Колко често оставате на работа след края на работното време?

  • 5 177
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 488
Оставам, когато има нещо извънредно да се свърши и не търпи отлагане. При нас производството е денонощно и понякога срокът за пускане на определена поръчка е вечерта, така че се налага.
Иначе обикновено си тръгвам с около 20 минути по-рано, уговорката ми е такава, за да мога да си взимам детето от градина.
Много мразя обаче когато някой шеф се прави на интересен и едва ли не измерва лоялността на определени служители с това колко пъти са оставали извънредно.

# 16
  • Мнения: 2 401

Как е при вас? Колко често оставате след края на работното време или в почивните дни, за да довършите нещо спешно? Говоря за оставане, което се подразбира, а не такова, което се заплаща допълнително.

По подразбиране поне час, всеки ден, разбира се.. хмм.  Оставала съм и 5 часа след края на раб. време.

# 17
  • Мнения: 2 563
Всеки ден, къде 20 минути, къде два часа. Но максимум до 7, то и аз след това ставам неработоспособна и бясна от глад.

Никой не ми следи кога идвам, колко дълго обядвам. Ако кажа "Днес тряба да си тръгна  20 минути по-рано", щефката ще направи всичко възможно това да стане. Но аз си обичам работата, грижа ме е много за нея, затова стоя и си я върша.

# 18
  • Мнения: 1 008
Много рядко си тръгвам точно в края
на работният ден.

# 19
  • Мнения: 1 350
Рядко си тръгвам в 18  Rolling Eyes Все нещо спешно изскача ,все нещо не търпи отлагане ,писна ми вече! И ако кажа ,че имам ангажимент , ми се заявява ,че това е частна фирма и трябва да се съобразявам с това.
Много ме е яд на себе си!

# 20
  • Мнения: 11
Случва ми се често да оставам, но имам колеги, по които можеш да си свериш часовника. Grinning

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Когато се налага - оставам. Доста често ми се случва да си тръгна и да се върна после. Да не говорим, че телефона ми звъни по
всяко време на денонощието (последното такова беше в 1:30) и се налага да се решават проблемите веднага.
Но разбира се, сутрин мога да отида когато реша, няма проблем за това.

# 22
  • Мнения: 4 292
Да, оставала съм често. Но при нас  отдавна е въведено почасовото плащане и извънработно време трудът се заплаща двойно.
От друга страна, на други места съм оставала допълнително и без да ми плащат, но не може да се каже, че съм била очарована.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 19:20 от Клото

# 23
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Едно време имаше лаф" Добрият служител в 5 без5 е на спирката" ама сега Naughty Обикновено си свършвам работата в работно време, но понякога оставам и след това. Естествено и аз кат вас нося и в къщи ама....
Но винаги  когато се е работило извънредно, не по моя вина, са се изплащали извънредни.

# 24
  • Мнения: 3 034
моята работа е такава, че обикновено се случва след работно време, през уикенди и по празници (организирах събития разни), съответно се прибирах посред нощ, но и през деня в офиса имах тонове работа. сега вече не правя компромис и затова си смених работата - в 4:30 си взимам детето от градина и си имаме наше време. съответно, и заплащането ми сега е по-малко, но часовете с детето не ги заменям за нищо.

# 25
  • Мнения: 832
Не оставам. И работата ми не го изисква. С изключение на периода Януари-Април,когато оставам най-често до 20.00.Но се заплаща допълнително към заплатата. Аз също съм на мнение,че е по-важно да обърнеш внимание на семейството си. Естествено,има работа,която е доста по-ангажираща, но всичко е до личен избор и компромис.

# 26
  • Мнения: X
Оставам единствено,ако работата е много неотложна. Така или иначе никой не ми плаща за работа извън работно време и ми издребняват за глупости, трябва да съм луда, ако дремя ей така по подразбиране за тоя дето духа. Шефовете трябва да знаят, че служителите им имат личен живот и ако не им се напомня достатъчно често, имат навика да забравят този факт.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 454
Почти всеки ден, напоследък обаче не за повече от час. Случвало ми се е да работя до 12 през нощта, случвало ми се е да работя по 8 часа в събота и неделя. Случва ми се да отида  и по обяд, когато нямам работа.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 552
Не обичам да оставам след работа, точно в 17.00 си тръгвам, понеже трябва да прибера децата от градина. Ако имам работа за довършване, не ми е  проблем да отида по-рано сутринта.

# 29
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
не оставам.
за 5 пари петел, за 5 пари пее, така да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт