Отговори
# 270
  • Мнения: 92
Алоха, бандата....  Hug

Радост много хубава рожденничката, ама къде е линка за снимките ...  newsm78
Инче и Мимченце много мило ми стана като прочетох постовете ви ...  Hug малки  душичка са ни дечицата и чудесата с тях се случват всеки ден  ....  Heart Eyes Мимче взех Судокрема, много добре ни понася, как не си го споделила до сега ... Мерси  Hug  Flutter
mishlence_ и твоята рожденничка е много хубава ...  Hug автомобила ви е супер  Peace
maimp много хубави снимки и много усмивки ....  Blush

въобще всички снимки са прекрасни ....  Hug хубав месец юни и хубави юнчета...  Simple Smile Ето ни и нас с мама Офелия и Цецко на разходка в Морската ...  Wink

Веселка вчера направи три плахи стъпки сама от баба до дядо ...  Heart Eyes но ще я изчакам още малко да укрепне и ще направим прощапулка да видим какво ще си избере. Питката ще я пропуснем  Peace

Хайде чао от нас  Hug хубава и хладна вечер ...

# 271
  • Miami
  • Мнения: 413
Eхо  Grinning

Всички дечица са страхотни  Hug

За гърнето - аз Жорето започнах да го слагам още като стана на 6 месеца. Още от самото начало му хареса на гърнето, смееше се и се радваше като го слагах. Днес ходихме на консултация и трябваше да занеса урина, сложих го на гърнето и седя 40 мин докато се изпишка. Той също не стои мирен за секунда, но като е на гърнето го забавлявам, давам му различни играчи, абе правя се на маймуна,когато трябва да стои дълго де. Иначе за около 10 мин си свършва работата и готово. Сигурно вече от три месеца, че и повече не е акал в памперса, само на гърнето. Ако не го сложа, не се изхожда. Хайде стига с миризливите истории  Mr. Green

Танитка, изглеждаш зашеметяващо  Hug Колко много си се вталила, каква е тайната? Само не ми казвай, че е от кърменето  Wink

# 272
  • Мнения: 616
Танитка, изглеждаш зашеметяващо  Hug Колко много си се вталила, каква е тайната? Само не ми казвай, че е от кърменето  Wink
Ооооххххх аз на това се надявам - като спра да кърмя, да вържа някоя мръвчица  Joy В периода на кърмене организмът изгарял 500-700 kkal в повече от обичайното!
Танита, и аз мисля като Кори, че изглеждаш много добре, а тази снимка ми стана любима  Heart Eyes

# 273
  • Мнения: 51
Здравейте! Със малко закъснение честитя на днешните роженници!

И аз се присъединявам към мнението че юнчетата са големи сладури, и големи купонджии!!!!

Танита -много хубави снимки, професионален фотограф ли наехте за случая, изглеждаш страхотно, ето на кого се е метнала хубавата Мартина Simple Smile
Мишленце, Маимп, Иринкула - много хубави рожденни дни, явно много са се забавлявали децата!

Маристута -Дея е много сладка на морето, по добре засега да не я привлича водата много много, че после няма излизане оттам Wink!

Радост пусни малко повече усмивки на Венета от рож. ден!

Фокси -албума е личен Sad(!Поздрави Офелия като я видиш-раждахме заедно нашите мъници:)))

При нас нищо ново, освен че в къщи Мирела вече вършее из всички стаи свободно, само на праговете ми иска ръка; каза "да", а си мислех че всички деца първо казват "не"....; и си бръщолеви някакви си нейни там....

Лека вечер от нас!

# 274
  • Мнения: 3
И аз споделям мнението за Танитка (а баща ти да не е спортния журналист Борис Касабов или ужасно много прилича на него  newsm78).

Вълшебни рожденици, страхотни снимки

Галче, мерси за тортата - чудесна стана и много се хареса, пак ще направя...

Фокси, права си май съм забравила линка (http://www.facebook.com/photo.php?pid=489280&l=be9cbc34f0&id=1071383975), както казва lina1313 ЕГН-то не прощава. А иначе лина дано всичко с вас да е наред и да няма нищо сериозно.

Честит рожден ден на Станислав! Да е радостта на мама и тате!

Ние също ходим на гърне отдавна, но явно си е от детето и според мен не трябва да се насилва, ако е категорично, но трябва и да се опитва, защото вече не са малки. Тия дни големи драми със заспиването имаме и ние вечер - няколко вечери към 12 и нещо. Направо полудях. Днес я излъгахме да спи само веднъж през деня и заспа в 10.30. Започна да заспива за кратко (5-10 мин.) и пак да се буди - вероятно от многото емоции през деня. Вдигна и малко Т тази вечер, но сега гледам, че няма, дано да е нещо от зъби и др.

Айде лека нощ и дано и при нас да повали малко - страаааашна жега е!

П.П. miona не ми се отдава нещо с тия снимки - много големи или много малки ми стават като ги сложа тук, а не съм се ошлайфала още за да ги пускам от връзка Simple Smile дано да стане с линка от фейсбука, ако не ще измисля нещо друго  Laughing

# 275
  • Мнения: 5 713
И аз споделям мнението за Танитка (а баща ти да не е спортния журналист Борис Касабов или ужасно много прилича на него  newsm78).
И на мен на него ми заприлича. Simple Smile Но нямах време сутринта да се занимавам с писане и питане.  Laughing
Наистина Танитка изглежда страхотно.
Всички снимки са уникални, успях всичко да разгледам, на Фоксито не можах и аз да видя албума.
По-късно се надявам пак да се включа и да покажа нашите снимки. Сега пак съм се разбързала.  Joy

# 276
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Добро утро  Hug,

И аз споделям мнението за Танитка (а баща ти да не е спортния журналист Борис Касабов или ужасно много прилича на него  newsm78).
И на мен на него ми заприлича. Simple Smile

Пък аз се чудех на кого ми прилича този човек  Blush!

Страхотни са ни малките съкровища  Heart Eyes! Да са ни живи и здрави  Peace!

Да ви разкажа сега за храненето и по-точно за пиенето на сокове и кое колко е полезно  Joy! В събота бях оставила дребния с баба си и дядо си (моите родители) и го завели на един детски кът, които е до пицария. Естествено седнали на маса и при тях седнало едно семейство с момченце на година и 8 месеца. За техен ужас бебето пиело бира и замезвало пържени картофки и панирани хапчици почти наравно с родителите си  Shocked! Родителите споделили, че той пиел бира от 8 месечен и че бирата била къде, къде по-полезна от соковете  ooooh!! Ама пиел само една определена марка и то вносна. Другите не ги харесвал  Joy! Та така  Peace! Аз съм информирана, та рекох да светна и вас по въпроса за полезните неща  Mr. Green!

maristuta , благодаря за линка към виличката  Hug! Много добре изглежда  Peace! Другата седмица, ако мъжа ми ще почива в събота, ще се пробвам и там да звънна. То проблема при нас е, че много късно разбираме ще почива ли в събота и съответно всичко трябва да се уреди в последния момент  Crazy!

И за последно да ви споделя, за да не се набута още някои като мен! Купих на дребния от тези гащички на Хъджис за плуване. Голяма глупост се оказаха  ooooh!! Еми то си е точно бебешка пелена, която е по-тънка. Аз си мислех, че детето вътре е сухо, ама не! Той си е мокър и трябва след като го извадите от водата да ги свалите и изхвърлите. Н следващото влизане нови и така колкото пъти си искате  Shocked! А 11 бройки са 11 лв. По-добре бански според мен  Peace!

И аз да се редактирам  Embarassed - Лина, за стерилната урина и на мен ми е голям проблем  ooooh!! Но това което ми каза майка на дете, което честичко дава е преди да сложиш колекторчето или на гърнето да я почистиш с разтвор на калиев перманганат. Много внимавай с разтвора. Трябва да е много слаб! Ако е с колекторче, не го отлепяй, а го отрежи с ножичка и внимателно прехвърляш урината в стерилно контейнерче. Преди обаче да направиш това и ти си топни ръцете в разтвора! Питай в аптеката как да приготвиш разтвора да не стане някоя беля! Аз не го направих и давах урина 100 пъти докато не се отказах за сега   ooooh!! Дано всичко е наред и да няма проблеми малкото ти слънчице  Peace!

Лек ден  Hug!

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 08:16 от Дариии

# 277
  • Мнения: 657
Еййй, честити първи рождени дни на всички мъници от вчера и днес! Heart Eyes Hug

Танита, и аз да се присъединя към комплиментите - изглеждаш невероятно!   bouquet За Марти нямам думи - страшна сладурана е! Много се радвам, че ще можем да се запознаем и на живо на срещата. Wink

Вени и Ина също са страхотни куклички, малки госпожици! Heart Eyes Heart Eyes Ох, как щях да пропусна и Дея - ама тя си знае.. Heart Eyes

Радост, за съжаление в бюрократичната ни държава няма експресна услуга за паспорт на дете. #Cussing out Да не те обезкуражавам, ама и ние минахме по този път.. Дано имате късмет все пак и да отидете на почивка в Гърция. Peace

Фокси, вие с Офелия май сте най-редовните в този парк. Wink Много сте готини, а Цецко как се е разплул в количката, сигурно му е много топло. Mr. Green Към другите - мами, това е албумче "бебешки срещи" в нашето албумче, паролата я знаете. Wink

За гърнето, и Йойо като малкия Брад Пит Жорков Heart Eyes Hug ходи още от както се научи да сяда. Wink Нямам амбиции да й свалям памперса на този етап, но пък съм доволна, че свикна там да си ака и не се мацоти вече. Много по-лесно е да се измие и преобуе дори и навън, когато е само напишана. Flutter

Лина, много кофти новини за Преси. Cry Дано следващите изследвания са по-добри и бебка да е добре. Praynig

А, и след като Танита отвори темата за привикването към цицата и отбиването, и ние сме в този отбор. Нощем все още суче, не толкова щото е гладна, ами по навик. През деня вече ми дърпоти блузата ако има деколте, ако е по-затворена я повдига отдолу. Wink Много е весело да си имаш голямо кърмаче. Crazy А и както имаме навика да се кърмим навън по градинките, току виж някой ден ме е подгонила за цица. Laughing

Дари, сега видях поста ти и се редактирам. Много се радвам, че не се набутах да купя такива гащички за плуване. Grinning Още като тръгвахме от БГ исках, ама нямах излишно място в куфарите, после и тук ги видях, но вече след като Йойо се топна в басейнчето без тях. Laughing И аз мисля, че няма нужда от такова нещо, след като се напоява с вода и не пази сухо дупето. Naughty То реално погледнато дали изобщо има такъв продукт, който може да ги държи сухи при положение, че са в басейн?! newsm78

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 07:32 от Мимченце

# 278
  • Мнения: 616
Памперсите за плуване са пълна глупост  Peace Лично мнение; биха свършили някаква работа в първите месеци, когато бебето ака често и воднисто, и може наистина да "оцвети" басейна; обаче кой си къпе бебето в обществен басейн още първия-втория месец? Сега едва ли има някой, който да не разбере, че детето се готви да сътвори бомба  Mr. Green Един обикновен бански би свършил работа; да не говорим, колко е неудобно да се плацикаш във водата, ако за тялото ти е прикачена тежка торба с вода ...
Дариии, благодаря ти за информацията за сокчетата! Знаех си аз, че това от хмел е най-полезно! Роко само такова пие  Joy

ПП: всъщност.... АЗ си къпя бебто в обществен басейн още втория месец  smile3532


# 279
  • Мнения: 3 743
Весел празник на рождениците днес! Честит Еньовден на имениците!

Мацки, радвам се, че тортата ви е харесала. Аз се убедих, че става всеки път  chef

Диди също е станала любвеобилна и след като ме ухапе  Crazy, идва да ме милва и да ми се извинява  Joy. Според баща й, казвала вода, но аз не съм убедена, че е точно това Mr. Green

Маристута
, и аз съжалявам, че обстоятелствата не са ви позволили да дойдете до Варна да се видим. Много целувки на Дея Hug

Ние пък за срамотиите, както сме до морето, още не сме ходили на плаж Blush. Ама таз събота и неделя ако не вали следобед сме та Flutter

Лина, много неприятно с тази стерилна урина. И аз имах проблеми с вземането на урина от Диди, и успях на втория ден, въпреки че тя си пие вода. А сокче или млекце не пие ли? Чайче?

# 280
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте мацки Simple Smile

Яна днес има имен ден, така че първо ето малка почерпка:


Честито и на другите именници, както и на рожденниците тези дни!  bouquet

Страхотни снимки отново, всички дечица са много красиви, големи сладкишчета Heart Eyes Hug
Дариии, благодаря ти за информацията за сокчетата! Знаех си аз, че това от хмел е най-полезно! Роко само такова пие  Joy
Ами хубаво си е това сокче, лъжа няма Laughing. Всъщност Яна страшно обича бира и ако я оставя ще изпие сигурно повече от мен, но само и давам да близне понякога. Даже когато ние пием бира все гледа да докопа бутилката и да я надигне сама Grinning
Но все пак бира и пържени картофки на година и нещо, направо ме уби.

Яна отскоро се научи много сладко да казва "бебе" и го повтаря винаги, когато види бебе - на живо, на картинка или кукла. Даже си имаме едно любимо бебе в градинката до нас, на което отдалече познава количката и като я види хуква към нея с викове "бебе, бебе".

Дари, мерси, че сподели за памперсите за вода Hug Аз също се чудех дали да взема, но като чета, със сигурност ще се откажа.

Фокси, като сте си разменили количките, да не мислиш, че няма да ви познаем Laughing Wink

Хайде хубав ден от мен и усмивки Simple Smile  bouquet

# 281
  • Мнения: 155
              Здравейте мамчета  Grinning 

ЧЕСТИТ  РОЖДЕН  ДЕН  НА ПРАЗНУВАЩИТЕ ДНЕС !!!

 newsm59    newsm38 

                                                           ЧЕСТИТ  ИМЕН  ДЕН  НА  ЯНА

                                                   

Дариии благодаря , че сподели за калиевия перманганат    bouquet  .  Мен честно казано малко ме е страх, защото наистина ако е в по-висока концентрация може да стане страшно.  Ще пиша ако успея нещо да направя . 
Това за бирата ме разби  Mr. Green  .

Галче на този етап само мляко пие , ама аз забравих да питам личната урината на гладно ли трябва да я взема или това важи само за кръвните изследвания.  Защото ако може да и дам мляко , може би по-лесно ще се изпиша.

Преслава от известно време много почна да се радва на кучета и котки.  Като видим някъде по улиците и започва едно радостно крещене и вика ау-ау   ау-ау  Heart Eyes .

# 282
  • Мнения: 3 743
Лина, ето това имам аз за стерилната урина

За СТЕРИЛНАТА УРИНА ПРИ МОМИЧЕНЦА
1.Вечерта след банята, преди да сложите памперса разтворете лабиите и внимателно почистете с памуче натопено преварен зехтин.
2.На сутринта, щом детето се събуди го измийте хубаво на течаща вода.
3.По същия начин, по кийто вечерта сте почистили със зехтин, сега почиствате с памуче напоени в риванол.
4.Залепвате колекторчето (има едни на Виталис, които имат дунапренче и са значително по-удобни от турските) За да залепите колекторчето правилно внимавате ануса да остане отвън. Разтваряте найлончето, за да може да се напълни. През цялото време много внимавате къде пипате (да не замърсите колекторчето).
5.Слагате памперса, но го оставяте много хлабав. Не закопчавайте бодито! Аз държа детето голичко.
6.Дръжте детето право докато се изпишка (когато леко се стопли памперса е готово). След това внимателно махате колекторчето, за да не се излее!. Ако има кой да ви помогне и да държи детето да не ляга при тази процедура става по-лесно.
7.Със стерилна спринцовка прехвърлате урината в стерилно контейнерче. Обикновено около 5мл са достатъчни за стерилна и около 15мл за обикновена урина.
8.До един час е добре пробата да е в лабораторията.
Ако пробата се замърси (ако се изака датето), просто сепоставя ново колекторче, като се повтаря хигиенната процедура. Не е задължително стерилната урина да е първата урина за деня.
Детето пишка около 5-10 минути след като се събуди, така че е по-удобно да се съобразите с това, отколкото да чакате следващо изпишкване

Не ми се е налагало и не съм пробвала, споделям нечий чужд опит Peace

# 283
  • Мнения: 155
Галче  много ти благодаря за подробната информация    bouquet    bouquet    bouquet
 Определено ще ми е от полза!

П.П. Веси   благодаря и на теб   bouquet  !

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 10:13 от lina1313

# 284
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

ЧРД и имен ден на празнуващите днес!

Лина р-ра се прави да е светло розов, горе-долу на един леген вода една равна чаена лъжичка калиев перманганат. Но и една кислородна вода би свършила същата работа, че и по-добра Peace

Танитка и аз се присъединявам към комплиментите на всички мами. Много добре изглеждаш, радвам се, че се виждате с Бъни. поздрави от нас и се надявам пак да се включва при нас.

Аз от гащите съм много доволна, случвало ми се е да има ако в басейна и го задържат Peace. Моя мъж ака като новородено, така че на нас са ни много полезни.

Общи условия

Активация на акаунт