Анкета за име на момче

  • 3 953
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 980
Всичките ми харесват, макар че бих предпочела Андрей пред Андре. Иначе за англоезична среда - Теодор и Самуил, в този ред. Константин може и да се научат да го произнасят (нямаше ли такъв филм преди една-две години?) но според мен е малко по-затормозяващо и май звучи леко претенциозно. Пък и трудно се съкращава. Теди (Тед) и Сам са ясни.

# 16
  • Мнения: 3 016
Гласувах за КОНТСТАНТИН.

# 17
  • Мнения: 329
Боян е кратко, ясно и звучно българско име. Живея в Австралия и имам познат Боян и нямам впечатление произнасянето му да ги затруднява. Успех  Hug

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
харесва ми Самуил но след като живеете в чужбина  мисля че по-добрия вариант е Самуел
на кратко-Сам    bouquet

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Андре.
Мислела съм така да си кръстя детето дори. Очарователно име.

# 20
  • Мнения: 4 555
Всички са хубави, без Константин. То не че не е хубаво де, просто лично на мен не ми харесва.
Любимото ми е Боян, но англоезичната среда малко променя нещата и може би е по-добре Самуил.

# 21
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Боян е сред фаворитите ми от имена, така че категорично гласувах за него.  Peace
Имам едно питане обаче, което не е конкретно към авторката на темата, а по принцип към всички, които биха могли да ми помогнат да си изясня следното за мен недоумение.
Напоследък ми прави впечатление, че много от родителите се съобразяват с това, как да кръстят бъдещото си отроче, съобразно държавата, в която пребивават и по - специално - англоговорящите такива. Нима наистина това се налага, при положение, че и двамата родители са българи? И смятате ли, че например семейна двойка - англичани, живеещи в България, би се съобразила с този факт, в избора на име за своето дете?
А как щеше да стои въпросът, ако и двамата български родители вече години наред живееха в Китай, примерно?
По какъв ли критерий пък тогава би било редно да се направи съответния потбор за име?

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 02:24 от Pebibals

# 22
  • Мнения: 3 804
Не съм авторката,но ще си позволя да кажа моята гледна точка-въпреки,че брака ми е смесен.Не знам дали можеш да си представиш какъв ад е ако решиш да си вадиш какъвто и да е документ в  страната в която живееш,особенно пък ако те връщат няколко пъти защото са ти събркали изпизването на имената,факта ,че в ежедневието ще ти се наложи да чуеш над 100 варианта на името си-изобщо го пропускам.Та предполагам това кара повечето родители да избират имена които са лесни и общи за родната и страната в която живеят. Peace

# 23
  • Мнения: 574
Гласувах за Андре, предвид условията от първия пост, но иначе най-много ми харесва Константин Peace

# 24
  • Мнения: 1 800
Бубс, в този ред ми харесват: Константин, Самуил и Боян.



Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 06:02 от benson10

# 25
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Боян е сред фаворитите ми от имена, така че категорично гласувах за него.  Peace
Имам едно питане обаче, което не е конкретно към авторката на темата, а по принцип към всички, които биха могли да ми помогнат да си изясня следното за мен недоумение.
Напоследък ми прави впечатление, че много от родителите се съобразяват с това, как да кръстят бъдещото си отроче, съобразно държавата, в която пребивават и по - специално - англоговорящите такива. Нима наистина това се налага, при положение, че и двамата родители са българи? И смятате ли, че например семейна двойка - англичани, живеещи в България, би се съобразила с този факт, в избора на име за своето дете?
А как щеше да стои въпросът, ако и двамата български родители вече години наред живееха в Китай, примерно?
По какъв ли критерий пък тогава би било редно да се направи съответния потбор за име?


За Китай не мога да отговоря  Grinning. За мен истината е, че децата ми ще бъдат американци (може би повече, отколкото на мен би ми се искало, ама това е друга тема) повече, отколкото българи, факт, че така става. Това не е някакво временно пребиваване, по-скоро, най-вероятно, е за целия им живот, или поне за много дълго време. 

Не знам за англичани, но преди време познавах едно сирийско семейство, живеещо в Катар, което кръсти първия си син Иван, защото много им харесваше името. Нищо общо с България и други славянски държави нямаха.

# 26
  • Мнения: 4 514

На Константин всички българи ще му викат Коце, няма как да го избегнеш.
Аз познавам няколко Константин-овци, на нито един не викам Коце, нито който и да било от познатите ни.  Peace


А как щеше да стои въпросът, ако и двамата български родители вече години наред живееха в Китай, примерно?

Точно за Китай името Боян е страхотен избор!  Peace  Grinning Има такива срички в китайския език, така че ще е страшно лесно произносимо. Сори за отклонението, не е за Китай думата, знам, знам...  Wink

# 27
  • Мнения: 712
Гласувах за Константин. Много харесвам името, а съкратената версия Тино е подходяща за всяка среда, дори прибавя леко италиано - мафиотски привкус  Wink
Боян е сред люимите ми имена, но за англоговоряща среда не ми се струва най-удачно.
От споменатите извън анкетата имена много харесвам Томас и Лукас, точно в този вид, със с накрая, а и се вързват перфектно. Имат и удобни съкращения.
Разбира се, само родителите ще решат кое да бъде името, но каквото и решение да вземат, сигурна съм, че ще е най-красивото име за тяхното детенце   bouquet

# 28
  • Мнения: 929
Боян, Самуил и Теодор, като Самуил ми е фаворит. Как звучи Боян  на английски  newsm78

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Боян и Самуил.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт