Леееко кафява тема ...

  • 7 568
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 527
на мен ми е по-интересно има ли поне един град или курорт край морето с работеща пречиствателна станция  newsm78

или се плацикаме в ...  Sick
В прекрасният, скъп и любим на много хора Созопол, със сигурност няма пречиствателна станция.


Не е точно така. Строяха а и вече може да е готова. И да работи. Дано...

# 16
  • София
  • Мнения: 11 116
на мен ми е по-интересно има ли поне един град или курорт край морето с работеща пречиствателна станция  newsm78

или се плацикаме в ...  Sick
В прекрасният, скъп и любим на много хора Созопол, със сигурност няма пречиствателна станция.


Не е точно така. Строяха а и вече може да е готова. И да работи. Дано...

http://www.sozopol.bg/bg/index.php?option=com_content&view=a … d=56:actualno-kat
http://sg.stroitelstvo.info/show.php?storyid=474732

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само знам, че водата от пречиствателната станция е в пъти по-чиста от доста други.
Пък и 21-ви век едва ли нечистотиите ще се вливат просто така, нейде си  ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 10 326
Само знам, че водата от пречиствателната станция е в пъти по-чиста от доста други.
Пък и 21-ви век едва ли нечистотиите ще се вливат просто така, нейде си  ooooh!
Първото е ок. Второто -  Mr. Green Дори и не предполагаш какво се зауства не нейде си, а навсякъде.

# 19
  • Мнения: 2 386
Царево е едно от малкото населени места край морето със собствена и работеща пречиствателна станция. Преди градчето, пада се в дясно като се слиза от Бургас.

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
познати бяха разочаровани от Черноморец, че на централния плаж имало такава ла...на тръба която се изливала на 50 м навътре ...

# 21
  • София
  • Мнения: 83
По програма ИСПА на МРРБ се строят пречиствателни станции в Бургас, Русе, Стара Загора, Димитровград и Хасково http://www.mrrb.government.bg/index.php?lang=bg&do=ispa

# 22
  • София
  • Мнения: 98
За мене това, което се случва в кварталите на София и около тях е безумие,строят се малки красиви"селца",огромни блокове около Околовръстното, а за канализация не се мисли.Започва се обратно,първо инфраструктура и после останалото,за Симеоново не ми се говори,до нашата къща минава малка рекичка"беше",сега какво се излива в нея не знам, но мирише  Sad,да не говорим че от другата страна на рекичката се строи голяяям блок Shocked
Иначе по самото околовръстно положиха дебели тръби за канализация и водопровод,направиха и отбивки,ама.....
Като правиха проби на водопровода такива шадравани бликнаха,че чак плочките бяха извадени Shocked

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 13:51 от margita

# 23
  • Мнения: 4 785
По цяло лято съм на морето и влизам 1-2 пъти до коленете, колкото да се каже че влизам - просто знам къде отива канализацията от всичките хотели - в моренцето. А колко хубаво беше като станаха едни наводнения и всичко това се върна в подземните етажи на хотелите (първа линия) - 1-2 метра вода с *****... и в 3 през нощта няма комплексен, няма управител, пиколо - целия персонал долу, че а тръгне към фойето, а.... е такава е картинката в по-голяма част от курортите - морето е пълно с ...  Sick

В София елитните уж квартали нямат канализация - 21в. столица, елитни квартали... нямам думи да го опиша!!! #Crazy

# 24
  • Мнения: 673
 Елитните квартали на София не само ,че нямат канализация в 21 век , ами си строят палатите върху свлачищен терен. Целия северен склон на Витоша представлява едно огромно потенциално свлачище и липсата на канализация може да доведе до голяма катастрофа, като тази която се случи преди няколко години  Северното ни Черноморие.
   Всички  води / и отпадни и не/ от цялата Софийска котловина се заустват в р.Искър, която е т.нар отводнителна артерия на Софийското поле. Ако сте ходили на манастира "Св.Мина", за да влезете в самия манастир се преминава през един мост, а отдолу тече зловонна река. Е, това са ни л....та. От там отиват в пречиствателната станция , но доколко е ефективна тя е отделен въпрос.
  Ако искате да се къпете в някоя рекичка първо се ослушайте дали квакат жаби. Жабите са индикатор за чистота на водите. Те са много чувствителни на замърсяване и могат да живеят само в чисти води. Peace

# 25
  • Мнения: 4 585
В тоя смисъл, аз, гражданинът на Разград, съм по-европеец от драгалевско или горнобанско софе, защото при нас асептични ями няма. А скоро ще бъде изградена и канализация в околните села. Фук пък, ей тъй, на!

# 26
  • София
  • Мнения: 10 326
За мене това, което се случва в кварталите на София и около тях е безумие,строят се малки красиви"селца",огромни блокове около Околовръстното, а за канализация не се мисли.
Но много от тях са с локални пречиствателни станции.

Вълк, тема за София не подминаваш, ей! Терминът "асептична яма" ми харесва.

# 27
  • Мнения: 562
Заради това от няколко години, не помня колко точно, септичните ями се правят задължително с бетонни стени, за да не се просмуква туй онуй в почвата. Ние обаче си имаме от време оно обикновенна. От една страна сме на баир и всичко би трябвало да отива надолу ( т.е. към морето, делят ни около 6-700м  Confused ). От друга страна в близост до септичната яма расте най хубавата смокиня от всички в района.
Реално не ме притесняват толкова биологичните отпадъци, колкото примерно водата след къпане с остатъци от шампоан, водата от пералнята и т.н. Защото тази химия също отива в почвата или морето.

За смокинята е обяснимо - това, макар на някои да им изглежда гадно, си е чиста биологична тор!  Peace

# 28
  • Мнения: 295
Преди няколко години ми се наложи да пиша нещо за проектите по ИСПА и тогава се твърдеше, че до 2014г. трябва да се изградят над 200 пречиствателни станции за отпадни води. Не ми се вярва сега положението да е много по-розово, особенно със спряните пари от ЕС. Тогава много ме шокира една публикация за резервата Жеравна, че септичните ями на цялото село се заустват в езерото. Природен парк - септична яма #Crazy
А иначе в София пречиствателната станция е в Казичане, но Витошките квартали, а сигурно и всички други извън околовръстното са на септични ями. Аз лично и пръста не бих си топнала в която и да е витошка река - миналата година мъж ми карал мотор по коритото на бистришката река и заседнал в една кал и решил да пиине малко вода, мислейки си че е достатъчно високо над населените места. Резултата беше висока температура и дрис, но слава богу се оправи бързо.

# 29
  • Мнения: 13
В Искър вече има риба....може пък наистина да работи пречиствателната станция. Като се сетя преди 15-20 години как Искър си менеше цветовете всекидневно и лошо ми става. А около реката не се дишаше. Сега вече не мирише и наистина има риба. Даже и дъното на реката се вижда.

Общи условия

Активация на акаунт