Отчет на набор 2003 - 49!

  • 8 976
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 421
Здравейте!
Нашият е командирован при баба и дядо. Отиваме си да го видим, влизаме, суматоха някаква се завихри с багажите. По едно време човека идва и ме пита - А, Вие защо си дойдохте?
Като му казах, че сме дошли да го видим и се успокои. Явно се беше уплашил да не си го върнем пак. hahaha

Като гледам, че част от наборчетата отиват в първи клас и не мога да си представя моя да е първокласник. Такова е бебе в по-голямата част от времето...

# 46
  • Мнения: 14 133
На Сашо един от подаръците за РД е книжка "Четенето".  Laughing
Никакъв интерес няма към нея човекът.  hahaha Дай му чудовища, супергерои и подобни щуротии.  Joy
Хриса, и аз съм чувала, че първия клас в зпадноевропейските държави е по-олекотен вариант на нашата предуичилщна група.  newsm78
Етиа, имат още една година на надживеят бебешкия период.  Wink

# 47
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Здравейте,и аз немога да си представя Моника от септември да е 1клас,едно че е доста дребничка,друго че още изобщо не и се занимава с писане и четене,познава всички букви и ги пише,познава цифрите до 10,но неиска да ги пише,не и харесвали,искала само букви да пише,неиска да се опитва да чете още неможела,аз и казвам да се опита,но на нея и е полесно мама да чете.

# 48
  • Мнения: 1 687
Чиби, не знам точно каква е програмата но вчера се изумих. Погледнах нещата на една първокласничка. Детето е дошло в Германия два месеца преди започването на училище. Не е знаело изобщо немски. ТА да си дойда на думата. Имаше три тетрадки голям формат с бели листи, една с големи квадратчета и една с тесни и широки редове + един учебник по немски. Това беше всичко. В големите тетрадки най често се лепят картинки и се обяснява какво е, същото е и с английския -само рисуване и лепене. Това което ми каза майката е, че са взели числата до 12 и са започнали да смятат веднага до 20. Честно много се изумих. Не видях никъде ченгелчета, лулички и т.н. Каза че не се сричало а направо се започвало с четенето. Списък с това което трябва да купим ще получим по пощата. Всеки ден имало едни и същи часове. Ох още малко остана ще видим как ще е.
аnik79 не се притеснява. Тръгне ли на училище ще се промени.  Simple Smile

# 49
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Да се надяваме,сега лятото няма да я мъча,но сента се заемаме сериозно.

# 50
  • Мнения: 22 879
И моето дете не е готово за училище.Едва -едва успява да се сети за някои букви,не иска да пише и чете.Цифрите ги зне,някои ги пише наобратно Simple Smile Има интерес единствено към смятането и играем на игри с плодове;вадим и събираме най-различни плодове и зеленчуци/като се изчерпат плодовете Simple Smile/.Определено тръгването по-късно на училище,на 7г. и 7м. ще е по-добре за него.

# 51
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Забелязала съм че момченцата повече харесват смятането и цифрите,а момичетата буквите и писането и четенето,незнам дали е така.

# 52
  • Мнения: 922
И Ники обича смятането, може да събира и изважда до 20. Иначе познава всички букви, но се затруднява в писането, а за четене не е готов. За дисциплина изобщо липсва при нас   #Crazy и ние сме с бебешки акъл Добре е че имаме още една година.

# 53
  • Мнения: 22 879
Дидони,това да смята до 20 си е постижение.Мос син още си брои пръстите,за да направи сметката.Често неправилно. Simple Smile

# 54
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Привет мамчета! Как сте, тук при нас е адска ЖЕГА от вчера! Sad ShockedБлагородно завиждам на тези, които живеят по морето...Толкова го обичам това море! За съжаление ние ще се разминем тази година с морето CryДори незнам дали ще имам възможност да го видя скоро изобщо...
На мен днес ми е последният работен ден официално! От утре съм в болничен. Утре съм на консултация и докторът ще ми напише и болничния, но от време на време ще се вясвам на работа Simple Smile, поне докато родя, че после ще е трудно....
Чиби, какво е омнитрикс? newsm78 Виж за Бен тен съм многооооо запозната. Wink
Хриса, къде е това 13 градуса?Shocked В Германия ли?
Марти тази година ще бъде предучилищна, но ще я кара в детската градина, което на мен не ми е много по сърце, но няма как Sad, ще ми е много трудно иначе....
Лека и приятна вечер от мен!  bouquet

# 55
  • Мнения: 22 879
Тук има буря,мрачно,облаци и дъжд из ведро.Май пак започва да гърми...

# 56
  • Мнения: 1 687
При нас е само облачно.  Grinning
Хриса, къде е това 13 градуса?Shocked В Германия ли?
Да в Германия. Сега се дигна до 18 но си е доста хладно.
Вики си смята до 10. Преди два дена нещо закъса и й подавам сметалото, а тя ми казва за какво ми е.  Grinning Струва ми се, че е по добре да не се учи с него.
Дидони всичко ще научат, ще видите как ще пораснат изведнъж.
Не знам вие как сте, но Вики познава само печатните букви и ако някъде има ръкописна не може да каже коя е. Само две три знае кои са. Решила съм като се върнем от почивка да сядаме по малко. Много искам да избързам с българския. Малко й трябва но ще видим как ще се справя. Не искам да я притискам.
Отивам да я взема и да покара малко колело. Поне градините в БГ са целодневни. Тук се побърквам вече.
Лек ден от мен.

# 57
  • Мнения: 4 967
Аз купих днес чантата на ученика! Много съм доволна! Ей, голям зор беше, от моя страна... Embarassed
Косето смята, в детската са го научили, не съм аз. Познава всички букви, но мисля да го науча да срича поне преди училище. Майка ми днес ми каза, че съм щяла да побъркам горкото дете, щото съм била много амбициозна. Трябва явно да успокоя топката. Иначе за себе си изобщо не съм амбициозна, ама за детето....  newsm78  Що се отнася до дисциплината - ако чакам да се укроти няма да тръгне на училище и на 20!  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 4 397
Тук има буря,мрачно,облаци и дъжд из ведро.Май пак започва да гърми...

И при нас така  Simple Smile гърми и вали от обяд  Tired

viki_hrisa да целодневни са градините, ама ако се класираш   Mr. Green
чак започвам да се чудя имали начин да съдя тази скапана държава   #Cussing out

# 59
  • Мнения: 22 879

viki_hrisa да целодневни са градините, ама ако се класираш   Mr. Green
чак започвам да се чудя имали начин да съдя тази скапана държава   #Cussing out
Е пак има градини на прилични цени.В Испания няма много държавни ,те са предимно за социлано -слабите и хора със затруднение,чужденци.Децата масово сапо частни градини,които са от 300е нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт