Пиете ли твърд алкохол, докато планирате бебе?

  • 5 302
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 421
Употребата на твърд алкохол към момента на зачеването е нежелателен, както за жената, така и за мъжа. За жената проблемът се изразява в по - трудното зачеване, докато при мъжа това рефлектира върху понижаване качеството на спермата.
Ако мъжът е прекалявал с алкохола месеците преди зачеването, а в момента на зачеването е бил трезвен, това няма да подобри качеството на спермата му. Целият процес - от създаването на първичната семенна клетка до узряването и протича за средно седемдесет и два дни.

По въпроса на авторката - аз си пиех твърд алкохол (в умерени количества) докато неразбрах, че съм бременна.

# 31
  • Мнения: 3 641
Мисля,че в малко количество не вреди.Но мъжа трябва да внимава много защото мжое да се развал иакчеството на спермата. Макар ,че много бебоци са ставали в не много трезво  състояние

# 32
  • Мнения: 35
Обичам понякога да пия алкохол. Обикновено пия вино по една чаша, Бирата е не повече от 330мл, Ракия 50 мл. /но всичко не го за една вечер само по един вид концентрат/ EmbarassedНай-вече пия когато се съберем приятели или излизаме с моя съпруг.

# 33
  • Мнения: 6 010
аз така или иначе пия веднъж два пъти в месеца,та направо го спрях.

# 34
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Пия каквото ми е кеф! Не смятам, че човек трябва да си обременява психиката чак пък до толкова. То къде ще му излезе края... newsm78
Абсолютно!И аз мисля така! Peace

# 35
  • Мнения: 64
Пия каквото ми е кеф! Не смятам, че човек трябва да си обременява психиката чак пък до толкова. То къде ще му излезе края... newsm78
Абсолютно!И аз мисля така! Peace

и аз съм на това мнение ...

# 36
  • Мнения: 879
момичета, аз не пия твърд алкохол но чаша бяло вино или бира сега в големите жеги мисля, че не би навредило! Като излизаме някоя вечер на клуб пия коктейли с водка, и тогава усещам, че ме боли стомаха, но и аз си мисля, че и двамата бъдещи родители трябва да внимават какво пият и с какво се хранят!

Общи условия

Активация на акаунт