Отговори
# 240
  • Мнения: 14 654
И аз звъня винаги на 166, оттам ме свързат с районното към мястото, където се намираме или направо съобщават на най-близката патрулна кола ако сме на магистралата.

# 241
  • Мнения: 7 263
Със сигурност трябва всеки от нас да има съзнание и да спазва закона точка по точка особено що се отнася за детската безопасност. Всеки път още с качването си в колата преди да завъртя ключа слагам колан. Непрекъснато возя единия или и двамата си сина и настоявам те също да са с колани.
Седалката за бъдещия малчуган също е закупена и смятам още от първия ден да бъде возен само и единствено в нея.
Ако всеки родител възпита сега детето си да спазва тези правила, смятам че когато това дете порастне много по-лесно ще се научи да спазва и ограниченията на скоростта и ограниченията за паркиране и всичко останало, което ни липсва, за да намалим проблемите по пътищата.

# 242
  • Мнения: 1 192
Със сигурност трябва всеки от нас да има съзнание и да спазва закона точка по точка особено що се отнася за детската безопасност. Всеки път още с качването си в колата преди да завъртя ключа слагам колан. Непрекъснато возя единия или и двамата си сина и настоявам те също да са с колани.
Седалката за бъдещия малчуган също е закупена и смятам още от първия ден да бъде возен само и единствено в нея.
Ако всеки родител възпита сега детето си да спазва тези правила, смятам че когато това дете порастне много по-лесно ще се научи да спазва и ограниченията на скоростта и ограниченията за паркиране и всичко останало, което ни липсва, за да намалим проблемите по пътищата.
Ти ме подсети да питам какво правят майките с 2-3 малки деца,когато се придвижват с колата цялото семейство, ако трябва поне 2 от тях да са в столчета?

# 243
  • София
  • Мнения: 44 106
ами в столче са...2 не е проблем. някои столчета и по 3 могат да се сложат ако е нужно на задната....
ако 2 са в столчето 1 е по-голямо извън, мама и тати също са вколата....- миниван или някоя джипка с 6 места върши работа.....

# 244
  • Мнения: 1 192
А майката съответно е на предна седалка  Sad

# 245
  • София
  • Мнения: 44 106
е, естествено...няма къде да е....
то ако майката е шофьор и с едно е, пак е  на предната седалка....
пък като са 2-3 деца перфектно се забавляват предполагам и без нея Wink

# 246
  • Мнения: 3 205
Аз съм с две малки деца - имаме две столчета, зад моята седалка и зад седалката на шофьора (мисля, че би се побрало и трето столче по средата, без да съм абсолютно сигурна, колата ни е рено сценик и се води миниван). Винаги съм се возила отпред - не виждам какъв проблем е това за децата. Ако някой се разбуйства прекалено много, спираме колата и се местя отзад по средата между тях, но се е налагало броени пъти. Децата свикват бързо, особено ако почнат да се учат от малки - още от първото возене с кола. Моите деца никога не са возени без столчета и тъй като пътуваме често и ни се налагат дълги пътувания, съм избрала такива, които да им бъдат най-удобни. От значение е и да се подбере удобно време за пътуване за дълъг път. Ние пътуваме по време на следобедния сън за път, който трае 2-3 часа, за по-дълъг път тръгваме сутрин към 3-4 часа. Така децата спят през по-голямата част от времето.
От гледна точка на законите - през зимата избирах настоящите ни столчета и се запознах с австралийското законодателство (мисля, че то е най-рестриктивно по отношение на столчетата - единици столчета са сертифицирани за продажба в Австралия и там не се ползва система за закопчаване с коланите на колата, освен това има специални сервизи за столчета, където ходиш и ти проверяват столчето дали е вързано правилно примерно  Laughing ). Та - голям фен съм на австралийците, те наистина знаят как да си пазят децата. Бих искала и тук да е така.

# 247
  • София
  • Мнения: 44 106
мда....ама за изофикс трябва и колата да ти е снабдена със такава система....а у нас доста голяма част от колите са по-старички и няма начин Simple Smile

# 248
  • Мнения: 9 990
А майката съответно е на предна седалка  Sad

Е и?Къде да е, да тича пред колата ли?Децата са отзад, майката шофира-как да стане фокуса?Даже с едно да е-как хем да е отзад/и защо е нужно???/, хем да кара?

# 249
  • Мнения: 1 192
А майката съответно е на предна седалка  Sad

Е и?Къде да е, да тича пред колата ли?Децата са отзад, майката шофира-как да стане фокуса?Даже с едно да е-как хем да е отзад/и защо е нужно???/, хем да кара?

Не е задължително майката да шофира, при нас шофьорът (и монтьорът  Mr. Green ) е таткото, без него сме немобилни  Wink

# 250
  • Мнения: 9 990
Това ми е пределно ясно, НО сещай се, че много голяма част от майките шофират сами.Т.е- не е задължително бащата да шофира и жените в днешно време са мобилни.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Винаги аз шофирам.Таткото постоянно е на работа.Само някоя събота или неделя почива и тогава аз си седя отпред.Мога ли да се тъпча отзад между две столчета?Няма много да ми е удобно. Peace

# 252
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Едно време, когато баткото беше бебе, и ние опитвахме, че и използвахме столчето от количката за в колата. Тогава се возех отзад. Ама и кола нямахме, та пътуванията бяха редки и с кола на приятел.
С малкия вече имахме кола, съответно кошница и после столче. Баткото е със седалка. Винаги се возя отпред. Отзад доста добре се забавляват и без мен.
Сигурна съм, че в нашата кола се събира и трето столче, ако се налага - пробвали сме.
Колкото и деца да имаш, трябва да се погрижиш да имаш и съответния вид превозно средство, ако искаш да ги возиш, както им осигуряваш съответния брой легла, дрехи и обувки.

# 253
  • София
  • Мнения: 15 465
Я да попитам и аз, дъщерята сега си взе кола, никога не сме имали столче, внука скоро ще направи 5 годинки.Трябва ли да взимаме столче или може да се вози вече само със колан?На баща му в колата, в която се вози често, никога не е слагано столче, защото  е служебна.

# 254
  • София
  • Мнения: 44 106
трябва.
до към 12 години трябва да е  със стол.... или до като стане 36 кг и еди каква си височина...сега ми изхвръкна цифрата...
а това , че колата била служебна , не е никакво извинение, че детето е пътувало необезопасено.

на миналата страница даже има подходящи за него модели.

Общи условия

Активация на акаунт