За затлъстяването при децата.

  • 8 122
  • 170
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9
МОЕТО ДЕТО СЛЕД НЯКОЛКО МЕСЕЦА ще СИ СМЕНЯМЕ И ПАНТАЛОНИТЕ НЕ САМО БУЗИТЕ ПОНЕЖЕ Сандвичите И СЛАДОЛЕДИТЕ СЕ ОКАЗВА че СА ОСНОВНА ХРАНА 
http://webmodels.bg/#profile&m=6&s=W&p=68

# 151
  • Мнения: 2 478
МОЕТО ДЕТО СЛЕД НЯКОЛКО МЕСЕЦА ще СИ СМЕНЯМЕ И ПАНТАЛОНИТЕ НЕ САМО БУЗИТЕ ПОНЕЖЕ Сандвичите И СЛАДОЛЕДИТЕ СЕ ОКАЗВА че СА ОСНОВНА ХРАНА 
http://webmodels.bg/#profile&m=6&s=W&p=68

Нещо не можах да разбера newsm78
Иначе, детето ти е прекрасно!!!

# 152
  • Мнения: 9
МОЕТО ДЕТО СЛЕД НЯКОЛКО МЕСЕЦА ще СИ СМЕНЯМЕ И ПАНТАЛОНИТЕ НЕ САМО БУЗИТЕ ПОНЕЖЕ Сандвичите И СЛАДОЛЕДИТЕ СЕ ОКАЗВА че СА ОСНОВНА ХРАНА 
http://webmodels.GB/#profile&m=6&s=W&p=68

Нещо не можах да разбера NeWS78
Иначе, детето ти е прекрасно!!!
Имам в предвид че яде всички друго но не и това което трябва сандвичите и вафлите заместват основните храни и от това никаква полза само дебелеят

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 14 071
А тя дебелее ли? Или ти просто предполагаш?

# 154
  • Мнения: 2 197
Аз изпитвам панически ужас дъщеря ми да не стане дебела. За съжаление по никакъв начин не мога да я накарам да не яде нещо, защото тя поема промишлени количества храна. Здравословни и не толкова. От друга страна не се спира и за минута. В момента е абсолютно в нормите си и никой не можа да повярва, че не спира да яде - висока е 1 метър, тежи 16,5 кг. Надявам се и по-нататък да успява да се запази така.
Единственото, което мога да направя е да ограничавам сладкото, соковете и шоколадите доколкото мога. Готвя почти без мазнина, а бял хляб ядем само в заведения. Какво ще стане когато тръгне на училище не знам. Ще му мисля тогава. Но определено няма и не искам да готвя всеки ден и да я карам да си носи здравословна храна. Просто защото такава няма - всичко е химия, оцветители и ароматизатори.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 14 071
Ами аз мисля ,че е нормално за 3 годишно дете да тежи 16 кг. Тук видях таблица, само за момченцата открих, но на тази възраст общо взето децата са почти еднакви и всичко си е  в нормите. Ако се поразровите в нета ще се открие и за момиченце.

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=601

# 156
  • Мнения: 62
А какво да кажа за моя син , който е на 5г и тежи 16кг... newsm78 , разбира се той прилича на родителите си , аз съм била винаги болезнено слаба ...Интересното е ,че той яде почти всичко , но то си излиза по каналният ред(два-три пъти на ден) без да нададе и грам... Grinning
Надявам се с възрастта да се промени...
Дъщеря ми е в пубертета и главата и непрекъснато е в хладилника... Shocked , постоянно е гладна , но и много се двжи , спортува и енергията и е в повече Wink
Мисля , че именно това им липсва на по-пълничките деца , движение и спорт.. yes

# 157
  • Мнения: 2 448

Мисля , че именно това им липсва на по-пълничките деца , движение и спорт.. yes

Ами не винаги е така. То е ясно, че предразположението и обмяната са основни, ама и като има апетит и му се позволява да яде всичко и по много става пълничко детето. Имаме си такова дете в групата, ами постоянно иска допълнително , не е неподвижно, дори доста буйно дете бих казала, но има на кого да прилича и яде доста. На всичко отгоре съм виждала родителите сутрин да го почерпят с вафлички преди градина. Ами аз също не съм маниачка на супер здравословното хранене и не забранявам сладкото, ама моето дето е слабо, че пак му налагам ограничения на тези лакомства да не се храни основно с тях, но когато се вижда, че определено нещата вървят на зле , мисля че колкото и да е неприятно да се ограничава едно дете е по добрият вариант това да стане в детска възраст. Направо да бъде лишено от подобни свръх калорични храни.

# 158
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Моят син е на 2 г.,16 кг,висок е 93 см.Според таблицата е с наднормено тегло.Старая се да го храня здравословно,но той от бебе
  си е едър и с невероятен апетит.Тук майките сами приготвят храната за децата си в яслите(частните),така,че знам с какво се храни,но пък знам и ,че му дават допълнително хляб,бисквити,филийки с мед.Въпреки,че съм ги помолила да не го правят.Така,че не контролирам изцяло храненето му.Той непрекъснато иска бисквити,сладко,шоколад,пастички и при мой отказ започва да се тръшка,да плаче,да вика.Това е от известно време насам,но в чудо съм се видяла.Дори отивам да  го взема от яслата с нарязан плод,за да има нещо полезно,което да хапне.Нямам търпение да навърши 3 години,за да го запиша на плуване.Засега са само разходките в парка,като цяло обича да тича  и да се катери по пързалките, и вкъщи не се спира,но пък го мързи да върви(иска да го носят,а на мен тези 16 кг. ми идват в повече).Просто се надявам,че с възрастта ще израсте на височина и няма да качва много килограми.
  

# 159
  • София
  • Мнения: 44 133
Аз лично се чудя как да го поохраня Simple Smile)) той варира ако е болен е под 13, като е здрав около 13,5 кг...103 см е на 3,6....хърбел-щърбел.....

общо взето около него децата не ми се виждат с наднормено тегло....поне на 3-4 годинки....

# 160
  • Мнения: 46 529
 Моят син е на 2 г.,16 кг,висок е 93 см.Според таблицата е с наднормено тегло ...

Аз по тази таблица се водех: http://s40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/?action=view&am … current=t_r01.jpg, по мои наблюдения се доближава до тези на педиатрите тук  Peace

# 161
айде пак ще се намеся още веднъж и аз-според мен децата трябва да ядат в умерени количества от всичко и да не биват лишавани даже и от хляба(бял имам в предвид)
Та моята дъщеря също е навряна постоянно в хладилника,в пубертета е а доскоро се чудех как да я накарам да яде изобщо каквото и да е.
Щом навлязат децата в пубертета винаги им се отваря апетита а тези които са си били ящни им трябва и движение повече.
все пак обърнете внимание на това че всяка една храна като хляб,готвено и дори сладките са си нужни също толкова колкото е нужно и въздуха на организма.
Не ги ограничавайте децата без хляб или без нещо друго в менюто им,забранете им само чипсовете и разните вафли и кроасани,както и мазните банички или закуски,всичко останало те трябва да приемат в нормални количества за да се чувстват сити.
Давайте им повече месо,то засища и няма да търсят друго до следващото хранене,хляба също засища,а ако си мислите че ядете черен хляб или пък ръжен ще ви кажа следното- в България ръж няма от мноиго години(говорим за истинска ръж)така наречените ръжени хлябове или черни са боядисани с кафе или с леблебия по препечена Wink
а пълнозърнестия хляб е с повечко слънчоглед който от 15 грама ядки си докарвате средно 1 кило мазнинки в организма-та по-добре бял,ама без химия от колкото пълнозърнест пълен със слънчоглед(маслобойна)
Другия момент е че след като стигнат определена възраст и най-вече пубертета организма има най-много нужда от белтъчини които вие ще ги подсигурите главно с месото,след пубертета и след като постигне равновесието си организма след промените ще си дойде на място всичко.

# 162
  • Мнения: 62
Напълно съм съгласна с вас , децата трябва да приемат от всички групи храни ... yes
Това  ,че аз не ям хляб не пречи да го слагам на масата..., но моите не чакат специална покана. Wink

# 163
  • София
  • Мнения: 44 133
Аз и в пубертета хич не бях ящна...почнах да се храня нормално чак като забременях и родих Wink
Но и аз съм против лишенията....

# 164
  • Мнения: 2 757
Що бе, не виждам нищо лошо в хляба да се слагат слънчогледови семки. Аз също слагам понякога. Даже направо слънчогледово олио, става много вкусно. Не мисля че е вредно, особено в семките не виждам нищо вредно. Не са кой знае колко мазнини, освен това са от полезните мазнини.
За черните и ръжени хлябове ти вярвам, защото тукашния ръжен хляб няма нищо общо с този, който съм яла в БГ. Ама нищо. Но пък май и в ръжта няма толкова полезни съставки колкото в пшеницата. Не съм 100% сигурна ама нещо такова ми се върти в главата. Ръженият хляб е хляб на бедните по начало.

Общи условия

Активация на акаунт