Здравейте! Днес посетихме Жеравна, но само музейните обекти къща- музей Й. Йовков, Руси Чорбаджи, храм Св. Никола. За галерията и къща Сава Филаретов нямахме време. Обядвахме в Димчо Кехая. Добра обстановка, чисто, храната долу-горе добре, баклавата не ми хареса, а цените доста надути според мен. За три  боб чорби, две багети ( от замразените от Кауфланд и Лидъл), един сок, един чай, една баклава и един ябълков сладкиш точно 25,00 лв.
Разхождайки се по уличките, видяхме и други отворени заведения, малко дюкяни за сувенири и масички с мед, сладка и подправки. Не знам дали, защото беше изборен ден, но туристите бяха наистина малко, сравнявайки с Трявна напр. Посетихме и съседното село Медвен- водопад Синият вир. Еко- пътеката започва точно от паркинга на комплекс Синият вир. Теренът е лек и приятен. Лошо впечатление прави тук- таме боклуци, закачени по храстите в началото на пътеката. Предполагам навяти от нейде, а не от любители на природата.Добре, че около водопада беше чисто и много красиво.