стерилизация на бебешките принадлежности

  • 19 551
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 93
Благодаря ви за споделения опит момичета.Продължавам да стерилизирам след всяко хранене,че даже и да мия с веро по веднъж на ден!!!А пък като поодрасне ще видим  Thinking

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Не е по  темата , но според мен щом имаш кърма имаш голям шанс да я върнеш към гърдата- вземи си силиконови зърна , поне моето бебче само благодарение на тях засука (когато почти бях изгубила надежда). Пожелавам ти успех  Hug

# 47
  • Мнения: 2 960
Стерилизирах шишетата след всяко хранене-до годинката Peace

# 48
  • Мнения: 411
Ние от самото начало сме на изкуствено хранене.  След използване на шишето до измивам добре и го слагам в стерилизатора, като се напълни го пускам. Бобите също. Другото което следя е на всеки два месеца да сменям бибата залъгалка и бибите на шишетата, при по продължително ползване колкото и да се мият и стерилизират гъбясват. Стерилизирам и приборите и за хранене, както и играчките които се лапат. Дете вече е на 1г. и 10 м. продължавам да го правя, може би по инерция, а и не вреди. До момента не сме имали ни афти, ни гъбички.

# 49
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
От 20-на дни сме на смесено хранене защото ми намаля кърмата и стерилизирам веднъж дневно,след това измивам шишетата с веро и топла вода както и бибката.В началото като беше само на кърма отново веднъж дневно стерилизирах шишето за водичката и бибата

# 50
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
стерилизирах веднъж на ден , като изварявах в тенджера на котлона

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Ами би трябвало след всяко хранене та нали иначе смисъла на стерилизацията се изгубва  newsm78

# 52
  • Мнения: 1 305
Един или два пъти дневно стерилизирах шишетата, но имах много и си ги миех и слагах в стерилизатора и после само го пусках.

# 53
  • Мнения: 826
Почти не стерилизирам. Но аз кърмя и не използвам често шише, само помпата по-често. Мия с вряла вода и препарат. Няколко пъти стерилизирах, но не съм привърженик да поддържам нещата на бебка изцяло стерилни.

# 54
  • Мнения: 544
Тези мамчета, които нямат стерилизатор как точно стерилизилат шишенцата на котлона или в микровълнова..до горе ли се пълни тенджерата с вода или ... не ми е ясно  Embarassed

# 55
  • Мнения: 959
Стерилизирах, като предварително измивах старателно и изплаквах обилно, до 6 м. След това само миех /с преперат и четка/.

И аз така. Peace
... стерилизацията в домашна обстановка, може би е излишна, но пък не изисква някакви усилия, така че я правех...

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат
Продължавам да стерилизирам след всяко хранене,че даже и да мия с веро по веднъж на ден!!!

Преди стерилизацията не ги ли миеш?
Аз стерилизирах по веднъж на ден.

# 57
  • Мнения: 494
Аз все още стерилизирам шишетата след всяка употреба. Знам, че малко се престаравам, но просто не ми е никакъв проблем и за да съм спокойна го правя. Познавам майки, които никога не са стерилизирали нищо и не са имали проблеми.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 120
ами според това колко сабира стерилизаторът ти...с моят на куп можех да стерилизирам вс шишета нужни за деня....
но ако в твоят се побира 1-2 нормално е да го правиш за всяко хранене Wink

другото дето стерилизират 1 път на 2 дни или седмично...просто няма смисъл изобщо да се хабят....или стерилизираш както ти правиш или изобщо не.
Въпрос на избор Wink
като към 5-6 месец можеш да спреш защото детето почва да лази, да пъха вс в устата си и т.н....и просто няма смисъл вече.

# 59
  • Мнения: 568
В началото по веднъж на ден ,а сега доста по-рядко.
Бях прочела в една тема,че стерилността свършва с раждането- и мисля ,че е много точно.

Общи условия

Активация на акаунт