Израел39

  • 19 991
  • 289
  •   1
Отговори
# 285
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз съм била на сватби, които не са ми харесвали и на такива, които са ми харесвали. Вторият тип е преобладавал.  Grinning
На теб защо не ти хареса? (изключвам храната)
На блок маса - в смисъл - с бюфет ли? Те би трябвало да са по-евтиният вариант. Щом ще е толкова скъпо, да не би да е със сервиране?  Thinking
И с бройката на гостите е така - сватба с 400 поканени е по-евтина, отколкото сватба със 100 поканени  Wink

Тук е прието да се празнуват така всички събития, доста по-различно е от България, но не си заслужава нервите.
На мен не ми харесва мъкненето по сватби на втори братовчеди, които не познаваме, но на приятели - забавлявам се - хем да се облека хубаво и да си покажа тоалета, хем да се видя с хора, хем да пийна и потанцувам (аз иначе не пия никакъв алкохол)  Grinning



По 10-ти канал има кулинарно предаване, като броят му в момента, който се излъчва, е посветен на българската (май и турската) храна  bowuu  chef

# 286
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментичка,трудно приемам тази показност тук а индустрията сватба ми стана омразна направо...Скучно ми е на сватба,стотици хора непознати-не обичам навалицата.Целия ритуал по една сватба тук ми е  Sick Сред чужди хора не се отпускам а тук колкото и да познавам някой той ми остава чужд,все пак го познавам отскоро...

# 287
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ще ти отговоря тук, защото после отивам да приготвя вечеря - днес се събират у някакви роднини, с които не сме близки, и ние отказахме поканата... Пиша го просто като още една гледна точка, неща, за които и аз съм мислила, за някои доста съм негодувала...  Confused

И аз не харесвам тази индустрия, която са създали. А когато организирах нашата сватба, ми беше още по-трудно с тази комерсализация. Ние искахме сватба с 60 човека, но се оказа, че където и да резервираме място, трябва да платим за 80 или 100/120 - това като минимум и то при по-високи цени. От друга страна, какво са ми виновни младоженците, че да не им уважа повода?

Когато "преговаряхме" със свекърва ми за броя на гостите от тяхна страна, тя ми каза "да поканиш някого на сватбата си е да го поканиш да съпровожда семейството ти" - това бяха думите и, и ми обясни традицията така - понякога се прекалява и се канят и "ненужни" гости, но най-малко половината от тях са хора, които в някакъв етап от живота си ще искаш да са до теб - с тях празнуваш празниците (Песах, съботите, и т.н.), на тях разчиташ - било то да помогнат на теб в нужда, било то - за да са до родителите ти, когато те са в нужда. Няма значение, че тук са само родителите на мъжа ти - ако те имат проблеми, и вашето семейство ще е засегнато. А когато имаш деца, много от тези хора могат да се превърнат в по-важни фигури в живота ти...
От една страна, се радваш на това, че тук никога не си сам (винаги се намира човек да ти помогне), от друга - това е цената, която плащаме - да каним стотици хора на събитията ни в живота и да присъстваме на десетки подобни чужди събития.


Сред чужди хора не се отпускам а тук колкото и да познавам някой той ми остава чужд,все пак го познавам отскоро...

За това трябва да помолиш съпруга си - да е до теб, да не те пренебрегва за сметка на познатите си, да ти помогне да се почувстваш част от компанията, а не чужда. И при нас отне доста време, не конкретно на сватбите, но напр. на семейните събирания (и някои с приятелите му) се чувствах доста излишна - говорят си някакви неща, аз как съм свързана с това не ми беше ясно, някакви техни си традиции и лафове..., а той си беше в свои води, радостен, че вижда роднините си/приятелите си - гледа да им обърне внимание и т.н.  Crazy

# 288
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Може би бих се съгласила след написаното от теб да отида на тези сватби ,но разбира се ако работех също  Mr. Green Не може те да се цупят,че само мъжа ми ще отиде на сватбата и да го правят на въпрос при условие ,че в нашето семейство само той работи ,че визата ми и превода на документите са тези 2000 шекела които ние трябва да пръснем по сватбата им.
Другото което е тук хората си правят списъци кой ,колко, къде, как и ние сме прецакани защото сватба не сме правили  Mr. Green както и да е аз за една вечеря 100 долара не плащам и те са ДЛЪЖНИ също да разберат,че това което искат е ненормално при условия на криза и безработица.Мразя да обикалям и да слагам изкуствената усмивка и да ме представят на стотици които не познавам и те да отговарят със същата изкуствена усмивка...Те никога няма да разчитат на мен поради простата причина,че аз не съм еврейка,ше разчитат на мъжа ми за това и той може да отиде за да ги поздрави,но никой не може да изисква от мен да престъствам  Peace

Ако ще моля за нещо съпруга ми то ще е да отидем двамата на тиха вечеря и ще имам цялото му внимание...Той има контакти,които не може да пренебрегне и да си говори само с мен ...

# 289
  • Мнения: 1 526
Мили ми съфорумки и сърфорумци, драго ми е да ви поканя в Израел 40.

Да пренесем сватбените размисили и страсти, а и не само   Hug!

Общи условия

Активация на акаунт