най-добрата салата за горещините?

  • 7 734
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
  • домати
  • краставици
  • сирене
  • много кисело мляко
  • зехтин
  • зелени подправки

Всичко да е добре охладено. Много е вкусно  Crazy

# 106
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Салата от белени домати, червен или воден лук нарязан на ситно , магданоз и зехтин.
Печени чушки с оцет, олио , магданоз и чесън. Много вървят лятото.

# 107
  • Мнения: 112
зелена салата, царевица, риба тон и парченца лимон,полети със зехтин, може и краставица да се сложи!

# 108
  • Мнения: 1 236
плодова салата и бяло вино (отделно! Laughing )

маруля и сиренце

доматки, авокадо и червен лук

# 109
  • Мнения: 207
Домати с много сирене и зехтин.  Не ми трябва друго ядене .Обожавам ги.

# 110
  • Мнения: 311
Домати, краставици, чеснова майонеза, царевица

А лятото го свързвам с печени патладжани и пипер. Правя салата от тях + домати, лук, магданоз, всичко ситно нарязано. Супер е.

# 111
  • Мнения: 52
Домати, краставици и сирене

# 112
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Зелена салата, краставици и лук. Вчера пробвах нов дресинг за нея: разбита горчица, сол, черен пипер и 2 с.л. кисело мляко. Леко киселичка и освежаваща добавка към салата. За жегата е идеална.

# 113
  • На ръба..
  • Мнения: 2 120
Таратор и ето различни видове:
Към основните съставки - кисело мляко, малко водичка, счукан чесън, орехчета, копър и сол, можете да добавите ситно нарязана маруля.

Още по-интересно става когато зеленчукът в лятната млечна супа е настърган морков или репичка.

За любителите на мляко и яйца по всяко време на денонощието (тук си имаме такъв) предлагаме таратор с настъргани твърдо сварени яйца.

Ако искате да си направите таратор по Жътварски, добавете към традиционната рецепта с краставици и настърган на дребно домат.

Инфо: tialoto.bg

# 114
  • Мнения: 114
Похапваме в къщи зелена салатка, с прясно чесънче, лук, зехтин, малко сол и много кисело мляко. Обожаваме я всички.

# 115
  • Мнения: 5 757
Китайско зеле с царевица,рулца от раци и маслини.

# 116
  • Мнения: 2 133
плодова салата и бяло вино (отделно! Laughing )



доматки, авокадо и червен лук
На това ме научи и брат ми тая пролет.Оттогава ги обожавам тия съчетания!(абе, вие в английсkо, това ли всички си хапвате?)

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 11:20 от franceska

Общи условия

Активация на акаунт