Водичка през горещите дни

  • 2 164
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 645
Предлагай му често водичка в тия жеги,преварена,колкото  му се пие

# 16
  • Мнения: 2 614
Здравейте майчета. Моля ви за съвет!  Praynig Бебчо е на 3 1/2 м. По колко водичка е нормално да му давам? Педито казва, че щом кърмя не било необходимо да му давам водичка, но ми се струва, че в тези горищини ще му дойде добре няколко глъдки по време на разходка  Thinking
Ако кърмиш на поискване, няма нужда да даваш вода, особено със захар, защото 80% от състава на предното мляко е вода, и то е "предвидено" от организма именно, за да задоволява жаждата на детето!
За да не се притесняваш, следи мокрите памперси на бебето, като отчиташ факта, че то се поти през лятото и може да не пишка толкова често, колкото през по-хладните месеци!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 013
Колкото иска,толкова давай.
Моята дъщеричка никога не е харесвала водата,затова давам само чайчета.Пийва си доста в жегите,а и нощем.

# 18
  • Мнения: 2 521
Винаги съм предлагала вода.
И аз така PeaceАко бебето има нужда ще пие,ако не-няма да пие Wink

# 19
  • Мнения: 1 796
Много ми е интересно защо много майки казват че като се кърми детето няма нужда от вода?Ако самото дете не иска вода-съгласна съм,ама че нямало нужда защото е на кърма-не го разбирам.По тази логика лятото в жегите да караме на краставици или диня пък да видим колко ще изкараме без вода!

# 20
  • Мнения: 240
Щом иска и пие значи има нужда. Аз давам водичка, особено сега, в жегите и не следя всеки път по колко изпива- да пие колкото му се пие на детето  Peace

# 21
  • Мнения: 1 001
Не мога да съм от полза защото мъника е на АМ и има разлика, но ако може да използвам темата (да не пускам нова) да попитам - всички казвате - "колкото иска", а аз го ограничавам горкото. Не му давам повече от 40мл. чайче наведнъж ("на сила" му измъквам шишето от устата). Общо за деня му се събира ок. 200мл чай. Греша ли като му взимам шишето преди сам да е решил? Лаком е и докато не види дъното на шишето (с АМ е така с вода не съм пробвала), не спира - страх ме е да не повърне -има ли такава вероятност? Забравих - става дума за бебе на месец и половина почти.

Извинявам, се на авторката, че ползвам нейната тема, нядявам се че няма да се разсърди.   bouquet

# 22
  • Мнения: 367
На тази възраст, когато вече храната не е само кърма, според мен е добре да предлагаме вода, а детето само преценява дали ще отпие. Аз предлагам, защото малката няма как да си поиска, ако е жадна. А и тя толкова се поти...Понякога пие, понякога не - според нуждата, но аз лично така съм по-спокойна.  Wink

# 23
  • Мнения: 46 526
Много ми е интересно защо много майки казват че като се кърми детето няма нужда от вода?Ако самото дете не иска вода-съгласна съм,ама че нямало нужда защото е на кърма-не го разбирам.По тази логика лятото в жегите да караме на краставици или диня пък да видим колко ще изкараме без вода!

И на АМ да е, щом е на поискване, няма нужда. Сравнението с краставици и диня не е на място. Става дума за НЕзахранено дете, на захранените, дори с плодове - вода се предлага.

А ако искаш да провериш дали има нужда, пробвай със себе си следното (мерките и количеството са реални, на дъщеря ми):

... например дете 6 кг., ако пие по 1 литър мляко, то приема течности за деня, които са 1/6 от теглото му. Пробвай ти, ако си 60 кг. да пиеш на ден 1/6 от тях (10 кг.), без твърда или каквато и да е друга храна ...

v_d, детето ти е гладно! Храни на поискване, колкото иска.

# 24
  • Мнения: 378
Винаги съм давала вода против съм това,че ако е само на кърма не му трябва чиста водичка поне да си преплакне устата детенцето.

# 25
  • Мнения: 270
До скоро хич не искаше и да я поглене,но аз предлагах,въпреки,че е само на кърма.Но от 2-3 седмици като започнаха жегите си пийва повечко,даже понякога като мрънка предлагам гърда-отказва,предлагам вода-пие.Детето си показва Peace

# 26
  • Мнения: 1 155
Аз давах водичка и дъщеря ми пиеше  Peace

# 27
  • Мнения: 240
И аз съм на мнение, че щом изпива по- толкова е гладно. И защо му даваш само чай? Давай му водичка и не го ограничавай- да пие колкото иска, а ако му е повече ще върне, това не е повръщане и не бива да те притеснява, стига да не е системно и придружено с болка или чувство за дискомфорт.

# 28
  • Мнения: 2 447
Синът ми е кърмен до годинката-вода предлагах от самото начало...Лятото в жегите започна да пие,явно е имал нужда,затова според мен,ако детето ти пие вода му давай толкова колкото му се пие...Никога не съм ограничавала количеството на водата...Само като беше по-мъничък гледах около час преди ядене да не давам по много..

# 29
  • Мнения: 1 001
Цитат
v_d, детето ти е гладно! Храни на поискване, колкото иска.

На поискаване е. Не вярвам обаче да е гладно, защото яде по 130-140мл. АМ на хранене (горе-долу през 3-4часа)  newsm78 Не плаче и не мрънка след като се наяде. Даже 2-ма педиатри вече ми се скараха, че много съм го хранела, но гладно няма да го държа. Страх ме е да не повръща - толкова АМ през 3-4 часа и чайче повече от 40мл между храненията.... незнам, нямам опит още и може и ти да си права, но 5 лъжички АМ на 150 мл. вода още на месец и половина ми се виждам много - как мислиш?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт