Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 125
Ако детето е спокойно...няма защо да се седи при него....аз лично винаги си седя...така сме свикнали....като е на дълъг път давам да пие, яде, четем приказки, играем си с играчки.....галя си го.....така е по-спокоен, аз също...което не значи че всички майки трябва да се возят от зад...както го чувстват....
Имам една позната...като е будно детето е при него, като заспи...прескача и отива отпред.....
На мен лично задната седалка на вс отгоре ми е и доста по-удобна.

# 61
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В колата не се яде,не се дъвчат дъвки и смучат бонбони. Пие се само вода и нищо друго. Първо ми е трудно да се намърдам между двете столчета, второ не го смятам за необходимо. И от предната седалка достатъчно добре се чуваме за да си говорим и пеем песнички.  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 44 125
Simple Smile не ме разбирайте криво...хич не агитирам никой да седи на задната с детето....като е с 2 или 3 съвсем няма как.....просто казвам, че на нас така ни е по-удобно и приятно....
А за яденето...и аз ям в колата като огладнея....не виждам защо и детето да не яде.....

# 63
  • Мнения: 2 011
За мен столчето е абсолютно необходимо.От новородена е в такова.Свикнала е и изобщо не протестира.Тя няма и избор де  Laughing Всеки ден сме двете сами в колата ми.Дори до магазина да отида,който е на 200м от нас - пак е там,вързана.Аз не мога да си представя как ще карам спокойно,а тя ще се размотава някъде отзад(или отпред до мен) в колата свободно  ooooh! Ми нали тогава и аз ще съм опасна за останалите участници в движението,гледайки постоянно какви ги върши моето  в колата.
Но ... живея до детска градина.Всеки ден гледам като вземат децата.Коли - колкото щеш,от скъпи по-скъпи,не повече от 20% имат столчета. Но всички майки са с коли.Мятат съкровищата си на предната седалка до тях и отпрашват  Tired
Моя приятелка  никога до сега не е возила детето си в стол,то е на 1г2м.Като кажа нещо по въпроса,ми се отговаря - Ма много мрънкаааа,и ние тука наблизо само... Ей тъй наблизо Пловдив - Бургас например.  ooooh!
На българина му трябва як контрол,защото съвестта му не работи.

# 64
  • Мнения: 9 990
Само до преди 7-8г, никой в БГ не си возеше децата в столчета. Или са били единици тези, които са пренесли модела от чужбина.
Тогава как не сте се чудели как е възможно това?
Просто за мен е странно да се оххка и аххка за нещо, което се прави едва от няколко години.


Тогава децата загиваха при съвсем леки катастрофи, приемеше се за неизбежно.

А само преди 15 години и движението не беше такова, а преди 25 пък, бързите състезатели имаха само лади и москвичи...

# 65
  • Мнения: 1 311
В колата не се яде,не се дъвчат дъвки и смучат бонбони. Пие се само вода и нищо друго. Първо ми е трудно да се намърдам между двете столчета, второ не го смятам за необходимо. И от предната седалка достатъчно добре се чуваме за да си говорим и пеем песнички.  Peace

Даже и вода не давам да се пие, ако колата е в движение.

# 66
  • Мнения: 9 990
е...то аз не мога в движение да пия-на детето ще давам Crossing Arms

# 67
  • София
  • Мнения: 44 125
педставям си ако за всяка глъдка трябваше да спираме....от София до морето щяхме да стигнем за 12 часа в най-добрият случай.....Wink
Пие от детска чаша със сламка на малки глъдки...не се е задавял....
За мен също не е проблем, да пия, ям и т.н...на път....и кафе даже пия в отворена чаша....като млада и да пушех можех...... като не си шофьор и не ти прилошава не виждам точно какво не можете....
Виж много по-гадно е ако детето ти на път повръща през 15 минути......и доста по-опасно.....но пък и хората с такива деца пътуват(и моят последният път до морето се скса да повръща разболя се по пътя реално).

# 68
  • Мнения: 5 255
Имаше преди време тема /иска ми се да я открия - няма такива бисери вътре/, в която авторката беше решила да сложи възглавници на задната седалка за да може удобно да спи детето до морето  ooooh!
Дори не смяташе за необходимо да е в столче, защото видите ли на детето няма да му е удобно  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 417
И аз съм привърженик на сигурността и детето ми се вози в столче PeaceПък и той си свикна и си му харесва.Аз също не се возя без колан Peace...И това не е мода а необходимост и не разбирам защо да не се възползваме от нея като я има Thinking

# 70
  • Мнения: 9 990
еми-някои могат-други-не могат...какво толкова странно има? Crossing Arms
за пиенето и яденето де.Не е до това дали ти става лошо, мразя да ставам в трохи като пътуваме спираме и сядаме на заведение, всички, или ядем сладолед, или за сок, за тоалет.Реално погледнато не пътуваме цял ден, за да не се издържи с едно хранене, не виждам смисъл постоянно да се набиват солети примерно, бонбони, и т.н.Когато е време за обяд-спираме, ядем и продължаваме.Ние-така.За останалите-все ми е тая до толкова, до колкото не застрашават и мен.Скоро имаше случай заради цигара...пиейки вода също може сакатлък да става/пу-пу/ и остави вас си-нас можете да размажете челно... Tired
Пътуването може да е леко и приятнио, ако не си постоянно на нокти този пред теб или зад теб кога с какво ще се разсее.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 16:11 от пенелопа

# 71
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 пенелопа , това са и моите аргументи.  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 44 125
Няма как да ви размажем челно....
Мъжът ми кара, той не пие и яде по пътя, не пуши като сме с детето...споко....
Иначе....да може да стане сакътлък като пие детето вода...но моето се е случвало и от плюнката си да се задави...както писах и да повръща по път(както впрочем и адски много други деца...че и възръстни хора)....та надали водата е проблем....а обича често да пие и то не по малко....спираме - 1-2-3 пъти от СФ до морето....през другото време като е жаден давам.....
Честно казано и той не е някакъв вечно нагъващ фен...но 2-3 солети никога няма да му откажа или хапка кроасан..

Както и да е...отплесваме се от темата.....

Ако аз карх колата...нещата щяха да са коренно различни....просто нямаше да има кой да се занимава...

# 73
  • Мнения: 9 990
бе и тоя дето е карал не е пушил и пиел, а онзи в съседство...е допринесъл...ма айде да не бъдем черногледи.Казвам го по принцип, че в днешни времена трябва да си внимателен и за онзи, който оваднял ще надигне бутилка и ще навлезне в насрещното...не казвам, че ще сте вие... Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 1 555
За седенето отзад при детето - винаги си е пътувала на задната седалка аз на предната. В повечето случаи я карам само аз - и да искам не мога да съм отзад. Когато беше в бебешко столче имахме едно специално огледалце за наблюдение (нали бебешкия кош се слага обратно), сега в столчето я виждам и на задното огледало. Лошото е, че напоследък започна да ми прави номера малката - завира си ръката в гърлото и започва да се дави и да кашля, за да и обърна внимание. Но единствено, когато сме двете, когато ни вози баща и не го прави.  ooooh! Някакво привличане на внимание е явно ...но съм на тръни постоянно докато шофирам...

Относно коланите за възрастни - винаги съм с колан. Даже, ако трябва да преместя колата с 10 см. пак си слагам колан, иначе се чувствам ужасно некомфортно.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт