначало и аз леко удрях ръчичката и я отмествах от предмета. Не съм имала проблеми, детето бързо разбра значението на думичката.

# 52
  • Мнения: 324
Дъщеря ми е на 8месеца почти,вече пълзи с пълна пара и иска да пипа и взима всичко.Но естествено има неща,които не са за нея.Аз започнах да й казвам "НЕ" със сериозен тон и мимика,но тя ми се смее,от няколко дни я пляскам леко през ръцете....Грешна ли е педагогиката ми?
Споделете как научихте децата си какво означава "НЕ"!
Децата се учат на "НЕ" някъде след 18-годишна възраст  Grinning шегувам се разбира се. Те опитват, пробват, нараняват се, усещат болка, усещат в последствие кое е хубаво и кое -не, и така се научават.

# 53
  • Мнения: 236
Май по-нататък ще стои пред теб въпросът: Как научихте детето да не се противопоставя на думичката -не Grinning! Защото като гледам как стои при нас положението искрено се отчайвам. Точно тази дума го кара да прави всичко непозволено напук. Аз ли не мога да се справям с детето си....

# 54
  • София
  • Мнения: 12 140
Май по-нататък ще стои пред теб въпросът: Как научихте детето да не се противопоставя на думичката -не Grinning! Защото като гледам как стои при нас положението искрено се отчайвам. Точно тази дума го кара да прави всичко непозволено напук. Аз ли не мога да се справям с детето си....

За да се култивират задръжки се иска време и зрялост на мозъка. Детето може прекрасно да разбира, дори да изпитва вина и да не е в състояние да овладее импулсите си. Към 4- 5 годишните се справят доста по- добре със задръжките, така че не се отчайвай и самообвинявай. А и на възрастта на твоето дете се самоопределят като отделни личности и използват правото да отстояват себе си като се опълчат срещу родителите- бебешки пубертет. Wink

# 55
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ами дъщеря ми научи какво е не , тъй като го чува мнооооооого често. Друг е въпроса , че само ме поглежда и продължава да си прави каквото знае. Mr. Green

# 56
  • Мнения: 283
Аз не знам - струва ми се, че по принцип си разбираше от "не"... не съм я учила - като кажа "не" моментално спира да прави каквото прави... разбира се, ако не я отместя, продължава пак... но поне така мога да я спра преди да направи белята и имам време да отида и да й дам друга играчка, например... не знам дали е от думата или от тона. Аз използвам просто строг тон, без да повишавам много глас. Напоследък я забелязах, че като прави нещо сама си говори "да. да. да", но мисля, че е случайно - още е мъничка да знае думи, на 8 месеца е... все пак е много смешно Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 15 467
Внука е почти на 5 години, като му кажеш не, все едно му казваш да.

Общи условия

Активация на акаунт