За данъците и данъ4ните системи в страната,в която сте...

  • 1 708
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вес, ама при вас ДДС_то е 16% (най_ниско е в ЛЮксембург: 15% ) а тук е 20%.  Wink

В Испания ДДС не е фиксирано, различните стоки и услуги се облагат с различен данък  Crazy Книгите, ако не се лъжа, се облагат със 7%.  Thinking

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Вес, ама при вас ДДС_то е 16% (най_ниско е в ЛЮксембург: 15% ) а тук е 20%.  Wink

В Испания ДДС не е фиксирано, различните стоки и услуги се облагат с различен данък  Crazy Книгите, ако не се лъжа, се облагат със 7%.  Thinking

Да,права си. Аз говорех за обЩата ставка. Peace А книги,вестници , хранителни стоки от първа необходимост като хляб,мляко,яйца,сирена се облагат с едва 4%. Crazy За останалите хранителни стоки без алкохолни напитки,както и за разли4ните видове услуги ставката е 7%.Комунизъм направо. ooooh! Wink

# 17
  • Мнения: 1 049
При нас  квотата е 10%  ддс върху строителните услуги, т.е. когато сумата на работната ръка надвишава материалите. Peace

# 18
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
С данъците могат да се смъкват също доста неща - ипотеки, разходи за транспорт при определени условия, има облекчения за семейства, деца, детски градини...


колко се смъква процентно (горе_долу) да ре4ем от транспорт, или от здравни разходи, или от детска ясла (ясла или градина? Rolling Eyes)
Щото тук максималната цифра, да ре4ем за ясла, е равна на то4но 2 месе4ни такси и от нея ти смъкват 19/20% (не помня то4но), от останалите малко възможни за деклариране данъци, съЩия процент, само ипотеката струва пове4е  Rolling Eyes

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Феиам, не знам точни цифри  Crazy, всичко зависи от това на кой вид данъчно облагане подлежиш, дали отговаряш на определени условия, също и колко си декларирал. В нашия случай не ни смъкват нищо.  Crossing Arms Трябва да питам някой познат какво точно му връщат.

# 20
  • Мнения: 1 049
 За автбусните  абонаменти , при нас  ти дават едва 19 % от максималната сума похарчена Еуро 250  ,т.е.  дават  максимум Еуро 47,50. Peace

# 21
  • T"A
  • Мнения: 2 515
При нас ДДС е 15.5%, но туристическите услуги са освободени от ДДС (поне част от тях), до скоро плодовете и зеленчуците бяха освободени, освен, ако не са обработени (+ някои сделки с имоти и сделките с диаманти не се облагат, ноооо това с диамантите, странно защо, не е лъжица за всеки  Laughing). За недвижимите имоти и туристическите услуги има значение и дали сделките са в чужда валута...

Това, което има в Европа и е голям плюс, а тук ни липсва, са освободените от мито стоки (в смисъл, че европейският пазар е вътрешен и няма мита, а тук ни удрят яко със вносните стоки, ако и да има двустрани споразумения със страните-износителки, със САЩ и ЕС). Напр. колите се обмитяват с нещо като 30 и кусур процента...  Rolling Eyes

  • "Зелените" стоки и услуги ползват облекчения при облагането.
  • Ползването на служебна кола се облага.

За ДОД намерих това:
данък - доход в изр. шек.
Tax %     Income (IS)
10%    1 - 55,080
15%    55,081-97,920
23%    97,921-147,000
30%    147,001-211,200
34%    211,201-454,680
46%    454,681 and over
(като уточнявам, че това е облагането само с ДОД, т.е. не вкл. други налози, осигуровки и т.н.; и тези проценти ги наричат "начални", явно заради допълнителни отчитания)

За да не е твърде абстрактно, пример с месечен доход от 23000 шекела (= 4,337 euro) бруто, по таблиците на нашето данъчно излиза дължим данък общ доход от 6 900 nis (т.е. около 1300 euro)

Върху втори доход, данъкът е 50%, заради което много хора се замислят преди да започнат втора работа  Confused
Аз бях поела една работа "на хонорар" и държаха да ме обложат с 50%, защото не бях доказала, че нямам основен доход (идеята беше, че накрая на годината пред данъчните ще докажа наличие или отсъствие на друг доход и ще ми върнат парите)

Източникът ми е ТУК.
Между другото, има и за други държави: http://www.worldwide-tax.com/, но не съм сигурна доколко е вярна информацията в сайта  Peace

Това е за Израел, написано от икономически неграмотен човек като мен  Laughing, обаче колкото от интерес към правата ми - толкоз  Sunglasses

Вече няколко години се опитват да прокарат закон разходите по гледане на деца (напр. детегледачка) да бъдат признавани и съответно да се отчитат като разход преди свалянето на налози, но не успяват. Надявам се да има някакъв напредък докато имаме деца...

# 22
  • Мнения: 4 399
Работя в Данъчното   Mr. Green
Втръснало ми е Simple Smile
Накратко:
До $14,000 =   12.5%
$14,001 -  $48,000 = 21%
$48,001 -  $70,000 = 33%
$70,001 and over = 38%

Има облекчения за семейства с деца. Зависи от броя деца, тяхната възраст, дохода на семейството и дали родителите работят поне 30 часа на седмица.

ДДС 12.5%


Четох, четох и май си иzбрах при вас да живея. Че то това вашето си е жив данъчен рай. Grinning Да се чуди човек че държава може да се иzдържа с такива ниски данъци. Е, и Люксембург мога да си иzбера, но там пък няма да ме искат. Confused

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Работя в Данъчното   Mr. Green
Втръснало ми е Simple Smile
Накратко:
До $14,000 =   12.5%
$14,001 -  $48,000 = 21%
$48,001 -  $70,000 = 33%
$70,001 and over = 38%

Има облекчения за семейства с деца. Зависи от броя деца, тяхната възраст, дохода на семейството и дали родителите работят поне 30 часа на седмица.

ДДС 12.5%


Четох, четох и май си иzбрах при вас да живея. Че то това вашето си е жив данъчен рай. Grinning Да се чуди човек че държава може да се иzдържа с такива ниски данъци. Е, и Люксембург мога да си иzбера, но там пък няма да ме искат. Confused

Ми ако вси4ки си ги плаЩат заЩо да не може да се издържа държавата.  WinkТук като са високи данъците и като има маса народ дето укрива,кел файда.  Mr. Green
Вер4е,идвам и аз в НЗ. Hug

# 24
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Моля ви се да ми я припомните тая тема, ако се затръшкам за местене в Европа.  Grinning

# 25
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В Монако не се плащат данъци. В Иран също.  Mr. Green
Това като идея де.  Laughing

# 26
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Работя в Данъчното   Mr. Green
Втръснало ми е Simple Smile
Накратко:
До $14,000 =   12.5%
$14,001 -  $48,000 = 21%
$48,001 -  $70,000 = 33%
$70,001 and over = 38%

Има облекчения за семейства с деца. Зависи от броя деца, тяхната възраст, дохода на семейството и дали родителите работят поне 30 часа на седмица.

ДДС 12.5%


Четох, четох и май си иzбрах при вас да живея. Че то това вашето си е жив данъчен рай. Grinning Да се чуди човек че държава може да се иzдържа с такива ниски данъци. Е, и Люксембург мога да си иzбера, но там пък няма да ме искат. Confused

В ЛЮксембург предпо4итам, не ми се отдале4ава толкова  Laughing
то4но сноЩи 4етях за ниската престъпност и разни други все положителни условия за живот. страна ме4та ми се стори. ама много късно дали възможност за гласуване на жените, може и затова да е   Mr. Green

# 27
Вес е писала за Швейц., ама е пропуснала ДДС-то:

- 7,6% в нормалния случай;
-  3,6% за хотелиерска дейност;
-  2,4% за хранителни стоки, безалкохолни напитки, книги, вестници и списания....

Ние, живеейки непосредствено на границата, всичко, което не е ядене и пиене, го купуваме от Шв., вместо от Италия.
Особено за стоки като техника например разликата в цената е чувствителна, именно заради ДДС.

Мисля, че най-ниските данъци в цяла Шв. са в кантон Цуг (близо до Цюрих) и разни петролни компанни примерно са си регистирали head quarters там. Laughing Смешно е, защото съм била в баш града Цуг и знам какво е мъничко и забутано.

# 28
  • Мнения: 4 399

Мисля, че най-ниските данъци в цяла Шв. са в кантон Цуг (близо до Цюрих) и разни петролни компанни примерно са си регистирали head quarters там. Laughing Смешно е, защото съм била в баш града Цуг и знам какво е мъничко и забутано.

Не са само петролни, Швейцария е много модна напсоедък за регистрация на фирми заради данъците. Само се ;удя дали и за населението е толкова добре колкото за фирмите.

Вес, в Монако ще ме искат по-малко отколкото и в Люксембург. Остава ми Иран...

# 29
  • Мнения: 6 390
При нас ДДС е 19%
някой храни 14%
за нашите данъци много не знам...

Общи условия

Активация на акаунт