5-ти ден с висока температура?!споделете мнение,моля!

  • 5 219
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 205
Миналата година моето дете така беше с 40 градуса,даже и гърч ми направи и при положение,че започна антибиотик Аугментин(първият в живота му),5 дни си имаше висока Т.Отидохме на УНГ и след преглед на ушите се оказа,че всичко е идвало оттам, а детето изобщо не се беше оплаквало,че го болят,тъй като Нурофенът има и болкоуспокояващо действие и затова не е чувствало болка.Та с две думи и моят съвет е да му прегледат ушите.

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Този антибиотик (Клацид) май изобщо и не действа при това заболяване. На дъщеря ми го изписаха на таблетки, че действали по-добре от сиропа. Измъчихме се и накрая - все едно не го е пила. Пак си вдигна температура и пак от същото нещо. Между другото, педиатърът, който я излекува, каза, че от самото начало е трябвало да изпишат Зинат - бил най-подходящ за гърло и сливици. Но понеже детето беше вече натровено с 4 антибиотика, от които нито един не беше подходящ, той не предписа АБ. И излекува детето с по-безобидни лекарства.

# 17
  • Мнения: 145
Здравейте майчета,благодаря на всички които бяха с нас в тази история.Първо да кажа,че детето върви към оправяне,вчера напраихме кръвни излсдвания,гърлен секрет,след което ни дадоха направление за хоспитализация,отидохме в Детското на александровка болница(доволна съм от там особенно от Д-р Кабакчиева),приеа ни с гнойна ангина,сложиха абокат,антибиотик,орбазон,детето спа цяла нощ без Т,днес също е без,В къщи сме си,но до понеделник ще ходим всяка сутрин да му слагат АБ.Дадоха ни капки за нос на Д-р Улевинов,аз лично съм спокойна,обясниха ми всичко,дадоха ми напътствия и така....благодаря ви още веднуж за загрижеността и нека децата ни са винаги здрави

# 18
  • Мнения: 1 484
Радвам  се  че  сте  добре  и  всичко  върви  към  подобрение.Бързо  да  оздравявате.

# 19
  • Мнения: 165
Руслана, разрешиха ли да останеш с детенцето в болницата. Мисля, че и ние вървим по вашия път и ако хоспитализират детето не знам дали ще ми разрешат да остана с нея. Тя е на година и 6 месеца. Трябва ли да се молиш, за да ти разрешат да останеш?

# 20
  • Мнения: 478
Дами, прочетете за Инфекциозна Мононуклеоза и Цитомегало вирус. Това са грипоподобни вируси, наричат ги 'херпесни вируси', активността им е от 10-15 до 50 дни, могат да препрограмират определени имунни неща, от което имунитета спада и настъпват веднага бактериалните инфекции.
Много популярни вторични бактериални инфекции са например със стрептококи - дали ще се нарече скарлатина или само 'бета хемолитичен стрептокок' няма значение, важното е че стрептокока е много патологичен за развиване на ревматизъм от някои хора със специфичен имунен тип, така че не може така да се коментира лош/добър ли е антибиотика Клацид. Този клацид се води добре насочен за стрептококи, но аз лично съм останала с впечатление че се ползва поне 10дни, стрептокока за пример има растеж на 14 дни или толко горе долу, така че за 3-5 дни е рано да има ефект.
Бактерията е редно да се посади в микробиологична посявка и тогава да се ползва антибиотик по антибиограмта, защото доста хора имат супер резистентни бактерии.
ДКК -> повишени левкоцити, лимфоцити, моноцити и гранулоцити -> EBV IgM/IgG Инфекциозна Мононуклеоза или CMV IgM/IgG Цитомегало Вирус  се изследват в повечето лаборатории.

ruslana_anastasova, аз лично без да съм доки ви препоръчвам да тествате за херпесните вируси антитела.

# 21
  • Мнения: 1 976
Прочетох темата, защото моето дете, което е на четири години вече 5 ден с висока температура. През всичките тези дни телпературата не е падала под 37,5 при това за не повече от час, след което е стигала до 39,8. Педиатърката веднага постави диагнозата ангина и предписа Аугументин (по принцип не е от тези , които предписват веднага антибиотик, но нямаше никакви съмнения, че става въпрос за бактериално заболяване, а не инфекциозно...въпреки че все пак можеше веднага да пусне изследвания, но това е друг въпрос). Явно Аугументинът не действа на основният причинител на телпературата, но пък гърлото е вече доста по-добре. В съчетание с това детето ми има силен конюктивит на едното оченце. Хремата е много гъста. не го болят ушите, но може и температуропонижаващите да му действат против болката. Утре сутринта ще правим освен пълни кръвни изследвания и изследвания за инфекциозна мононуклеоза, въпреки че няма изразено подуване на лимфните вълзи...Ако някой има идея за какво може да става въпрос, ще ви бъда благодарна да сподели.

# 22
  • Мнения: 5 790
Направете пълна кръвна картина с ръчно диференциално броене.
Там ще се види дали е вирус или бактерия.
Носен и гърлен секрет няма да е достоверен, след като пие антибиотик.

# 23
  • Мнения: 10
Синът ми имаше подобен проблем, 3 дни 38-39. бях откачила, нищо не ми действаше. Нито антибиотик, нито другите му лекове, а нямаше причина да е болен беше само отпаднал, лекарите вдигаха рамене и ни пращаха от колега а колега Sick Накрая го доверих на баба му. Жената му направи греян оцет с разтворени вътре аналгин и аспирин и с напоени вестници го уви. Сложи на гръбчето, коремчето, компреси на краката, ръцете и главичката. Сменяше ги на всеки 30 мин и така цял ден, накрая ефекта не закъсня, на другия ден нямаше и помен от високата температура и отпадналостта! дано се оправите Hug

# 24
  • Мнения: 5 790
Аспирин при деца под 12 години не се прилага по никакъв начин!
Може да предизвика рядка и много опасна форма на бъбречна недостатъчност, наречена Синдром на Рей, която води до тежки поразяжения на мозъка и черния дроб, завършващи с летален край в 20 до 40% от случаите. Да не дава Господ!
Освен това, смъртоносната доза аспирин за деца е 10 грама. Това е киселина!
Моля ви, внимавайте!

Общи условия

Активация на акаунт