За затлъстяването при децата.

  • 8 120
  • 170
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 448
Цитат
Май само ни се струва, че децата като видят тортичка и умират да си хапнат.

Моя пък си хапва с кеф, явно се е метнал на мен.  Crazy
Ето от рожден ден, направо с ръце им позволихме да ядат децата и да се омажат едно хубаво.  Laughing
1.
2.

# 121
  • Мнения: 887
Цитат
Вкъщи му правя на няколко месеца веднъж плодова с обикновени бисквити, овесени ядки и кисело мляко, без захар, за разнообразие на менюто, но не го наричам торта, а кремче. Това яде. Странното е, че по принцип въобще не харесва нищо подсладено, но като види друго дете с близалка, започва да настоява, че и той иска. Първите две минути облизва с интерес, после я хвърля в някое кошче.


 valerie , ние и торта с бисквити не ядем. Виж овесени ядки с мляко и сушени плодове си хапваме. Иначе е нормално да иска като гледа другите деца- аз що близлки, десертчета, купени сокове и студени чайове съм изхвърлила #Crazy Докато но го купим да се увери, че не го обича не мирясва Sick Но пък мисля , че по-добре да купя и да  срещнат първото кошче отколкото да ги яде.  bouquet

# 122
  • Мнения: 46 526

Искам и аз са си изкажа мненито по тази тема.За мен е супер глупаво и недупостимо едни деца да ядът а други да гледат.Аз винаги ще нося торта или бонбони и сок и няма да забранявам да се дава на моето дете да яде торта.Хора замислете се малко по тая логика и въздуха който дишаме е вреден да спрем да дишаме ли тогава?Защо някои майки си мислят че даат само здравословна храна на децата си?!Вече няма нищо здравословно всичко е химия.Това е истината и затова няма да си лишавам детето от дребните за него усоволствия. Rolling Eyes

Къде в тази тема видя някоя от нас да забранява детето му да яде торта в градината? Същото написахме и преди теб  newsm78

А че всичко е нездравословно - ок, но тук говорим конкретно за затлъстяването, което  само ще "отвори" организмът им за точно тези неща - въздух и т.н. и ще го направи по-податлив на тях. Да не говорим за усилията, които ще полагат децата ни, за да влязат в някакви нормални параметри и да не ги гледат като китове по улицата. И всичко това идва от НАВИК - навик какво да си сложиш в чинията. Ако едно дете от малко е с добра култура на хранене, то не приема боклуците за "удоволствия", не изпитва нужда да се тъпче с тях. И дори да има изключения, те са много по-малко вероятни, отколкото, ако е свикнало да се тъпче с тях от 8 месечно, там вече гаранция, че изключения - няма. Та питам, защо да тъпчем деца под 2 г. с боклуци? Само, защото са ни вкусни на нас ли?

Ако не си имала проблеми с теглото (+30-40 и повече над нормата), знам, че няма да ме разбереш.

# 123
  • Мнения: 3 268
И ето,че на дневен ред е лятната ваканция и неизменното гостенско при баба.Моето момиче това лято ще е там,защото на есен ще е първи клас и вече не ни искат в градината.От сега се притеснявам как ще я храни мама.Защото моята мама ще живее единствено и само да угоди на внучката си,като й готви какво ли не.И вече като сме минали със сина по пътя на затлъстяването,много се притеснявам.

# 124
  • Мнения: 46 526
Ваканциите не ме притесняват, защото при майка ми единствения проблем са сладките неща, но вече няма как, заради нея и заради детето се ограничава, иначе готви здравословна храна, храни я с манджи и супи, сухо не, най-много някой дюнер, ако са навън, но за мен е приемливо и възможно най-малкото зло. Изненадата ми като ходихме на гости последния път - и двамата бяха отказали хляба  Shocked по наш пример  Mr. Green чувстваха се много добре физически и са изключително доволни. От баща ми никога не съм го очаквала, той е израснал в семейство, в което 4 човека изяждаха по 2 хляба на хранене  Laughing и винаги се е чудел как може да се яде без хляб. Та и този промлем ми отпадна  Mr. Green

П.П. А като се сетя преди какви мекици се мятаха сутрин, оффф ...  ooooh!

# 125
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи дали майка ти е готова да те послуша или си прави каквото си знае. Ако детето няма някакви алергии към храни не мисля, че имаш повод за притеснение. Каквото и да става за три месеца, както и да храни детето, то после ще си дойде и пак ти ще поемеш властта и ще възстановиш равновесието. Нашите баби също си умират да угаждат на децата, но все пак гледат да се съобразяват и да не им дават боклуци.

# 126
  • Мнения: 5 940
. Та питам, защо да тъпчем деца под 2 г. с боклуци? Само, защото са ни вкусни на нас ли?



Имам теория защо се тъпчат толкова малки деца с боклуци-за да кротуват, детето да си яде там, та майката да може да изпие едно -две кафета на спокойствие. Или да можеш да го сложиш в количката, че иначе не иска, такива работи. И така малко по малко се създава култура на хранене.

# 127
  • Мнения: 46 526
Имам теория защо се тъпчат толкова малки деца с боклуци-за да кротуват, детето да си яде там, та майката да може да изпие едно -две кафета на спокойствие. Или да можеш да го сложиш в количката, че иначе не иска, такива работи. И така малко по малко се създава култура на хранене.

Така е, но и много се влияят от собствените си предпочитания, които пък на тях са им наложени от детстовото. Като например баба ми, която се хващаше за главата, че не слагам сол в яденето на 1 годишното й внуче, как щяло да го яде като е безвкусно Laughing безвкусно, но спред нейните разбирания, детето си ядеше и си яде без сол (сега има малко за цвят).

Или (реален случай), дете на 4 месеца посяга към торта и разбира се веднага му беше дадено, след малко към сирене - пак. Обяснението - то проявява интерес, що да се мъчи и преглъща жално? Ми проявява, както и към лютата чушка, към чашата с ракия или към опаковката с лекарства, нормално поведение при опознаването на света. Но границите на опознаването определяме ние ...

# 128
  • Мнения: 2 478

Или (реален случай), дете на 4 месеца посяга към торта и разбира се веднага му беше дадено, след малко към сирене - пак. Обяснението - то проявява интерес, що да се мъчи и преглъща жално? Ми проявява, както и към лютата чушка, към чашата с ракия или към опаковката с лекарства, нормално поведение при опознаването на света. Но границите на опознаването определяме ние ...

Да, Никол, границите ги определя възрастният, а границите са до там до където му стига акъла. Че аз и ракия съм виждала да дават на бебе, сметана от торта на незахранено кърмаче, а солети и чипсове на всяко бебе без зъби, за да се чеши , а майката да пие кафе. И аз обичам да пия кафе ( споделила съм го в другата тема), но не с цената на чипс в устата на бебе.
Винаги ще казвам, че майка ми е най-прекрасната баба. Съобразява се с всичко, което и кажа за отглеждането и храненето на детето. Може да е по един ден седмично при нея, но съм спокойна, че го гледа качествено, по моите норми за качество!

П.С. Паси, синът ти е много красив  Hug

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 15:33 от Le Soleil

# 129
  • Мнения: 2 757
Ами някои деца са такива досади, че по добре майката да му даде нещо да дъвче и да кроти отколкото да я побърка тотално. И аз го правех много този номер ама вече не минава.Винаги имам разни неща за хапване. Е не е чипс, но бисквитки, парченца плодове и корн флейк. Но вече и това не им помага да млъкнат, загубиха интерес. Ако им дам чипс или нещо друго соленичко и вредно сигурно ще нагъват. Ама чак толкова не струва спокойствието ми

# 130
  • Мнения: 3 268
Цитат
Май само ни се струва, че децата като видят тортичка и умират да си хапнат.

Моя пък си хапва с кеф, явно се е метнал на мен.  Crazy
Ето от рожден ден, направо с ръце им позволихме да ядат децата и да се омажат едно хубаво.  Laughing
1.
2.
Като гледам този сладур как изглежда,едва ли трябва да се притесняваш за нещо.Да ти е жив и здрав! Grinning

# 131
  • Мнения: 46 526
...
П.С. Паси, синът ти е много красив  Hug

Това е зет ми  Flutter

Като заговорихме за алкохол, в отражението гледам с бяло вино е вървяла тортата   Mr. Green

# 132
  • Мнения: 3 268
Е зет ти е достоен за красивата София.Браво!

# 133
  • Мнения: 2 448

Като заговорихме за алкохол, в отражението гледам с бяло вино е вървяла тортата   Mr. Green

Винцето беше за майките, чак толкова либерална и да позволявам всичко не съм. Има време.  Mr. Green

# 134
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кажете с какво си храните децата сутрин у вас, за да си спестите закуските от ДГ?

Общи условия

Активация на акаунт