Пране или почистване на стари юргани, как?

  • 24 197
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Първо по темата:
Подобен юрган (за тези, които авторката пише) за да се изпере някак си сигурно му трябва цяла седмица напичане на слънце, за да изсъхне съвсем и да се избегне образуване на куп бактерии, плесени и прочие. Не че и при другите има гаранция за стерилност. Не бих се занимавала с химическо чистене или разпорване на толкова сложно за сглобка чудо. По тази причина нямам подобни завивки, но ми се струва, че два броя олекотени(макар и от най-евтините), наложени една върху друга и пъхнати в калъф ще топлят колкото тази, но поне могат да се перат в пералня. Така е при сина ми. По две за зимата, една за пролет - есен. Имам една зимна с гъши пух 200/220, и я пера в пералнята, барабана ми е голям и я събира без проблем. Центруфугирана на 1400 оборота изсъхва напълно за 2-3 слънчеви дни и лек ветрец. Замислям и за детето, но тъй като има вариант на алергизиране и съм на позиция изчакване.

# 61
  • Мнения: 2 531
Старите юргани и родопски одеала "изпрах" в контейнера за боклук. Вече ползвам само тънки памучни одеала и олекотени завивки, които се перат в пералня.
Joy и аз така направих
конкретно по темата- так където си носих килимите за пране мидях бара в която перяха всякакви одеала , юргани черги и др.

Общи условия

Активация на акаунт