Как си пиете кафето?

  • 6 222
  • 151
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Дълго с мляко и повечко захар.

# 46
  • Мнения: 323
С мляко и захарин. Hug2 кафета в нас и 1 на работа

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 08:22 от geiza1979

# 47
  • Мнения: 9
А какви марки пиете: на мен "новата бразилия" ми е бая горчиво, "Lavazza"-та пък ми е кисело, "Jacobs monarch"  - още повече ми кисели. Знам, че е добре да се пие арабика, но този кисел вкус ... Затова си смесвам арабика+робуста. Макар, че зависи от машината - ако е с крема цедка - новата браз. става о.к.

...
И сегаааа:
едно пиленце ми каза, че Фройд правил връзка между любовта към кафето и влечението към секса
 ...  такаааа .... и съответните интерпретации - кафе чисто и натурално или със захар и сметана - т.е. със или без ласки и някакви игрички ... или каквото се сетите

....   kaffeetrmker_2 .....  проверих в нета и такова нещо не открих, вие да сте чували

# 48
  • Мнения: 804
Пия по две кафета - сутрин като стана,първата ми работа е да сложа джезвето,пия го с малко захар и задължително две цигари.Второто е към 14.00ч. ,отново със захар и цигара.Ако нямам случаЙно захар,пия кафето с мед.Рядко пия кафе от машина,обичам го гъсто,ароматно,турско кафе.

# 49
  • Мнения: 4 785
3 в 1 - друго кафе не признавам, макар че 3 в 1 малко е минало покрай кафето, ма нищо  Mr. Green

И с кеф го пия!

# 50
  • Мнения: 5 393
С мляко или сметана, и захар. По 2-3 на ден.

# 51
  • Мнения: 6 618
Горещо и чисто.

# 52
  • Мнения: 1 192
А какви марки пиете: на мен "новата бразилия" ми е бая горчиво, "Lavazza"-та пък ми е кисело, "Jacobs monarch"  - още повече ми кисели. Знам, че е добре да се пие арабика, но този кисел вкус ... Затова си смесвам арабика+робуста. Макар, че зависи от машината - ако е с крема цедка - новата браз. става о.к.

...
И сегаааа:
едно пиленце ми каза, че Фройд правил връзка между любовта към кафето и влечението към секса
 ...  такаааа .... и съответните интерпретации - кафе чисто и натурално или със захар и сметана - т.е. със или без ласки и някакви игрички ... или каквото се сетите

....   kaffeetrmker_2 .....  проверих в нета и такова нещо не открих, вие да сте чували

Не съм чувала Фройд да прави връзката,но преди години ми правиха забавен тест,при който трябваше да кажа 4 асоциации на всяка една дума: любимо животно,любима птица,бяла стая и кафе,съответно зад всяко от тези неща се криеше подтекст,а кафето представляваше точно секса  Wink
В Израел за подправка към кафето ползват хел,който всъщност тук е известен като кардамом,ако не се лъжа е една от съставките на Якобс Монарх,който аз също харесвам...
Кафето като изкуство   redecoration


[/quote]

# 53
  • Мнения: 5 710
сутрин капучино пия, следобяд кафе макиато.

# 54
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Първото кафе за деня го пия на работа . Пия го със захар. През деня пия още 2-3 кафета.

# 55
  • Мнения: 3 459
Сутрин след ставане първото нещо което правя е да си приготвя кафето.
Пия само 3 в 1, мразя да е топло обаче. Предпочитам го студено.
Обичам да си пия кафето сама!

# 56
  • Мнения: 183
Пия го главно навън със суха сметана и поне 3 захарчета и кола с лед и лимон. Май никак не ми действа и в 12 мога да го пия и после да легна и да заспя,дори когато много ми се спи не ми действа. Най-любимото ми е виенското с бита сметана и канела м-м-м-м,иначе предпочитам бялото фрапе пак с бита сметана пред кафето,било то и виенско Peace

# 57
  • Мнения: 1 558
Пия предимно нескафе със сметана и захар.Обичам го сладко,но не прекалено Peace

# 58
  • Мнения: 1 192
То кафето било многофункционална, даже универсална напитка и  как да не се пристрасти човек :
кафе за разсънване,
кафе за почивка,
кафе за клюки,
кафе за цигара,
кафе за вдигане на кръвното,
кафе за гадаене,
кафе за отрезвяване,
кафе за десерт,
кафе за задявка,
кафе за рисуване,
кафе за разнообразие,
кафе за компания,
че даже и кафе за очистително,
...

# 59
  • Мнения: 2 241
Обожавам кафе...
Имах един период, в който пиех по 7-8. После започнах да пия и безкофеиново.
Задължително сутрин пия кафе в голяма чаша с млако и една лъжичка захар. Обичам да го пия бавно. След това следващите, както дойде.

Общи условия

Активация на акаунт